Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű biosszal és...

Emelt szintű biosszal és fizikával és középszintű kémiával mit kezdhetek? (orvoson kívül)

Figyelt kérdés
kiskoromban orvos akartam lenni... most leszek 11.es és beválasztottam a fent említetteket és most hogy közeledik az új tanév, valamiért megijedtem... mi lesz ha nem tudom megcsinálni??? ha nem jutok be orvosira? Kissé nehéz felfogású vagyok, de szorgalmas. Gondolom visszamondani nem lehet a faktot... Nem tudom mit kezdjek magammal... Egyébként Ázsia és az animék iránt érdeklődöm.. :)
2011. aug. 17. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"mi lesz ha nem tudom megcsinálni??? ha nem jutok be orvosira?"


Mondjuk megpróbálod újra? Bár ha ez eszedbe sem jutott, akkor tényleg ne menj orvosira. Ahhoz azért több elhivatottság kell.

De egyébként ezekkel a tárgyakkal (+ a kötelezőkkel) kb. bármelyik szakra bejutthatsz, ami a természettudományi karokon van....

2011. aug. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!Vissza lehet mondani a faktot,nálunk annak idején vissza lehetett.

Gimiben én is két faktot csináltam,ma már nem csinálnám,mégpedig azért nem,mert nem voltam benne biztos hogy mit szeretnék majd tanulni.És így csak leterheltem magam.Én ha újra kezdhetném,biztosan nyelv faktot vennék fel és megcsinálnám a nyelvvizsgát,mert az mindig és mindenhová kell.Az a leghasznosabb,ha azt veszed fel szerintem.

Olyat tanulj amit szeretnél szerintem,az nem számít hanyadjára vesznek fel!:))

2011. aug. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és a felvi.hu-n meg tudod keresni hogy melyik szaknál milyen tárgyakat kérnek.

Pl pszichológiánál és egészségügyi szakokon biológia és mellette még valami,nem tudom pontosan,de felvi.hu-n fent van,biomérnökin matek + kémia vagy fizika v inormatika v szakmai előkészítő tárgy.

sok sikert!:)

2011. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Már miért ne tudnád elvégezni? A gyógyszerészetire is ezek kellenek, oda alacsonyabb a ponthatár, mint az orvosira de az se tartozik a könnyű szakok közé, sokak szerint ugyanolyan nehéz.

Ez megütötte a szemem: kiskorodban orvos akartál lenni, ezt úgy értetted hogy azóta, vagy csak akkor és most már fogalmad sincs mi legyél, de kitartasz emellett? Ha az előbbi, akkor ne add fel ilyen könnyen, hogy majd biztos nehéz lesz.

Viszont 3 faktot vettél fel? Minek? Ezzel feleslegesen leterheled magad, úgyis csak kettő számít (mindenhova 2 felvételi tárgy kell). Ha orvosira akarsz menni, válaszd a biosz mellé a fizikát vagy a kémiát, mindkettőt emelt szinten. A harmadikból középszinten érettségizni butaság, mármint persze, jól jön később, de inkább kettőre koncentrálj.

A faktot biztos vissza lehet mondani, ilyenkor év elején tuti, de valószínű még félévkor is.

Egyébként ahogy az első mondja, van egy csomó szak, ahova jók ezek, pl. biológus, molekuláris biológia, szerintem pár mérnöki helyre is, vegyész stb. Keresgél egy kicsit a felvi.hu-n.

2011. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. aug. 17. 22:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!