Miért választja mindenki a Corvinust?
Idén felvételizem én a BME-GTK-ra adtam be a jelentkezésemet első helyen, a 400+ ösztöndíjra pályázok, ennek az a lényege, hogy ha megvan a 400 pont+nyelvvizsga+jól sikerült a matek érettségi illetve később tanulói csoportban rész kell venni akkor csökkentik a tandíjat 60%-al. De azt látom, hogy a diákok jelentős része vagy nem tud erről vagy nem érdeklik őket.. Voltam mindkét egyetem nyilt napján, de a BME számomra sokkal barátságosabb kedvesebb volt.
Szerintetek miért választja a többség a Corvinust amikor a BME szintén van olyan jó (sőt)?! Illetve ilyen jó ajánlatokat is kínál..
ELTE - kutató, btk (és jogász)
BME - mérnök (és kutató)
Corvinus - közgazd
SOTE - orvos
Aztán mostmár minden egyetem bekebelezett kisebb-nagyobb karokat és áttanít a másik "szakterületére" is, de ezek a vezérvonalak, amin kiemelkedőek....
Lehet azt mondani, hogy egyik kevésbé jobb, mint a masik, de ez már csak ilyen hagyomány...
Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Egy időben volt az oktatáspolitikának az az agyréme, hogy egy egyetem csak akkor maradhat meg önálló intézménynek, ha legalább két tudományágat oktat - aminek semmi értelme, hiszen miért nem elég az ha valamelyik egyetem egyvalamiben jó, de abban nagyon, ahelyett, hogy formálisan belekapna ebbe is meg abba is pusztán az adminisztráció kedvéért.
Akkor kezdett a BME közgazdaságtant tanítani, a Corvinus meg akkor kebelezte be az ÁF-et és a régi Kertészetit - persze csak formálisan, egyik kar sem nyert semmit az egész cirkusszal. A BME-nek mondjuk bejött a gazdaságtani oktatás is, a Corvinust viszont azóta újból ízekre szedték, nekik most már megint "csak" az eredeti, hagyományos profiljuk van meg, és szerintem így is van jól, hiszen ahhoz értenek.
Szóvel az emberek többségének a közgadaságtanról a Corvinus jut az eszébe, mint AZ EGYETEM. De tényleg sok jót lehet hallani a BME képzéséről is, csak kell még pár évtized, hogy annak is hagyománya legyen.
(Pl. egyszer találkoztam egy BME-s filozódifia PhD hallgatóval:)) ELőször azt hittem viccel, annyira abszurd volt a gondolat:S Azóta sem tudom felfogni ésszel, filozófusként mit is keresett a BME-n...)
Én nem választottam.
De már a kérdésből is ki lehetett találni, hogy egy - leendő - BME- s teszik fel.. még fel sem vettem, de már ilyen hatásos a Corvinus elleni idomítás?
Azt magyarázd el, mielőtt megkapom, hogy csak beszólogatok és személyeskedem, hogy így kívülállóként, két nyílt nap után mi alapján állíthatod, hogy a kettő színvonala ugyanolyan (illetve sugallod, hogy a BME jobb)?
/és hogy ezt nehogy megkapjam: nem vagyok corvinusos, ismerőseim közt sincs/
Köszönöm mindenkinek a választ! Bár akkor kedves 1. es 2. ti ugy gondoljatok hogy inkabb a szülők javasoljak a gyerekuknek a Corvinust, hisz a felvételizők többsége 18-19 eves, szerintem ok nem sok mindent tudnak a hagyomanyokrol, hogy régen mi milyen egyetem volt, rajuk szerintem nagyobb hatással van egy nyílt nap vagy egy odajáró ismerős véleménye.
Kedves 3. igazad van, természetesen nem mindenki megy a corvinusra én a gazdasági irányt választott diákok többségére gondoltam. Nincsen semmilyen Corvinus elleni idomitas :D sok barátom illetve gimiben felettem jaro tanuló (tavaly, tavaly elott) ment gazdasági irányba vegyesen BCE BME, es persze kérdezem őket hogy milyen ott tanulni a légkör stb.. es valahogy a BME-sek sokkal lelkesebben mesélnek az ottani létről a programokrol, a Corvinusok csak annyit mondanak hogy Ahha, igen jo, de a BME-sek teljesen máshogy, persze mindehol előfordul mindkét eset lehet csak én fogtam ki ezeket az embereket, de végül ez alapján döntöttem h elso helyen a BME lesz.
Azert ez nem ugy nez ki, hogy 18 evesen engedik ki őket a sötétszobából, aki tovább akar tanulni, az valamennyire utána néz a dolgoknak és képben van.. 18 évesen már kell legyen ennyi önállósága, de valóban ott még fajsúlyos érv a szülői nyomás is. De azért aki nem csukott szemmel jár nagyjából tudja, hogy melyik intézménynek mi a "fő profilájba" eső vonal...
Persze van az a szint is, ahol azzal sincsenek tisztában, hogy a metropolitan még 1 éve bkf volt..
Mert sokan azt hiszik, hogy a BME-n rossz a gazdasági képzés, csak azért, mert "mérnök egyetem", pedig van olyan jó, mint a Corvinuson. A BGE-nél pedig ezerszer jobb a BME-GTK.
Alkalmazott közgazdaságtan: ELTE-n a legjobb.
Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés: csak a Corvinuson van ilyen.
Emberi erőforrások: Corvinus
Gazdálkodási és menedzsment: BME
Kereskedelem és marketing: Corvinus
Nemzetközi gazdálkodás: BME
Pénzügy és számvitel: a BME-n tavaly indult először ez a szak, a tanterv alapján jónak tűnik, de a Corvinus tuti jó
Turizmus-vendéglátás: Corvinus
Fontos megemlíteni, hogy a Corvinuson lehet tanulni ezeket a szakokat angol nyelven is, ami tök jó, főleg ha külföldre szeretnél utána menni. VIszont a BME-n jobb a nyelvoktatás, tehát azzal sem jársz rosszul.
Mesterképzés szempontjából is jó mindkét egyetem.
Megmondom miért. Előre szólok, hogy corvinusos vagyok (illetve voltam). Azért, mert egy pályakezdő esetében 2 dolgot tudnak nézni: a rövidke, maximum 1-2 éves gyakornoki szakmai tapasztalatodat és a diplomádat. A diplomádon meg főleg az egyetemed nevét.
Kinek melyik egyetem ugrik be a közgazdász képzéseknél? Az emberek 90%-ának a Corvinus, 9%-nak a BGE, aztán a maradék 1%-nak talán a BME (legalább Budapesten).
Egyébként fogalmam sincs, hogy milyen a képzés a BME-n, nem jártam oda és szerintem nem is nagyon fogsz itt olyan embert találni, aki mindkét helyen végzett egyforma alapképzést és tudna valós véleményt mondani. A lényeg: BME = mérnökök, BCE = közgazdászok. Ez fog a HR-esnek is beugrani meg a munkáltatónak is.
sokan otthagyják a BME mérnöki szakjait és jönnek át Corvinusra gazdasági szakra. Mily érdekes ;)
Pont azért mert ha közgáz akkor corvinus
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!