A Corvinust tényleg könnyű elvégezni?
Nem provokálni szeretném azokat, akik oda járnak, csak kíváncsiságból kérdezem (jövőre fogok felvételizni).
Pl. hallottam ilyen vicceket, hogy a BME-n azért nincs tavaszi szünet, mert félnek, hogy a szünet alatt a BME hallgatói elvégeznének egy alapképzést a Corvinuson...
Esetleg ha valaki innen a Corvinuson tanul valamilyen gazdasági vagy közgazdasági szakon, akkor leírhatná, hogy mennyit kell készülni a szorgalmi időszakban, vizsgaidőszakban, hány vizsga van, milyen az élet, heti hány órát töltessz a suliban, stb.. Köszi.
A BME és a Corvinus "ősellenségek", folyamatosan egymást szapulják... bár meglátásom szerint ez inkább már csak a budai oldalon levő egyetemet érdekli, a corvinusosokat annyira már nem foglalkoztatja ezt. Voltam gólya, akkor érdekelt kb 2 hétig, de szerintem az értelmesebbje kinövi.
Corvinus gazdaságinformatikán vagyok, nekem személy szerint ez a szak eléggé könnyű eddig (és már eléggé a végén vagyok), de elég sok csoporttársam van, aki görget maga előtt 4-5 bukott tárgyat is akár, matekos tárgyakból meg azért van egy stabil 30-40%-os bukási arány sokszor. Ha az ember bejár órákra és lelkiismeretesen tanul, akkor szerintem bőven el lehet végezni. Vannak nehezebb és könnyebb szakok. Egy pénzügy-számvitel vagy egy gazdasági elemző matematikus (vagy mi a fene) szak kifejezetten nehéz, de a gazdaságinformatika is elvileg a nehezebbek között van. Egyébként a budai campuson vannak Corvinusos mérnök képzések is, azok sem hiszem, hogy könnyűek, de fogalmam sincs.
BME-re nem jártam (msc talán ott lesz), de mások elmondásából én azt vettem le, hogy elég nagy szemléleti különbség van a két suli között. A BME-n rengeteg olyan tanár van aki direkt arra megy rá, hogy megbuktasson, a Corvinuson pedig én ilyet még nem igazán tapasztaltam. Amit leadtak, azt kérik vissza (az esetek 98%-ában). Sok olyan van, aki a BME-t ott hagyja, átmegy egy másik műszaki egyetemre (Óbudai mondjuk) és dalolva elvégzi.
Az is torzíthat kicsit ezen a "könnyű elvégezni vs nem könnyű elvégezni" dolgon, hogy a Corvinusra bekerülni államis helyre 450 pontnál kevesebbel nem nagyon lehet, de még a fizetőshöz is a legtöbbhöz bőven 400 fölötti kell(ett akkor amikor még én jelentkeztem). Tehát eleve olyanokat vesznek fel, akik már megtanultak tanulni. Sok mérnöki szakhoz viszont elég akár a minimum pont is. Azon meg ne csodálkozzunk, hogy nehezebben végzi el az az egyetemet, aki épp hogy összekapart két 75%-os érettségit, annál aki két 85%-os emeltet írt. (Ezt most BME-től függetlenül írtam, mert ott azért általában kell a 350 pont, mondjuk tegyük hozzá, ez sem egy nagy kaland.)
Ez a szembenállás amúgy szerintem nem is a Corvinus és a BME között van, hanem inkább a mérnökök és a nem mérnökök között, mert a BME-s mérnökök ugyan úgy szapulják a BME-GTK részét. Engedj össze két BME-s mérnököt és 10 perc után már arról beszélnek, hogy szerintük minden szak felesleges ami nem mérnöki vagy orvosi :D
A GTK szokták szidni, mert igazából semmire nem tanít meg. "Menedzsment". A BME-n is, a corvinus meg gyakorlatilag egy gazdaságis egyetem.
A matek tanulós mindenhol, és itt már nem azt jelenti, mint a gimiben, hogy ha egy héttel előtte elkezded tanulni akkor osztályelső vagy, hanem ha nem tanulsz óráról órára akkor keményen megszívatnak.
Corvinusos ismerőseimnél rengetegszer látom, hogy mik-mak felkészítés esemény meg ilyenek, aztán meg kb a legkönnyebb tárgy bármelyik mérnök szakon.
Nem szeretnek számolgatni maradjunk annyiban, a wikipédiáról is kikereshető szakmai infókra diplomát kapni meg hát... nem véletlenül ér keveset tapasztalat nélkül.
én csak a corvinus biomérnökről hallok sok rosszat.
de megmondom őszintén, hogy nem szívesen járnék olyanok közé, akik állandóan szapulják a corvinust..még oldalakat meg mémeket is direkt gyártanak..kicsit szánalmas, értelmes ember elfogadná hogy nem minden egyetem.és nem kell úgy csinálni mintha ők szarták volna a spanyolviaszt.
de egyébként tényleg könnyebb a BME-re bejutni, mert sok mérnöki szak 280,320 körül lesz. de a felvettek átlaga olyan 410körül szokott lenni az ilyenekre.
aki éppen becsusszan 280al az biztosan nem marad bent
"Corvinusos ismerőseimnél rengetegszer látom, hogy mik-mak felkészítés esemény meg ilyenek, aztán meg kb a legkönnyebb tárgy bármelyik mérnök szakon. "
Második vagyok, nekem pl egyáltalán nem volt külön mik-makkom, hanem zanzásítva volt egy olyanunk, hogy közgazdaságtan. Általában a mérnököknél is ez megy. Ez valóban rohadtul könnyű. Hidd el, nektek a mikmak nem azért nem nehéz, mert egy könnyű dolog, hanem mert magasról tesznek rá a tanárok is. Általában a tanszék felfogásán múlik az, hogy milyen nehéz egy tárgy. Szó szerint akármiből össze tudnának rakni olyan vizsgát, hogy bukjon az emberek kétharmada.
"Viszont ahogy én látom, a legnagyobb előny a Corvinus számára pont az, hogy nem szakadnak bele az emberek a tanulásba, és van idejük mellette komoly szakmai tapasztalatot szerezni mindenféle tök jó gyakornoki programban, ami ezerszer többet ér, mint az, hogy csak van egy diplomája valakinek."
Erre már én is gondoltam, hogy direkt ezért veszik a szorgalmi időt könnyebbre és mondjuk ezért vannak ilyen könnyítések, hogy elvileg előadás nem lehet katalógusos. Szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy a 2. évtől kezdve a szaktársaim 70%-a dolgozik és más szakokon is hasonló az arány. (És nem Mekiben, még mielőtt valaki nekiállna viccesedni :D )
A Corvinus egy egyetem, ahol több kar és több szak van. Attól függ melyikről van szó, attól függ kinek a számára és attól, hogy mihez képest könnyű/vagy nehéz.
A BCE Budai Campusa egy vicc, amit szégyen egyetemnek nevezni, a Pesti Campus közgazdászképzése viszont egész jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!