Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem butaság ez a tévhit?

Árokpart kérdése:

Nem butaság ez a tévhit?

Figyelt kérdés
Többen írják itt a fórumon, hogy ha egy tanár megaláz egy diákot, vagy hajánál fogva húzza a földön akkor a szülő és a diák nem tehet semmit. Nem tudom honnan veszik ezt sokan. Ilyenkor a többi diáknak nemhogy joga hanem kötelessége a tanár megfékezése az igazgató és a rendőr kiérkezéséig. Ugyanis ha ilyet tesz egy tanár onnan már alapból elveszítette a tanári státuszát. Szerencsére már nem vagyok diák, de ha szülő lennék és bizonyítékokkal alátámasztaná több tanú, hogy a gyereket valóban jogtalanul ért ilyen támadás és főleg akkor ha a gyerekre addig a tanár részéről nem érkezett panasz sem a nyilvános szülői értekezleten, sem az igazgató részéről hát akkor lehet, hogy a tanárt pár emberem "meglátogatná". Ez nem azt jelenti, hogy a gyereknek elsőre minden bemondására hinnék hanem alaposan utánajárnék és ha ennek ellenére ez történt vele, bizony nem állnék jót magamért. Más hogy van ezzel?
2016. jan. 6. 11:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"viszont azért ha ennyire megszaporodtak ezek a problémák amiket itt írnak akkor már lehet jelenségnek nevezni."


- Ez olyan jelenség, mely megfigyelhető, számszerűsíthető. De gyanítom, pusztán a Te személyes benyomásodról van szó, illetve, hogy egy idő után jobban észreveszed azt, ami keresel, és többnek tűnik, ami ugyanannyi.

2016. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Igen én voltam az is, szerettem volna még több véleményt hallani erről. Egyébként annak örülök a legjobban, mert őszintén sajnálnám, hogy netán a volt középsulimat amit nagyon szerettem és sok szép élményt nyújtott. Elmondhatom azt is, hogy az élet sok nehéz helyzetét sokszor azok a szép emlékek segítettek átvészelni. Szóval nagyon sajnáltam volna, hogy ha esetleg változott volna a helyzet. Ezek szerint akkor szerencsére nem és az írásból is kiderül, hogy tanárok vagytok és őszinték és a szakterületeteket is szeretitek. Köszönöm a válaszokat.
2016. jan. 6. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!