Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem butaság ez a tévhit?

Árokpart kérdése:

Nem butaság ez a tévhit?

Figyelt kérdés
Többen írják itt a fórumon, hogy ha egy tanár megaláz egy diákot, vagy hajánál fogva húzza a földön akkor a szülő és a diák nem tehet semmit. Nem tudom honnan veszik ezt sokan. Ilyenkor a többi diáknak nemhogy joga hanem kötelessége a tanár megfékezése az igazgató és a rendőr kiérkezéséig. Ugyanis ha ilyet tesz egy tanár onnan már alapból elveszítette a tanári státuszát. Szerencsére már nem vagyok diák, de ha szülő lennék és bizonyítékokkal alátámasztaná több tanú, hogy a gyereket valóban jogtalanul ért ilyen támadás és főleg akkor ha a gyerekre addig a tanár részéről nem érkezett panasz sem a nyilvános szülői értekezleten, sem az igazgató részéről hát akkor lehet, hogy a tanárt pár emberem "meglátogatná". Ez nem azt jelenti, hogy a gyereknek elsőre minden bemondására hinnék hanem alaposan utánajárnék és ha ennek ellenére ez történt vele, bizony nem állnék jót magamért. Más hogy van ezzel?
2016. jan. 6. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, linkelj már be nekem kérdéseket, ahol ezt írják...


Igen, sok gyerek tesz fel "Jogosan járt el a tanár, ha..." típusú kérdéseket, és bizony sokszor kell azt válaszolnunk, hogy igen, jogosan.


De a megalázás, tettlegesség az egy teljesen más kategória, nem hiszem, hogy bárki erre azt írná, hogy a tanár jogában áll. Mondjuk nem tudom, hogy 2016-ban hogy nem tud róla senki, ha egy diákot a tanára "hajánál fogva húzza a földön". Nekem ez nem tűnik hitelesnek.


Dolgoztam már jó és kevésbé jó iskolákban is, voltak olyan kollégáim, akikről tudtam, hogy a módszerei hagynak kivetnivalót maguk után, de azért a tettlegesség az túlzás. Ha meg is történne, másnap tele lenne vele a sajtó.

2016. jan. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tényleg elterjedt, hogy a tanár minden tettét tűrni kell, de alapvetően nem a súlyos tettlegességig fajuló esetek kapcsán emlegetik ezt.
2016. jan. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bízom benne és nagyon szeretném, ha igazatok lenne és tényleg csak 1-2 ehhez hasonló kirívó eset lenne. Viszont a 90-es évek közepén mikor a mi korosztályunk járta a középsulit, akkoriban inkább demokratizálódott az oktatás. A demokratizálódást persze nem úgy értem, hogy a diák minden csínyt büntetlenül megengedhetett magának. Sőt könnyebben lehetett kikerülni is a suliból. Ellenben a tanárok, legalábbis az én tanáraim az élet szabályszerűségeit, az élet jó és árnyoldalait beszélgetésekkel, észérvekkel magyarázták meg nekünk mind osztályfőnöki és egyéb más szaktantárgyi órákon. Akkoriban még a tanárok is negatív nosztalgiával tekintettek a tettlegességre.Sőt még csak a környékbeli középsulikba sem hallottunk hasonló esetekről mint amit itt egyre többen írnak ezeken a fórumokon. Továbbra is akinek nem inge ne vegye magára, csak arra lennék kíváncsi, hogy ez a folyamat a 90-es évek közepe óta miért változott újra sok esetben a rendszerváltozás előtti pedagógiai gyakorlatává. Akkoriban is voltak rossz és kezelhetetlen gyerekek, a tanárok mégis verés nélkül el tudtak szabályosan járni velük szemben mint büntetés és egyéb pedagógiai erőszakmentes nevelési eszközökkel.
2016. jan. 6. 11:57
 4/12 anonim ***** válasza:

Még mindig egy megalapozatlan feltevésed van, aminek meglehetősen kicsi a valóságtartalma.


Amíg nem tudod konkrétumokkal alátámasztani a feltevést, addig ez a kérdés nem más, mint provokáció, és csak céltalan vitákhoz vezet.

2016. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Akkoriban is voltak rossz és kezelhetetlen gyerekek, a tanárok mégis verés nélkül el tudtak szabályosan járni velük szemben mint büntetés és egyéb pedagógiai erőszakmentes nevelési eszközökkel."


- Ehhez képest pont attól a ma már kb. 50-es korosztálytól hallom, hogy "ma már nincs fegyelmezési eszköz a tanár kezében", illetve nosztalgiával emlegetik a körmöst.

Őszintén szólva fogalmam sincs, miről beszélsz, miszerint a '90-es évek milyen jók voltak, aztán most visszasüllyedtünk, és a tanárok elkezdték a diákokat verni.

2016. jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A hozzászólásom első felét úgy értettem, hogy ha az "akkoriban" a rendszerváltás előtt időszakot jelöli.
2016. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát, énnekem általános iskolás tapasztalatom van, arra nézve annyira nem áll, amit írsz, hogy csak úgy zörög.
2016. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólónak. Ha úgy érted az alaptalant, hogy nem velem és konkrétan élőben a környezetemben történt meg akkor lehet, hogy alaptalannak tűnik. Viszont már az elején írtam, hogy itt a fórumon már szülőtől elhangzott ez általam említett konkrét panasz valamikor tavaly. Illetve egyre többen írnak kisebb erőszakos megnyilvánulásokat tanárok részéről. Lehetnek ezek nem is bizonyított esetek itt ezt nem is lehet ellenőrizni, viszont azért ha ennyire megszaporodtak ezek a problémák amiket itt írnak akkor már lehet jelenségnek nevezni. A kérdésem továbbra is az, hogy tegyük fel tényleg sajnos újra jelenséggé vált ez a gyakorlat akkor az minek tudható be. Sokkal fegyelmezetlenebbek a gyerekek vagy egyéb más pedagógiai okai is vannak ennek?
2016. jan. 6. 12:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet válaszolni, mert nem igaz a feltevésed. Szerinted, ha tömeges lenne az a jelenség, hogy a tanárok tettlegességgel fegyelmezik a diákokat, az mekkora visszhangot kapna a médiában? Elárulom, óriásit. Erről már tudnánk, hallanánk. Te nem tudod igazolni, hogy ilyet tényleg bárki is állított volna, de könyörgöm, ez egy anonim oldal, mindenki azt ír ide, amit akar.


Ha 1-2 ilyen eset lenne, arról is tudnánk. Nem beszélhetünk "jelenségről".

2016. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na, várj. Nem Te vagy, aki egy múltkori kérdésnél kiírta "milyen ma az oktatás?", vagy hasonló, és a leírásban volt, hogy a '90-es években még mennyire más volt, de ma már állandóan a tanárok szemétkedéseiről hall?
2016. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!