Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Butaság lenne diákhitelt...

Butaság lenne diákhitelt felvenni?

Figyelt kérdés

bárhogy számolom 438 pontom lesz maximum a felvételinél.. pénzügy-számvitelre szerettem volna menni,de ahogy nézem 470-480 pont felett várható a ponthatár.. ha mondjuk tavaly jelentik be ezeket a határokat,akkor felkészültem volna még 1 emelt érettségire és már nincs ilyen gond, de pár hónap alatt megoldhatatlan..

eduline-n olvastam hogy 400ezer ft körül lesz egy féléves tandíj. butaság felvenni? 2,5millió ha csak az alapszakot végzem..

B verzió,hogy német szakra megyek,és tanárnak állok. nem vonz jobban a dolog,de még ehhez lesz esetleg elég pontom ami kicsit is érdekel..

mit gondoltok?


2012. jan. 18. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Még van vagy 100 nap az érettségiig, simán megoldható.
2012. jan. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, inkább tanulj, nem késő még, hidd el, van még majdnem 4 hónapod, felkészülhetsz simán még egy emeltre. De hogy 2,5 millát felvegyél diákhitelbe, na az nagy butaság, ne tedd! Beleőszülsz, mire visszafizeted! Sok embert hallani, akik csak 1-2 félévre vettek fel, de utána évekig fizették, mert az alacsony törlesztő miatt sose akar letelni, sőt van akinek még nő is a tartozása...


Nézd meg ezt itt: [link] vagy keress cikkeket a témában, véleményeket fórumokon, majd meglátod.

2012. jan. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem, mivel 6 tárgyból érettségizek, emelt németet teszek,és nekem ezt néznék,ill a matekot,amire szintén sokat kell készülni,hogy 90% körül legyek.

Most teszem a felső- és középfokú nyelvvizsgámat.

matek 90% emelt német 90% ez 180 pont, duplázva 360

ehhez jön 50+28 pluszpont.

ennyi dolog mellett nem tudnék még egy emelt érettségire felkészülni, főleg,hogy nem is olyan szinten tanultam semmit...:/


visszatérve:

most 400/félév vagy év lesz a tandíj? erről tud valaki valamit?

mert 1 évet tudnék finanszírozni mert a nyáron külföldön dolgoztam, így esetleg 2 évet kéne fizetnem az alap diplomához. 800ezret még bevállalnék.


mit gondoltok?

2012. jan. 18. 18:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Még nem hozták nyilvánosságra a konkrét árakat, majd január végén fogják.
2012. jan. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen,azonban a minimum és maximum költségeket közzétették.300-500 ezer ft között fog mozogni az összeg
2012. jan. 18. 18:40
 6/9 anonim válasza:
300-500 között az éves tandíj mozog.. jelenleg költségtérítésen 150-200 között fizetnek félévente. szerintem lehet egyetem mellett dolgozni is, és máris sokkal kevesesbb a diákhitel, amikor befejezed az alapszakot
2012. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hitelt soha ne vegyél fel.
2012. jan. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne verd magad adósságba ha nem muszáj!

Ha máshova nem sikerül, menj német szakra, majd a következő évben jelöld meg akár levelezőn a pénzügyet, hátha sikerül, aztán ha nem megy párhuzamosan a 2, akkor otthagyod azt, ami kevésbé tetszik.

De hogy őszinte legyek, szerintem a némettel jobban jársz. Rendesen megtanulsz egy nyelvet, sőt, akár felvehetsz mellé még egyet (angol/francia vagy bármi), csinálj mellé egy okj-t (pl banki vagy pénzügyi valami, ami érdekel) azzal is be tudod tölteni azt a pozíciót, amit szeretnél, főnök úgysem leszel egyből sehol! És ha a nyelv a zsebedben van, nagyobb az esélyed mindenhol, pláne külföldön... Én a helyedben kifelé kacsintanék, ha tehetném én is nyelvszakra mennék újra, az megtérül ha kapsz kint állást, sőt itthon is rengetegen kapkodnak magántanár után, mert szeretnének kint dolgozni, de 2 szót se tudnak.

2012. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

a nyelvet már felsőfokon beszélem, nincsenek nyelvi nehézségeim. csak politikát,történelmet,irodalmat kéne tanulnom,ami nagyon nem érdekel,de ez kell,hogy tanár legyek..

még mindig elég tanácstalan vagyok. hitel ellenes,de nem akarom 20 év múlva magam minimálbéren látni,így inkább egy jól fizet állás és hitel,mint diploma és minimálbér..

2012. jan. 19. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!