Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy be akarják vezetni a programozást az alaptantervbe?

Figyelt kérdés
2015. dec. 29. 10:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"És mire megyünk az alapműveltséggel, ha nem tanuljuk meg azt, ami majd később a munkához kell? "


Hehe... ezen jót röhögtem. Szerencsére ez csak egy vélemény. Ha neked fontos a programozás, hát tanuld meg autodidakta módon és légy sikeres vele. Nézd meg csak itt a gyakorin, mennyire nem tudnak a diákok írni. Az is alapműveltség... Egyszerűbb, ha helyette megtanulnak programozni?

2015. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ha már nyelvtannácizkodunk (ha ismeresz 1-2 videóst tudod kitől van) Nem magával a nyelvtan órával, hanem azon belül is annak bizonyos részeivel van gondom. Tudjon az ember helyesen írni, de minek kell azt tudni, hogy például az alatt az egy névutó? És ilyenek. Tanítsanak meg minket helyesen írni és azon felül arra, hogy hogyan kell egy önéletrajzot megírni/csekket befizetni. Nagyon sokra megyek majd, az életben amikor egy csekket nem tudok befizetni/önéletrajzot/hivatalos levelet nem tudok megírni, de az alá/mellérendelő mondatokat, és az ilyen-olyan ragokat és névmásokat tudom
2015. dec. 29. 16:34
 13/16 anonim ***** válasza:
Látod ebben egyetértek, sokkal életszerűbb tananyagokat kéne oktatni. De ehhez teljesen új tanítási filozófia, könyvek és többségi pedagógus konszenzus kell. Nekem is voltak olyan tantárgyaim amitől egyesek a hajukat tépnék. Sajnos ezek politikai szinten dőlnek el, és azok akik tényleg értenek hozzá, átlátják mi kéne, csak utólag vannak bevonva. Dehát ez más területen is így van. :)
2015. dec. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A magyar oktatásban az a legnagyobb baj hogy nagyon le van maradva és a vezetők ezt erőstik.


Nézd meg a mostani kormányt. Legyen több testnevelés és legyen erkölcs/hittan, ellenben nyugodtan lehet csökkenteni az informatika órák számát. Múltkor egy öreg magyartanár háborodott fel azon, hogy a városában az egyik iskolában egy kortárs művet adnak kötelező olvasmánynak, egy másikat pedig kivettek és annak a helyére rakták. ÉS ki volt akadva, hogy miért kellet azt a régi, szép könyvet kivenni. AZért mert a diákokat már az nem érdekli! ÉS ezt meg is mondták abban az iskolában ahol ezt csinálták. A diákok is örültek neki hogy olyat olvashatnak ami modern és nem a régit.

Olvastam az Antigonét, de hogy ha előtte nem olvasom el a tartalmát másból nem jövök rá hogy mi lenne az. Minek olyan irodalmat adni amit sokan meg se értenek mert régies. Mivel rosszabb ah az ember pl egy King-et akar olvasni? Itt nem az a cél hogy megszerettessék a gyerekekkel az olvasást? Régen bejött, mert a könyvön kívül nem volt azért annyira sok dolog, de ma már arra kellene fektetni a hangsúlyt hogy élvezzék is a gyerekek. Az a megoldás hogy rákényszerítünk a gyerekekre olyat amit nem akarnak olvasni? Sok tanár nagyon öreg és ez baj.


AZ informatikában pedig ugyancsak az oktatás milyensége a baj. Olyan tanárok vannak akiknek közük sincs az informatikához. Ált. suliban olyan tanár oktatta nekünk évekig aki azzal fenyegetett minket hogyha nem csináljuk amit mond, akkor hozza a kulcsot és lezárja a gépeket... EZ elképzelhető volt mostanhoz képest egy 25-30 éve. Az már más dolog hogy neki nem szóltak hogy ilyen már nincs. Az óra abból állt,hogy rajzoljunk paintbe. Középiskolában már 1-2 fokkal jobb volt, de mert informatikai iskolába jártam. Az már más dolog hogy sokszor a tanárnak nem volt sok köze a programozáshoz alapon túl.

2015. dec. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Másfelől. Ének/rajz! Nem azt mondom, hogy irtsák ki. Hanem azt, hogy olyan helyeken tanítsák ahol van ilyen fakt/erre szakosodott a gimnázium/iskola. Ott van énekelget 8 évig a gyerek, 8 év alatt el tudja dönteni, hogy érdekli-e vagy sem az adott tantárgy."


- Vagyis irtsák ki. Sokan most a magyart kezdik el szapulni. Az senkinek sem tűnik fel, hogy az oktatásban az írott kultúra mekkora, és mennyire aránytalan túlsúlyban van a vizuális és "auditív" kultúrához képest. Ehhez képest éppen ezt az arányt rontanánk tovább? Legyünk betű_és_szám-emberek?


"Fizika/Biosz/Kémia. Szintén 7-8. osztály. 14 évesen már csak el tudja dönteni a gyerek, hogy érdekli-e vagy sem. 2 év alatt az úgyis kiderül!"


- Hidd el: nem tudják. Tapasztalatból mondom (tanítottam sok 14 évest). Sokszor a viszonyukat előítéletek vagy a tanárral szembeni érzéseik befolyásolják, főleg ebben a korban. Sokan túl- vagy éppen alulbecsülik a képességeiket, ezért kerülnek gimnáziumba olyanok, akiknek szakiskolában volna a helyük.


"Másfelől meg egy egyszerű gimnáziumban tényleg minek? Akit érdekel ezek közül valamelyik az úgyis elmegy egy olyan iskolába ami erre specializálódott. Nem azt mondom hogy írtsuk ki, hanem azt, hogy ne akarjunk mindent egybesűríteni""


- A gimnázium pont nem arról szól, hogy minden egyes tanulással eltöltött perc pénzre váltható legyen, hanem szélesebb körű ismereteket ad, mivel a felsőoktatásra készít fel nagyrészt, ott meg elég nagy a választék.

Nekem éppen azért volt szerencsém a gimnáziummal, mert amikor elvégeztem, se tudtam, mit szeretnék csinálni, de ha pl. 14 évesen gondolok egyet, és zeneművészeti megyek (ami reális döntés lett volna akkor), akkor nem tettem volna szert olyan erős matek tudásra, hogy most, sok évvel később informatikát tanuljak.

2015. dec. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Szlovákiában vagyok gimis nálunk tanitják a programozást informatika keretében. Vannak akik komolyabban foglalkoznak vele és versenyeken jó eredményeket lehet elérni mindenképpen jó hogy bevezetik.Pénzért is el lehet adni komolyabb programokat.
2016. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!