BME Építészmérnökire mennyire nehéz a rajz alkalmassági?
Illetve mi a különbség az osztatlan és az alapképzés között?
Néztem, hogy alapképzésre matek, fizika és építési és építészeti alapismeretek közül kell választani kettőt. Ami tárgytalan, mert ezek közül én csak matekból tudnék emeltezni.
Viszont osztatlan képzésre lehet választani több közül (magyar nyelv és irodalom, fizika, töri és építési és építészeti alapismeretek, meg persze a matek.)Tehát ide akkor ha matekból emeltezek, és magyarból közép érettségit csinálok akkor már van esélyem.
De mi a különbség a két képzés között?
Köszönöm a választ.
Fizikából nem tudok érettségizni, mivel én idegenforgalmi osztályba és kötelező az idegenforgalmi tantárgyakból érettségizni, tehát nekem ez a választott tárgy(ami nem választott mert a mi osztályunkban mindenkinek ez kell).Emeletet még persze érettségizhetek fizikából, de mivel két éve nem tanulok fizikát nem merem már bevállalni. Ezért írtam inkább a magyart, így szerinted lenne esélyem?
(és jövő nyártól szeretnék fizika különórára járni, hogy felzárkózzak)
Illetve az osztott képzés az egyenlő az alapképzéssel? És mit jelent az, hogy az osztatlan a hagyományos? Az nem annyira jó, mint az osztott?
A rajz alkalmassági nem lesz elég, ha a tanár nem tudja, hogy mik pontosan az elvárások, mert vannak olyan dolgok, amikért biztos a bukás, pedig nem is a tehetséggel függ össze (pl. a sraffozás iránya). Hétvégén is vannak előkészítők, érdemes elmenni, mert ott elmondják, hogy ők mit várnak, milyen stílus tetszik nekik és milyen nem.
Az osztott képzés nem olyan régóta van, ezért az még kicsit kiforratlan. Bsc (alapképzés) + msc (mesterképzés) van, mint más helyeken is. A bsc anyaga az osztatlan képzés lerövidített változata (ugyanazokra az órákra kell járni, csak van ami kimarad), msc-n pedig lehet szakosodni. A gyakorlat az az, hogy aki bsc-s az is szeretne átkerülni az osztatlanra, át is kerül, akinek pedig elege van az egyetemből befejezi a bsc-t és elmegy dolgozni. Ennek az is lehet az oka, hogy nem nagyon indítanak msc-t, kicsi a választék. A jövőben lehet, hogy több lesz, mire te odajutsz (az még ugye min 4-5 év). Az is lehet, hogy majd nem lehet átjárni osztottról osztottra, nem tudom. Igazából nagy különbség nincs, jelöld meg mindkettőt, az osztatlannal tuti biztos az egyetemi diploma (ha elvégzed), a bsc pedig rugalmasabb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!