Normális az az egyetemi tanár aki arra panaszkodik hogy a mai diákok pragmatisták és csak azt nézik hogy az adott tudás tantárgy mire használható mennyit ér a piacon?
Több egyetemi tanáromtól hallottam, hogy a mai diákok már mások mint régen (még jó hogy 30-40 évvel ezelőtt mások voltak…) és hiányzik belőlük a tudás utáni vágy az igazi értelmiségi szemlélet, a maga a tudás öröme okán végzett tanulás. És csak azt nézik, csak azt kérdezik, ez a tudás mire használható az életben, mennyit ér a munkaerőpiacon.
!!!
Ezek normálisak? Hát persze hogy diákként semmi más nem érdekel, csak az hogy a választott szakmám szempontjából az adott tantárgy tudás mennyire hasznos mennyire piacosítható.
És bizony ha kiderül hogy semmi munkaerőpiaci értéke nincs egy adott tantárgynak tudásnak akkor megkérdem ezt mi a jó francnak kell megtanulni? Ezzel jobb szakember leszek? Nem. Akkor meg minek? Hogy műveltebb legyek? Hagyjuk már. Agyonművelt valójában semmihez se értő utcát seprő munkanélküli bölcsészekkel tele a padlás.
Pl. nekem infó szakon vannak „értelmiségképző alaptárgyak”. Filozófia, etika, politológia, szociológia. Csupa hulladék töltelék, ami semmire se jó. Legalábbis nekem, a leendő infósnak semmire.
igen, normális...
20-25 évesen az ember még könnyen mondja, hogy olyant akar, amiért jól megfizetik. De tudod, pár év után a pénz már nem minden. HA nem érdekel, nem szereted, fizethetnek bármit, utálni fogod. Jó így dolgozni 40 évet?
Igaza van a tanáraidnak, ilyen szemlélettel amilyen neked van egy jó szakember lehetsz, de értelmiségi sosem. Gondolj bele, hogy egy Babits például azért élt, hogy megismerje a világot minden tudományterületen, még ha nem is fizették meg jól.
"hiányzik belőlük a tudás utáni vágy az igazi értelmiségi szemlélet, a maga a tudás öröme okán végzett tanulás"
Sajnos ezt a tudás utáni vágyat pont a mai oktatási rendszer, már az elemi, általános iskolákban öli ki a gyermekekből.
van egy jó szakember lehetsz, de értelmiségi sosem
Na álljunk meg. Ki a f***sz mondta hogy én értelmiségi akarok lenni? Éppenhogy én leszarom ezt, hanem én szakember akarok lenni és pont. Van egy szakterület abban akarok elmélyedni abban akarok jó lenni, minden mást meg leszarok.
Az érdekel amiben pénz van.
Babits például azért élt, hogy megismerje a világot minden tudományterületen, még ha nem is fizették meg jól.
Kinek a pap kinek papné. Én meg azért élek hogy X tudással jól keressek.
Kinek van joga azt mondani hogy az egyik hozzáállás jó a másik meg nem? KI és milyen jogon?
HA nem érdekel, nem szereted,
???
De érdekel és szeretm. Ugyan ki gondolná hogy szeretem az infót, ha egyszer arra a szakra mentem? Ugyan ki gondolná.
ilyen szabadon válsztható tárgynak néznek ki
Igen szabadon választható de kredites tárgyak és ezekből is kell a kredit hogy meglegyen az össz.
Úgyhogy ha szabad ha nem fel kell venni párat ezekből a semmire se jó ballasztokból.
mert csak a pénzt látja, rohadtul nem érdekli a szak
Igen, és voltaképp igazuk is van hizsen Lázár János is mit mondott? Röviden azt hogy nem semmirekellő bölcsészek kellenek hanem azt kell tanulni amivel el is lehet helyezkedni. Szó nincs itt érdeklődésről meg emóciókról. MI a piacképes-ennyi.
Na most engem ki hinné-nagyon érdekelne még a teológia.
De hát azzal a diplomával meg felköthetném magam.
most menő informatikusnak lenni, pénzt lát, hát oda megy.
Mondjuk édeskevés hogy "odamegy". El is kell végezni ám.
És akkor már kevés hogy menő, mert oda már agy is kell majd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!