Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tantárgyak a Pázmány Péter...

Tantárgyak a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Valaki meg tudná írni hogy mennyi a nem teljesített tantárgyak száma a ppke-n? Alap, Mester és Osztatlan Tanár képzésen?

2015. jún. 15. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy "nem teljesített tantárgyak száma"? Teljesen értelmezhetetlen a kifejezés ebben a kontextusban.
2015. jún. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eléggé kapkodva írtam ki a kérdést. Az érdekelne, hogy összesen mennyi nem teljesített tantárgya lehet az embernek a Pázmányon.
2015. jún. 15. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, így már értem :)

Ugyan én nem Pázmányos vagyok, de alapvetően szerintem erre nincs "korlát". Elvileg a képzéshez kellő krediteket kívül még 10%-ot vehetsz fel ingyen, tehát ha a nem teljesített tárgyaiddal meghaladod ezt a kreditmennyiséget, akkor afelett fizetned kell érte, akkor is, ha elhagyott kredit és akkor is, ha megcsinálod a tárgyat. Az is szabály, hogy két félév alatt 30 kreditet kell teljesíteni ahhoz, hogy az ingyenesről ne rakják át az embert fizetősre. De az nincs külön megmondva, hány nem teljesített tárgyad lehet. Elvileg bármennyi, gyakorlatilag viszont meg van határozva, egy félévben mi a maximálisan felvehető kreditek száma, és a kötelező tárgyaid nem lehetnek nem teljesítettek, így be lehet lőni, kb. mi az a maximum, ami fizikailag megoldható.

2015. jún. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2015. jún. 16. 10:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Alapképzésben 16, mesterképzésen 8, osztatlan képzésen 25. Utána dékáni méltányossággal (ha másra még nem használta fel) +2. Utána pápá.
2015. aug. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!