Van itt még olyan ember aki szerint szintén nem volt semmi nehéz a közép matekban?
teljesen megértem, ha valakinek rosszul sikerült, nem szereti stb..
de azért az, hogy ez egy nehéz feladatsor, ne állítsuk.. semmi olyan nem volt benne ami ne lenne tananyag középszinten, és szerintem tényleg túlzás az, hogy sokan a kettesben is bizonytalanok, mert azt igazán nem volt nehéz dolog elérni...
Miért nem lehet ilyet kérdezni?
mert az érettségi követelményekről szóló kormányrendelet emelt szintű követelményként írja elő, ennyi.
Mondom, nekem mindegy, de ha alkotnak egy szabályt, akkor alkalmazzák is, ha lehet.
> „mert az érettségi követelményekről szóló kormányrendelet emelt szintű követelményként írja elő, ennyi.”
De olvasd már el, amit fölötte írtam, hogy ez k***ra benne van a közép szintű követelményben.
Másrészt az emelt szintű követelményben, ha elolvasnád, és nem csak hülyeségeket beszélnél, akkor az van, hogy első és másodfokú paraméteres egyenleteket megoldani kell tudni. Ezt az egyenletet nem kellett megoldani, senki nem kérdezte, hogy mennyi az x, csak a b-t kérdezték, ahhoz meg tudni kell, mi a diszkrimináns, és tudni kell megoldani egy SIMA, nem paraméteres másodfokú egyenletet. Ami KÖZÉP szinten követelmény.
Szóval még egyszer: úgy, hogy már sikerült megértened, hogy ez követelmény közép szinten, miért nem lehet ilyet kérdezni?
Persze azt is megpróbálhatod elmagyarázni, hogy ez miért nem követelmény közép szinten, de úgy, hogy nem nézed meg a követelményeket, úgy nehéz lesz velük kapcsolatban hiteles véleményt megfogalmaznod.
Nem volt nehéz.
Ez pedig nem paraméteres egyenlet. Látszik, hogy aki annak állítja be, annak fogalma sincs, mi az, mert életében nem látott paraméteres egyenletet.
A paraméteres megoldás, csak egy megoldás volt.
Így szólt a feladat:
Az f: R → R; f (x) = a ⋅ x + b lineáris függvény zérushelye –4. Tudjuk továbbá, hogy
az x = 4 helyen a függvényérték 6.
Ebből ábrázolás nélkül, csak a feladat szövege alapján fel lehet írni két pontot: P1(-4;0) P2(4;6)
Két pont alapján fel lehet írni az egyenes egyenletét, amit rendezve y-ra megkapjuk mind a meredekséget, mind az y metszéspontját, azaz az a-t és a b-t.
Szóval nem volt olyan feladat idén sem, ami kívül esett volna a középszintű követelményeken.
A „paraméteres(???)” megoldásnál csak annyi történik, hogy a feladat szövege alapján felírunk egy sima, kétismeretlenes egyenletrendszert, ami nem paraméteres, és meg kell tudni oldani.
A közép szintű érettségin a feladatok 4/5-e simán csak arról szól, hogy tudni kell behelyettesíteni (illetve tudni kell kinézni a függvénytáblából, hogy mibe helyettesítsünk, ha csak utalás van rá)…
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!