Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felsőoktatásban mennyire...

A felsőoktatásban mennyire szükséges a fizika?

Figyelt kérdés
Nem a fizika/kémia/csillagász stb. szakon hanem az összes többin (pl. az informatika valamelyik szakán). Mert nem vagyok a legjobb fizikából, (nem is érdekel) de folyamatosan azt hallgatom hogy majd a felvételinél (sőt még a jogosítványszerzésnél is!)mekkora szükségem lesz rá, és meg fogom bánni, hogy nem fordítottam rá több időt. De azt meg sehogy sem tudom elképzelni, hogy bemegyek valahova és kidobnak mert nem tudom, hogy hogy kell fajhőt számolni...

2014. nov. 22. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:

ELTE: matematikus, alkalmazott matematikus nem kell fizika. Informatikus szakokra sem.

BME mérnökinfót viszont nem lehet megúszni.

2014. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2014. nov. 22. 23:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Informatikus szakokon nem kell fizika (kivéve mérnök informatikus).


DE például programtervező matematikusként lehetséges, hogy majd kell olyan programokon dolgoznod, ami fizikai jelenségeket szimulál, akkor viszont nem árt, ha érted a fizikai hátterét a dolognak. Ilyen például a CFD szimulációs szoftverek, vagy a profibb 3D-s modellezők végeselem szimulációs modelljei. Bár nem valószínű, hogy ilyenbe belefutnál, de lehetséges.

2014. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget! :)
2014. nov. 23. 12:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá, hogy ahol kérik is csak nagyon gagyi szinten, maximum emelt érettségis szinten az ötösért, a közép érettségis szint is megér egy hármast, szóval ettől nem kell félni.
2014. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget! :)
2014. nov. 25. 13:33
 7/8 A felhasználó ***** válasza:
Jogsihoz egyáltalán nem kell fizika.
2014. dec. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jogishoz nem kell fizika? Már bocs, de a magam és mindenki más biztonsága érdekében remélem, hogy aki autóba ül, az azért tisztában van vele, hogy pl. kétszeres sebességhez négyszeres fékút tartozik, amelynek az az alapja, hogy a mozgási energia a sebesség négyzetével arányos, a súrlódási (amely fékezéskor emészti fel a mozgásit) pedig az út hosszával arányos.


Ugyanígy azt sem árt tudni, hogy a légellenállás szintén a sebesség négyzetével arányos, ergo az ebből fakadó plusz fogyasztás is. Meg persze az is hasznos, ha tisztában vagyunk vele, hogy minél nagyobb sebességgel és minel kisebb ívben kanyarodunk, annál nagyobb eséllyel borulunk fel a kocsival.


Hogy a vizsgán mennyi fizikás kérdés van, az szerencse dolga is. Ahhoz képest nagyon kevés, hogy a majdnai sofőrök a fenekük alatt minimum egy-másfél tonnás tehetetlen tömeggel fognak száguldozni.

2014. dec. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!