Hogy kell megoldani? Mekkora gyorsítóerő szükséges ahhoz, hogy az 1260 kg tömegű személyautó 100 m úton 54 km/h sebességet érjen el?


#fizika #erőtan #gyorsítóerő
2014. jan. 13. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

1417,5 N

Láda sör lesz.

2014. jan. 13. 15:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Álló helyzetből indulva.

Δv = 15 m/s


s = a/2 * t² = Δv/t /2 * t² = Δv*t/2 --> 2s = Δv*t --> t = 2s/Δv = 13,33 s


a = Δv/t = 1,125 m/s²


F = a*m = 1417,5 N

2014. jan. 13. 16:04
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:))
2014. jan. 13. 16:23