Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit von maga után, ha megszűni...

Mit von maga után, ha megszűnik a tanulói jogviszonyom?

Figyelt kérdés

Most egy szakközépbe vagyok, és fősulira szeretnék menni jövőre, ahhoz meg pénz kéne. :S

szüleim sajna nem állnak túl jól anyagilag, ezért nekem kéne keresni kis pénzt sulikezdésre....(ha fölvesznek, akkor idén szeptemberbe)

ehhez viszont ott kéne hagynom a sulit, és melózni, meg közbe nyelvvizsgázni is...(beláttam, suli mellett mindkettő nem megy, pedig a pénz is kell, meg a nyelvvizsga is a többletpontok miatt)

Nem bánnám ha otthagyhatnám a sulit, mert az osztálylégkör sem túl jó, a tanárok is eléggé labilisak.

Ez mit von maga után?

Gondolom családi pótlék megszűnik (10 ezer havonta) de ha melózok akkor kb 60e-ret megkereshetnék 1 hónapban, és félrerakhatnám...

(persze nem bejelentve, hanem csak baráti alapon melóznék ha értitek ;)

Tb-vel mi lesz? Nekem kell fizetnem, vagy nem baj, ha kimarad egy kb fél éves periódus?

köszi a segítséget.

19/F


2010. jan. 16. 14:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

18:16

Ez nagyon jó ötlet, lehet megpróbálkozok vele jövő héten.

Szerintem a nyelvvizsgára fogok hivatkozni, hogy nem tudom összeegyeztetni a sulival.

A rossz anyagi helyzet jó ötlet lenne, csak az a baj hogy a suli a szemközti utcában van tehát az odajárás biztosítva, innentől kezdve meg szinte semmi pénzbe nem kerül a suli. (könyvek ingyen vannak, az a kis kaja meg amit kajálok azért annyi pénzünk van még)

2010. jan. 16. 18:35
 12/14 anonim ***** válasza:

Mivel technikus vagy, ezért a magántanulóság kicsit másabb. De próbáld kérvényezni.

Ha simán otthagyod és megszűnik a tanulói jogvszonyod, akkor elvennék a diákodat, rendes felnőtt bérletet kéne venned pl.:S

Ha lehetséges jentkezz államilag támogatott felsőoktatási képzésre. Ha szakirányba mész tovább, akk +35 pontot jelent a felvételin.


És gondolj bele, ha ne adja az ég mégse sikerül a fősuli, még mindig van 1 szakma a kezedben:)

2010. jan. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

előző vok

bocsi most láttam h elsőéves technikus vagy

így tényleg nem olyan jó a helyzet

ha a magántanulói státusz nem megy, kérdezz utána az esti vagy levelezői technikusinak, hátha jók lesznek és megadják a tanulói jogviszonyt

2010. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Igen, mindenféleképpen államilag támogatottra szeretnék bejutni!

Levelezőn nem hiszem hogy van technikusi....(bár maga az iskola nem kicsi, kb. 1500 tanuló, de többségük szakmunkás, ill. érettségire készül.

Megkérdezem, annyit megér, hátha lesz valami, ha a családi pótlékot elveszik, az gáz, de legalább ha tb-t fizetnék helyettem, az jól jönne!

2010. jan. 17. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!