Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit von maga után, ha megszűni...

Mit von maga után, ha megszűnik a tanulói jogviszonyom?

Figyelt kérdés

Most egy szakközépbe vagyok, és fősulira szeretnék menni jövőre, ahhoz meg pénz kéne. :S

szüleim sajna nem állnak túl jól anyagilag, ezért nekem kéne keresni kis pénzt sulikezdésre....(ha fölvesznek, akkor idén szeptemberbe)

ehhez viszont ott kéne hagynom a sulit, és melózni, meg közbe nyelvvizsgázni is...(beláttam, suli mellett mindkettő nem megy, pedig a pénz is kell, meg a nyelvvizsga is a többletpontok miatt)

Nem bánnám ha otthagyhatnám a sulit, mert az osztálylégkör sem túl jó, a tanárok is eléggé labilisak.

Ez mit von maga után?

Gondolom családi pótlék megszűnik (10 ezer havonta) de ha melózok akkor kb 60e-ret megkereshetnék 1 hónapban, és félrerakhatnám...

(persze nem bejelentve, hanem csak baráti alapon melóznék ha értitek ;)

Tb-vel mi lesz? Nekem kell fizetnem, vagy nem baj, ha kimarad egy kb fél éves periódus?

köszi a segítséget.

19/F


2010. jan. 16. 14:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elírtam, nem jövőre, hanem még idén 2010, szeptemberében kezdeném a fősulit (ha felvesznek)
2010. jan. 16. 14:05
 2/14 anonim ***** válasza:

Van már érettségid? Ha nincs, és otthagyod, akkor nem mehetsz tovább, mert nem lesz meg a 4. éved. Érettségi után is fizethetsz.


Nem kapsz diákigazolványt, TB-t neked kell fizetni 4500FT/hó -nem tudom mi van akkor, ha nem jelented be.

Családi pótlék elmarad, ha jól tudom ennyi.

2010. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, megvan az érettségim, azért szeretnék fősulira menni!
2010. jan. 16. 15:06
 4/14 A kérdező kommentje:
Tavaly is pont azért nem jelentkeztem fősulira, mert sz*rul álltunk anyagilag, meg a vártnál jobban sikerült az érettségim....
2010. jan. 16. 15:08
 5/14 anonim ***** válasza:

Kérvényezd, hogy lehessél magántanuló!

Akkor még év végi vizsgával esélyed is lehet, hogy bizonyítványt kapsz.

Bejárni órákra nem kell, ha nem jelentenek be, akkor dolgozhatsz is mellette.

Ha nem engednék meg, hogy magántanuló legyél, hangsúlyozd ki, hogy most azonnal kiiratkozol akkor. Ugyanis a 02.15-én kap az iskola fejpénzt ( az alapítványi is!), így gondolom mindenképpen szeretnének ott tartani.

2010. jan. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Magántanuló???!!!

Az sokba kerül nem?

És én még csak első éves elektrotechnikai technikus vagyok.

A képzés 2 éves..., tehát értelme nem sok van hogy suliba járok, mert a fősulihoz a tananyagnak nem sok köze van. (műszaki menedzser szakra szeretnék jelentkezni)

2010. jan. 16. 15:34
 7/14 A kérdező kommentje:

Itt maradni csak akkor akarok, ha minden kötél szakad.

Nagyon rossz az osztálylégkör, és a tanárok is pofára osztályoznak, mint írtam már..

2010. jan. 16. 15:35
 8/14 anonim ***** válasza:

Magántanulói státusz nem kerül semmibe, de mégis megmarad a jogviszonyod. De ne szólj akkor arról, hogy fősulira készülsz, és úgysem fejezed be a képzést. Mondod, hogy a szüleid nehéz anyagi helyzetbe kerültek (ami valószínűleg igaz is), nem tudják tovább finanszírozni a tanulmányaidat, és ezért szeretnél magántanuló lenni. Természetesen munka mellett fogsz tanulni, és vállalod az év végi vizsgát. (Ez a feltétel, ha magántanuló valaki).

Ha nem sikerül az év végi vizsga, max. osztályismétlésre köteleznek, de úgysem lényeg akkor. Augusztus 31-én meg szépen kiiratkozol.

2010. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem ilyet mondanának, én is így cselekednének.

Az idegesség se mentség sokszor.

Meg lehet tanulni a düh kitörést kezelni, lehet kontrollálni magunkat...

2010. jan. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezt nem ide akartam bocs... xD
2010. jan. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!