Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 17 éves vagyok, májiusba...

17 éves vagyok, májiusba leszek 18 de nem járok iskolába és nincs igazolásom sem, , , mit kaphatok ezért?

Figyelt kérdés
2014. márc. 14. 06:53
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

adttunk kérvényt magántanulóságra de nem foglalkoznak vele, nem válaszolnak.. nem értik meg a helyzetem,nem a barátomnak adok pénzt hanem anyunak..szeretnék segíteni ugy hogy ne is ártsak neki azzal hogy nem megyek.. daganata van. és ez rosz.. mindenhez pénz kell. gyógyszereire, senkire nem számithat csak rám

mostmár érted? ezért nem akarok menni , dolgozni szeretnék nem lógni és othol punnyadni,, de félek hogy megbüntetnek és én ezt nem akarom..

2014. márc. 14. 08:21
 12/20 anonim válasza:

Anyukádat büntetik. Szerintem próbáljátok újra megkérni a magántanulóságot. Ofődet felhívhatnád, elmondani neki h mi a helyzet, lehet tudna segíteni a magántanulós dologban

Kaptok támogatásokat? Ha jól értettem, egyedülálló anyukád és úgy nevel titeket (de te csak papíron laksz vele). Mivel még nem vagy 18 meg elvileg suliba is jársz (még ha nem is mész be) szerintem biztosan van rá támogatás. Családsegítő szervezetnél rákérdezhetnétek esetleg tudnak-e segíteni.

2014. márc. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
már egyszer beadttam, most addtam be 2.jára. nem tudom nem hiszem hogy segítenek, prdobálkozok mindennel hogy ne legyen ebből baj. nem szeretnék hülyeséged csinálni. csak segíteni hogy könnyebb legyen neki..
2014. márc. 14. 08:39
 14/20 anonim ***** válasza:
a tankötelezettségi felső korhatár 16 év ... az felett a tanuló jogviszonyát fegyelmi v. 30 óra igazolatlan hiányzás esetén szüntetik meg ... pont ... senki nem kap semmi büntetést
2014. márc. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
én 18 évig vagyok tanköteles... akkor hogy nem kapnák büntetést..:??????
2014. márc. 14. 11:54
 16/20 anonim ***** válasza:

#15 rád külön jogszabályt hoztak, vagy mi?


a tankötelezettségi kor felső határa 16 év ... ebből melyik szót nem érted?

2014. márc. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
voltak évek, amikor ez 18 volt, és aki akkor kezdett tanulni, annak bizony végig 18, úgyhogy ne okoskodj, előző.
2014. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#17 bocsánat, igazad van:


"97. § (1)Azok a tanulók, akik tanulmányaikat az iskolai nevelés-oktatás kilencedik évfolyamán a 2011/2012. tanévben vagy azt megelőzően kezdték meg, tankötelezettségük azon tanítási év végéig tart, amelyben a tizennyolcadik életévüket betöltik vagy sikeres érettségi vizsgát vagy szakmai vizsgát tettek."

2014. márc. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
mondtam én ,, máskülönben már rág ott hagydttam volna.és mentem volna dolgozni,,
2014. márc. 14. 17:15
 20/20 anonim válasza:
16 éves kor fölött nem kötelező iskolába járni, van ilyen törvény...:)
2014. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!