Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akar annyi fiatal...

Miért akar annyi fiatal informatikus lenni? (lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tavaj voltam nyolcadikos és 27 osztálytársamból 10 akart infó szakra menni tehát kb az osztály egyharmada. Ez ennyire jó szak lenne? Ennyi informatikusra lenne szükség? Én a jegyeim alapján mehettem volna infora de mivel kb csak power point és word amit csináltunk órán ennyi a tudásom. Az meg semmire nem elég. Volt egy kettő aki külön járt infóra de volt olyan is aki nem tudott gépelni (kereste a betűket, egy ujjal pötyögött) és felvették. Most én rontottam el, hogy nem infóra mentem vagy nem? Előre is köszi! 14/f

2013. nov. 17. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez most trendi, meg mivel jó szakértőből hiány van, mindenki azt hiszi hogy kapkodni fognak érte. Sokaknál úgy mehetett ez a választás hogy "hmm szeretek kockulni, akkor infó". A többség úgyis valami vacak szalagmunkát fog végezni az infós képzettséggel. Akit meg érdekel a dolog, az meg jobban jár egy erős gimnáziummal, mellette lehet nyugodtan fejlődni, és az egyetemre sem lemaradással kerül be az ember.
2013. nov. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem is inkább divat, van egy rokonom infós szakközépbe végzett most a futószalag mellett valami műanyag cuccokat fröccsent. Egyébként jó a képzés az infós sulikba? Tényleg megtanulnak programozni stb., négy év alatt?
2013. nov. 17. 23:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem. Bármit is tanulsz a középsuliban, azt az egyetemen újra megtanulod.

Nálunk pl. volt aki egy szimpla keresést nem tudott lekódolni, mert még soha nem írt egy programot sem, de a műveletekkel sem volt tisztában.


Szóval miért akar ennyi infós lenni? Az egyetem tekintetében azért, mert rohadt alacsony a ponthatár és ez azért van, mert rohadt sok helyet hirdetnek meg. Azt hiszik erre szükség van.

2013. nov. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszik jó, merthogy elterjedt a számítógép mára, de az a gond ha mindenki informatikus lesz nem lesz munka nekik és leshetnek.
2013. nov. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Ha pedig mindenki élelmiszert termel, akkor mindenki szomjan fog halni!
2013. nov. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mert ostobák.
2013. dec. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!