Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Programtervező informatik...

ELTE Programtervező informatikus Msc-n tanulók! Hogy zajlik a felvételi? Mennyire nehéz a szak?

Figyelt kérdés
Nemsokára végzek a PTI alapszakommal, dolgozok is közben, de fontolóra vettem, hogy esetleg jelentkezek a későbbiekben Msc-re is. Ha erre a szakra jársz, mi a véleményed a felvételi illetve a szak nehézségéről?

2013. okt. 23. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én idén kezdtem az MSC-t az ELTE PTI-n, tavaly végeztem a BSC-vel. Bekerülni nevetségesen könnyű volt, szóbeli felvételi van, de olyan dolgokat kérdeztek, amik így záróvizsga utáni héten teljesen triviálisak voltak (rendező algoritmusokról kellett beszélnem, de tényleg csak ilyen nagyon alap dolgokat). Maga a képzés BSC után nagyon nagy csalódás volt. Már a BSC-ből is a gyakorlatias dolgokat hiányoltam, hát MSC-n ebből még kevesebbet kapsz. Alapvetően az órák délután 4 után vannak még nappali tagozaton is, ami úgy hogy dolgozok mellette alapvetően jól jön, de azért, hogy mégse lesz olyan jó van két órám, amit beraktak délelőttre, ergo ha az ember tényleg bejár órákra az egy totál borzalmas időbeosztást ad, arról nem is beszélve, hogy egy 9-ig vannak az órák, akkor meg képzelheted, hogy mennyi marad meg belőle.

Magukról az órákról:

Igazából 1-2 érdekes tárgyat leszámítva a tárgyak nagy részénél azt tapasztalom, hogy az oktatók kb. ugyanazt adják le még egyszer, mint BSC-n, illetve sokan nem értenek megfelelően az adott területhez, egy kérdéssel úgy össze lehet őket zavarni, hogy totál káosz. Illetve vannak olyan tárgyak, amik pedig nagyon erős elméleti alapokra építenek, tényleg nehezek, viszont (jelenleg még) nem látom, hogy ez a szakmai fejlődésemet hogyan fogja segíteni.

Én egyenlőre nagyot csalódtam az MSC-ben, de ez csak személyes vélemény.

Azt, hogy mennyire nehéz majd az első vizsgaidőszak után tudom megmondani.

2013. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :) Akkor még meggondolom, hogy jelentkezzek-e.
2013. okt. 25. 11:51
 3/3 anonim válasza:
Az előző válaszoló válasza nem tökéletesen igaz. Az órák este vannak szoftvertechnológia szakirányosoknak (és csak nekik), mert náluk nincs külön esti és nappali tagozat, legalábbis órák szintjén. Feltehetőleg a két nappali óra azért került be az órarendjébe, mert ő nappali tagozatos,így fel kell vennie más szakirányról is tárgyat, amiből viszont nincs esti tagozat. Emellett szakirányonként lényegében teljesen eltér a tanított anyag. BSc-hez képest én modellalkotó szakirányon egyszer nem hallottam ugyanazt, viszont a BSc-s anyag alapos ismerete nem árt. Igazából a mi szakirányunkon sok tárgy teljesen új tudást ad (persze ez csak azokat érdekli, akik szeretnek matematikával foglalkozni). Sajnos a harmadik (információs rendszerek) szakirányról én se tudok sokat, de az biztos, hogy ott is nappaliak az órák.
2014. júl. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!