Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnök informatikus szakon...

Mérnök informatikus szakon nagyon nehéz a matek?

Figyelt kérdés

Hali,

Az Óbudai Egyetemre szeretnék menni Mérnök informatikus szakra, de matekból nem vagy valami jó középsuliban 3as 4es vagyok és hallottam, hogy nagyon nehéz ezen a szakon a matek... megéri így odamennem? (nem akarok kibukni rögtön az elején, mert akkor inkább másik szakra mennék)

Normális válaszokat, Köszönöm!



2013. okt. 28. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Hármas négyes matekkal nagyon nehéz bármilyen típusú informatikus szak matekja.
2013. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ki magyarul: neked már a középiskolában is nehéz a matek. Nem valószínű, hogy bármilyen mérnöki jellegű szakon könnyebbnek találd.
2013. okt. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy 0 tanulás mellett vagyok ilyen szinten matekból!!

Viszont így attól félek, hogy az egyetemen már a középiskolai matekra építenek és akkor lehet, hogy nem fogom tudni behozni a lemaradásom...

Szerintetek ne is próbáljam meg a mérnök info. szakot, úgy is kiesnék?.. Nagyon szeretnék ilyen irányba tovább menni!!

2013. okt. 28. 22:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És ezt előnynek gondolod? A tanulást ugyanúgy meg kell tanulni, mint a matekot. Az se fog menni magától az egyetemen, amikor középiskolás szemmel elképesztő mennyiségű anyag zúdul majd rád. Kezdj el tanulni MOST.
2013. okt. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem gondolom előnynek, csupán arra voltam kíváncsi, hogy mennyire fogom bírni az egyetemet? (ha tanulok akkor megírom 5re is a dolgozatot, de valamiért lusta vagyok és nem mindig tanulok rá)
2013. okt. 28. 22:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
JA, csak éppen egy napon majd arra ébredsz, hogy ez nem így van, mert már túl soká nem tanultál, és nem bírod egynapi tanulással behozni a hátrányodat. Erről beszélek, de innentől már a te dolgod.
2013. okt. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az Építőmérnöki szakon (tűz és katasztrófavédelmi szakirány,SZIE) és a Had- és Biztonságtechnikai mérnök szakon(ÓE) is nehéz a matek?
2013. okt. 29. 13:32
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne kérdezgess ilyeneket, mindenhol tanulni kell! Ha mérnök informatikára akarsz menni, menj oda és tegyél meg mindent hogy bent maradj. Ha hiányosságaid vannak, ki fog derülni, fogadj magántanárt és hozd be őket. Ha ezt sem akarod, akkor igazából semmit sem akarsz.
2013. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
SZIE-Ybl-ön nem olyan nehéz a matek. 2 félév van, tudni kell deriválni, integrálni, meg valószínűséget számítani.
2013. nov. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!