Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontszámítás az orvosira....

Pontszámítás az orvosira. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Tényleg igaz az, hogy ha közép szinten is érettségizek kémiából vagy bioszból, akkor az érettségi átlagának számításakor azt veszik figyelembe, nem az emeltet?

Arra a pontszámításra gondolok, mikor az 5 érettségi tárgy átlaga is számít + a 2 emelt eredménye + év végi eredmények.


2013. okt. 21. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem mivel a bejutáshoz 2! tárgyból kell emeltet tenned. Biológia kötelező és kémia vagy fizika emelt szinten. Tehát leérettségizhetsz poénból középszinten, csakhogy nem számítják bele.
2013. okt. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mondhatni kizárt.

Most már csak az emelt eredménye számít bioszból meg kémiából (v. fizikából)

2013. okt. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom. De most az egyik tanárom mondta, hogy a normál pontszámításnál: év végi jegyek + plusz pontok + 2 emelt eredménye + érettségi átlag és az utóbbinál közepet is meg lehet adni. Akkor lehet, hogy ő tudta rosszul. Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 21. 11:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Hű, nekem mekkora félreértések voltak ebből tavaly... Igen, ha van az emelt mellett középszintű eredményed is kémiából vagy fizikából vagy BÁRMILYEN MÁS szabadon választott tantárgyból (bár lehet, hogy most már csak természettudományosat lehet választani), akkor az beleszámíthat az érettségi átlagba, ami független az egyetem által előírt felvételi tantárgyaktól. De csak akkor, ha az ÉRETTSÉGI BIZONYÍTVÁNYBAN szerepel ez az eredmény, és nem külön lapon tanúsítványon. Hidd el, tudom, én emiatt buktam tavaly két pontot. De amúgy ha eljátszadozol a Felvin a pontszámító kalkulátorral, abból sok minden kiderül. Sok sikert a felvételihez!
2013. okt. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy beleszámít az "érettségi átlagba", de

az orvosira akkor is csak emelt kémiával és emelt biosszal lehet pályázni

2013. okt. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, és a kérdés az érettségi átlag volt...
2013. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, az érettségi átlag volt a kérdés, mert van hogy pont azon a 2-3 ponton múlik a felvétel. Köszönöm a válaszokat!:))
2013. okt. 22. 21:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a 3-mas válaszoló nem teljesen van tisztában a dolgokkal. Ezt az oktatási hivatal honlapjáról másoltam ki. "2. A tanúsítványban szereplő eredményt vagy az érettségi bizonyítványban szereplő eredményt veszik figyelembe a felsőoktatási felvételi eljárás során?


A felsőoktatási felvételi eljárás során minden érettségi vizsgaeredményt figyelembe lehet venni, függetlenül attól, hogy az érettségi bizonyítványban vagy tanúsítványban szerepel, de a pontszámítás során a jelentkező számára kedvezőbb pontszámot adó eredményből számítanak felvételi összpontszámot."

Tehát ugyanúgy számít a tanusítvány is. Különben mi értelme lenne az egésznek? Az ugyanúgy egy hivatalos okirat, nincs ilyen megkötés, hogy csak a bizonyítvány számít. Egyébként, ahogy ide le is van írva,úgy számolják a pontokat, ahogy az neked a legjobb.

2013. okt. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves előző, igazad lehet abban, hogy most ezt írják, sőt szerintem tavaly is ezt írták, hiszen így a logikus. Ennek ellenére nekem mégsem így számolták. Felvlin le voltak írva a pontjaim kiszámításának részletei, és az érettségi átlagomba nekem a 76%-os, bizonyítványba beírt emelt szintű kémia érettségi eredménynem volt beleszámítva, miközben ott volt feltöltve tanúsítványon a 86%-os közép is. Amikor pedig kipróbáltam a pontszámító kalkulátorral, hogy mi lenne, ha tanúsítványon lenne az emelt, és bizonyítványban a közép, bizony két ponttal többet számított. Nyilván a hivatalos pontszámokat is ugyanez a program számítja. Hogy ez kinek a hibája (ha egyáltalán hiba), azt nem tudom. De akkor is így történt.


(Harmadik válaszoló voltam.)

2013. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!