Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Túl lehet élni a pénzügy-számv...

Túl lehet élni a pénzügy-számvitelt négyes gimnáziumi matekkal, nem túl nagy matek iránti érdeklődéssel de nagy szorgalommal?

Figyelt kérdés
Az érettségim négyes lett, a matekos jegyeim hármas körül szóródtak. Túl akarok esni az egyetemi matekon minél hamarabb. Sajnos muszáj a diploma és emiatt a matekkal való szenvedés ha befektetésekkel akarok foglalkozni.
2013. okt. 20. 21:36
 1/2 anonim válasza:
Ha nem szeretted a matekot, akkor miért is akarsz befektetésekkel foglalkozni? Én a helyedben más szakot választanék.
2013. okt. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jó kérdés!

Azért mert a befektetéseknek, a tőzsdézésnek semmi köze a matekhoz.

Nem számolgatni kell bennük és ha igen, akkor is maximum általános iskolai vagy gimnáziumi egyszerű műveleteket alkalmazva.


Olvastam a legnagyobb és leghíresebb tőzsdések, befektetők élettörténetét is.


Warren Buffett - A világ egyik ma is leggazdagabb embere (aki híres az egyszerűségéről, már-már átlagosnál is átlagosabb befektetési stílusáról, ami teljesen mellőzi a matematikai ismereteket).

Peter Lynch - Olyan befektetési alapot vezetett, aminek a hozama 20 éven keresztül évi átlag 25% volt

Vakmajom - Egy magyar híres befektető, akinek bölcsész diplomája van és nincs semmilyen pénzügyi vagy matekos diplomája! (van oldala is, [link] )


Peter Lynch szintén pszichológiát végzett az egyetemen, úgy vált világhíres befektetővé. Az hogy ki mennyire jó tőzsdés, vagy kezel jól más befektetéseket (kötvények, árupiacok, stb.) semmi köze a matematikai tudásához. Pont hogy a komoly matematikai tudás még hátrány is lehet (bár nyilván nem feltétlenül, csak hozok fel erre is példát), mert a piacokat csak számokkal akarhatja követni és figyelni egy jó matematikus (ami nem vezet jóra). Egy hatalmas befektetési alapot (hedge fundot), a Long Term Capital Managementet (google: LTCM crash) 1998-ban Nobel-díjas matematikusok és közgazdászok csapata vitt csődbe.


Tehát a valóság az, hogy ahhoz hogy valaki jó befektető legyen, nem feltétlenül szükségesek átlag feletti matematikai képességek, ellenben ahhoz hogy a szakmába bekerüljek, muszáj végigvergődnöm a matekon valahogy. De mondom, nem sík hülye vagyok hozzá, csak nem érdekel és szenvedés a tanulása az érdektelenségem miatt.

2013. okt. 21. 10:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!