Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF PSZK Gazdálkodás és...

BGF PSZK Gazdálkodás és Menedzsment vagy Pénzügy és Számvitel?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánljátok jobban? Tanulás, elhelyezkedés, hangulat, nehézség szempontjából melyiket?

2013. szept. 29. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Gm könnyebb, mindenki lazábban veszi mint a pszesek, psz nehezebb, többet kell tanulni, de sztem könnyebb vele elhelyezkedni. Psz inkább egy-két területen ad mélyebb tudást, ami szakiránytól függően pénzügy és/vagy számvitel. Gm szerteágazóbb, sokan azt mondják h semmire sem jó, de sztem ez nem igaz, ott van statisztika, vállalkozászsrvezés és team business szakirány, amiből kb minden évfolyam 80%-a vállszervre megy mert az a legkönnyebb, statra a gmes stréberek meg aki szereti a statot, a team business meg még most van 2. éve szal az zsákbamacska.
2013. szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a két szak teljesen más.

A pénzügy rész banki területre ad képzést.

A számviteli könyvelői ismeretekre képez.


GM szak a vállalkozások vállalat vezetésére ad információt inkább. Én ez utóbbit végeztem mert saját vállalkozás vezetéséhez ebből kaptam több hasznosítható infot.

Tanultunk mi is pénzügyet és számvitelt is, de természetesen csak érintőlegesen,nem olyan mélyen mint psz szakon.


Szerintem azt kell eldöntened mi tetszik, vagy milyen területen szeretnél elhelyezkedni.Igazából bármelyiket is választod tanácsos msc is megcsinálni utána.

Szóval bőven lehet kombinálni.


Pl alapképzés pénzügyi rész, msc számviel.

2013. szept. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Engem a gm érdekel igazából, csak azért hezitálok vele, mert mindenhonnan azt hallottam eddig, hogy semmire sem megy vele az ember. Ezért jött egyáltalán képbe a psz, ami nem igazán érdekel. Egyébként ez még nagyon a jövő, de szeretnék MSc-t is az alapképzés után. Ha vmilyen gm-es irányú Msc-t elvégzek, akkor azért már jobb az elhelyezkedési lehetőség, nem igaz?
2013. okt. 5. 17:45
 4/8 anonim ***** válasza:
igaz
2013. okt. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
gm-el tudsz menni pénzügy mesterre, az elég jó
2013. okt. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is azért mentem gm-re mert a pénzügy érdekelt (portfólió menedzser, pénzügyi, befektetés elemző stb)és akartam menni pénzügy msc-re, viszont a psz feleslegesen sok számviteli cuccot magoltatott volna velem ami egyáltalán nem érdekel.
2013. okt. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
és ezzel a kombinációval el lehet helyezkedni azért? Engem is ez a vonal érdekel. Mondjuk király nyelvtudás(angol, német felsőfok) mellett? És BGF-et vagy BCE-t ajánljátok jobban?
2013. okt. 8. 16:07
 8/8 anonim ***** válasza:
BCE-nek nagyobb a neve, ott túlélsz egy Gm alapképzést meg egy mester pénzügyet, ráadásul van 2 felsőfokú nyelved (ami ráadásul angol + német) akkor nem kell aggódnod, ezt elhiheted.:D Jó pár elemző, analyst, kontroller állás van mostanában, BCE állásbörzéjén is (KarrierExpo) van bőven lehetőség.
2013. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!