Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mit válasszak?

Szerintetek mit válasszak?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és pályaválasztás előtt állok.

A szüleim, alkatomból adódóan (191 cm, 80kg) azt akarják, hogy valami irodai-szóvivői jövőben gondolkozzam. Angolul, németül felsőfokon beszélek (c1 nyelvvizsgával rendelkezem mindkét nyelvből). Ami érdekel mindemellett a biológia, és a könyvelés.


Tudom, a kettőn nem nagyon kapcsolódik egymáshoz.

Ápolói álláson gondolkoztam, könyvelőn, anglisztika szakon, pszichológián..

Szerintetek mi legyen a végső döntés? Mind a négy ugyanúgy érdekel, és foglalkoznék vele szívesen.



2013. szept. 21. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy a szóvívői szakmához hogy jön az alkat :D
2013. szept. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hogy is fogalmazzak..

Jó megjelenésem van. Mivel a magas jó alkatú emberek általában előnyben részesülnek ilyen munka esetén.

2013. szept. 21. 16:59
 3/3 anonim válasza:
Szerintem érdemes azt is mérlegelned, hogy szeretsz-e emberekkel dolgozni, kommunikkálni, mert akkor az ápoló és a pszichológia jöhet inkább szóba. Ha nem annyira akkor a könyvelő jobb választás, persze ott is kell az ügyféllel beszélni, de szerintem ott nem ezen van a hangsúly. Az anglisztikával kapcsolatban nem sokat tudok, ezért arról nem tudok tanácsot adni. A nyelvtudásodat is érdemes lenne kihasználni szerintem. Nem tudom mennyire számítanak a későbbi anyagiak számodra. Sajnos egy ápoló nem keres sokat Magyarországon, külföldön más a helyzet, de nem tudom a külföldi munkavállalás mennyire szerepel a tervek között. Meg lehet érteni a szüleid nézőpontját is, bár tapasztalatból mondhatom, ha neked semmi kedved hozzá, akkor ne menj arra a pályára, mert hiába jó a megjelenésed, ha nem tudod semennyire élvezni, amivel nap mint nap foglalkozol, akkor úgy eléggé megnehezíted a saját életedet.
2013. szept. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!