Sok olyan dolgot tanulunk a suliban amik teljesen feleslegesek, amik pedig az életben kellenek azt egyáltalán nem tanuljuk. (? ) Többi lent
Például egyáltalán nem tanultunk mi a suliban arról hogyan kell adóbevallást csinálni,hogyan kell önéletrajzot írni stb.
Vagy például hogyan kell sütni-főzni,hivatalos dolgokat intézni.
Ezek szerintem sokkal fontosabbak az életben,mert ezeknek minden ember hasznát venné,annak viszont nem hogy oda vissza tudom a Pitagorasz tételt.
Jó oké most néhányan jönnek majd azzal hogy sose tudhatod hogy mikor lesz szükség rá stb..
De melyikőtöknek a faterja tudja pl. hogy minek a képlete
az Al2O3. ?
Kinek a pap, kinek a paplan.
Nem várhatod el, hogy mindenkire legyen egyedi oktatási rendszer. Az egy dolog, hogy te nem használod a Pitagorasz tételét, de mondjuk én az egyetemen olyan szakon vagyok, ahol eléggé nyomatják a matekot és az ilyet illik tudni (hidd el, jóval de jóval bonyolultabb feladatok esetén is használják).
Szia! Nem tudom hányadikos vagy, de Én is így gondolkodtam ahogyan te. Most így végzősként rájöttem igenis van szükség. Mert szerintem a legtöbb ember 8.-ban még nem tudja, hogy pontosan mi szeretne lenni, ezért szükség van arra, hogy bizonyos tárgyakba belekóstoljunk. Sőt ha tudja is valaki általánosban mi szeretne lenni ez még középben sokat változik, már ha csak magamot is veszem.. 7.-8.-ban kiállhatatlan ellenségem volt a kémia, most meg vegyészmérnökire iratkoztam. Csak Sütés főzésből hidd el, nem élnél meg (Engem pl. kifejezetten nem is érdekel a sütés-főzés, recepteket találhatok a neten, de ahhoz, hogy éhen ne haljak nem kell feltétlenül tudni sütni-főzni)Viszont! Szerintem igenis be kellene hozzák divatba mostmár a kémia-biológia mellé az élelmiszertant is. Rengeteg mocskot gyárt az ipar, és a fiatalok(sőt felnőttek is) rengeteg szemetet meg is esznek, amelyek csak leépítik az egészségüket. Az oktatás célja meg elméletileg az emberi erőforrás képzése.
Önéletrajzot írni meg nekünk tanítottak, elmagyarázták mi hogyan működik, de mindezt ma már interneten is leírják, videókban elmondják, szemléltetik, nincs szükség erre a tárgyra. Ahhoz, hogy rájöjjön az ember, hogy mire van szüksége az életben az ismét a tárgyakba való belelátás által valósulhat meg. Pl. nekem igenis szükségem lesz Az Al2O3 képletre, ugyanúgy a matekra is hasznát veszem, de még a 12-es filozófia órák is hasznomra váltak. Ne légy eltunyulva egy csőlátásban, érdekeljen minden, legyen általános műveltséged. Nekem nem egy osztálytársam van aki orvosira készült, kiváló eredménnyel végeztek, mégis mikor megkérték földrajzon, hogy mutassa meg hol van India (Európa térképén-persze szivatták), akkor gondolkodás nélkül el kezdte keresni Europában. Jó szakemberek kellenek, de egy jó szakembernek szüksége van ugyanúgy belelátni a pl.közgazdaságba/filozófiába/matekba stb stb, gondolkodni, kilogikázni valamit, mert magolással sokra nem megy az ember a való életben/szakmájában. Hidd el ezt pontosan csak akkor értjük meg ha majd hozza a sors magával.
A világ meg rohamosan fejlődik, és hiába ragadnánk le szüleink általános műveltségénél, hisz anno ők tudtak érvényesülni, de mire mi idekerültünk arra az érettségi sem sokat ér. (Lásd régebb szüleink jobban érvényesültek érettségi nélkül is, a mostani diplomások meg rengeten vannak akik nem kapnak melót). Légy minél érdekesebb ember, flexibilis. Engem például kifejezetten érdekelnek a reál tárgyak, de imádom az antropológiát is, kultúrdokumentációk, egészség. Minden tárgyból vegyél ki valamit és használd fel az életben. A világ egyre jobban ellustul mindenki lazább munkát szeretne sok pénzzel. Ehhez vagy lenyomod a segged és tanulsz, amit gyakorlatba is ültetsz, vagy akkor nem rinyálsz és fizikai munkát végzel annyiért, hogy éppen hogy csak meg élj vagy persze jó fizikai munkásként odateszed magad és kiépítessz magadnak egy szép kis életet. Épp édesanyámmal ma beszélgettem. Nagyszüleim 5re mentek melózni anno a gyárba, hazamentek és emelett mezőgazdasággal foglalkoztak, piacra készítették az árut és még aznap délután mentek piacra árulni a zöldséget. Saját maguk építették a házat, nem fogadtak senkit, soha egy munkást nem vettek fel. Erre most jöhetne az a válasz, hogy: Jó, de régebb minden más volt.. Persze, az emberek nem voltak ennyire lusta állatok mint napjainkban. Einstein tanult .. elméleti fizikus lett belőle, nem panaszkodott, hogy mennyi teorémát be kellett vennie. Nagymamám nem szeretett tanulni, kemény fizikai munkás lett belőle, aki nem panaszkodott soha, hogy reggel 5 től este 7-8ig talpon volt ilyen meg olyan körülmények között. Édesapámon már meglátszik a behatás. Ő sem tanult, kertészkedik a nap 17 órájában, de a panasznak is hagy helyet, sosincs neki semmire ideje, hogy mennyit fut stb.
Ezzel nem cukkolni akarlak, hanem csak az életre hajtani, mert lusta emberektől ez a világ nem lesz semmivel sem jobb. Nem kell megváltsd a világot, csak találj mindenben egy kis élvezetet, éld az életet boldogan, bulizz de közben szorgosan alakítsd ki magadnak az igényeidnek megfelelő körülményeket. Sok sikert !
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!