Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van ennyi embernek...

Hogy van ennyi embernek érettségije?

Figyelt kérdés

Az irodalom érettségin emlékszem, nézték a nyelvtant is (helyesírást). Volt egy bizonyos számú helyesírási hibapont, amit ha elért az ember, automatikusan megbukott. Elnézve az emberek helyesírását itt és a többi fórumon is, állíthatom, hogy legalább a próbálkozók 80%-át meg kellett volna, illetve meg kéne buktatni.


Két verzió van:

Vagy csalnak a tanárok, és valamilyen módon belejavítanak a helyesírásba.

Vagy mindenki fel van mentve nyelvtan alól, mert diszlexiás, esetleg más betegsége van.


Hiszen a fórumozók döntő többsége még egyetlen mondatot sem tud leírni hiba nélkül. Illetve olyan szavakban követnek el hibát, melyek sűrűn előfordulnak, így el kéne érniük azt a hibamennyiséget, hogy bukjanak.


2013. jún. 4. 23:17
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés! :-)

Szerintem sok ember azt hiszi, hogy a helyesírás csak a tanárok hülyesége, amit a dolgozatra meg az érettségire meg kell tanulni, és másnap úgy felejti el, mint a matekot, és ettől érzi szabadnak magát.

2013. jún. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Úgy, hogy vannak alacsonyabb elvárású iskolák is, ahol segítenek is a diákoknak, hogy átmenjenek. Én is egy ilyen iskolába jártam.


Matekban soha nem voltam jó, de azt leszámítva jól sikerült az érettségim. Én négy év alatt tanultam rendesen, s jó tanulmányi átlagom volt, így nekem segítségre nem volt szükségem.

Ami még ennyi idő elteltével is tud fájni, hogy emlékszem mennyit tanultam, s ahelyett, hogy csavarogtam volna, vagy filmet néztem, esetleg játszottam volna egy jót, tanultam. Utolsó évben az alvásom rovására is ment annyira, hogy érettségi után neurológiára kerültem, s altatókat kellett szednem egy ideig.

Mindezek mellett pedig azok, akik csak lógatták a lábukat, csaltak, puskáztak ugyanolyan eredményt értek el mint én. A tanárok persze különbséget tudtak, tudnak tenni az azonos eredmények között, hogy kinél van az elért jegy mögött valódi tudás, de ez engem akkor sem, s most sem vigasztal, mert egy ismeretlen, külső ember ezt nem tudja eldönteni.


Több, mint 24 fős osztály voltunk, ebből velem együtt kb. hárman boldogultunk tényleges segítség nélkül. Összesen két ember volt, aki visszafogott, szolid volt az érettségi végéig, s aki elismerte: hálás a tanároknak, mert ha nem segítettek volna, akkor nem sikerült volna nekik a vizsga. Az összes többi pedig feszített, hogy milyen okos, meg milyen könnyű volt az érettségi....

2013. jún. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a sok választ, szóval bocs, ha valakit ismétlek. Max. 20 pont vonható a helyesírásért, akkor is, ha több hibád van.
2013. jún. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!