Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van ennyi embernek...

Hogy van ennyi embernek érettségije?

Figyelt kérdés

Az irodalom érettségin emlékszem, nézték a nyelvtant is (helyesírást). Volt egy bizonyos számú helyesírási hibapont, amit ha elért az ember, automatikusan megbukott. Elnézve az emberek helyesírását itt és a többi fórumon is, állíthatom, hogy legalább a próbálkozók 80%-át meg kellett volna, illetve meg kéne buktatni.


Két verzió van:

Vagy csalnak a tanárok, és valamilyen módon belejavítanak a helyesírásba.

Vagy mindenki fel van mentve nyelvtan alól, mert diszlexiás, esetleg más betegsége van.


Hiszen a fórumozók döntő többsége még egyetlen mondatot sem tud leírni hiba nélkül. Illetve olyan szavakban követnek el hibát, melyek sűrűn előfordulnak, így el kéne érniük azt a hibamennyiséget, hogy bukjanak.


2013. jún. 4. 23:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy régen így volt, de már nincs így.

Helyesírásra maximum 15 pontot lehet levonni. Hiába van 150 hibája, akkor is csak -15 pont.

(Azt hiszem 15, lehet, hogy nem pont annyi, de biztos, hogy maximalizálva van:)


Nem csak az írással van itt gond egyébként.

Az emberek nagy része szöveget értelmezni sem tud, és még az alapvető matematikai műveletekkel se boldogul.


Pl. volt ma egy kérdés, hogy ha x pontot elért az érettségin, akkor hogyan tudja kiszámolni, hogy hány %-os lett....

Nem értem az ilyet miért nem buktatják meg még érettségi előtt...

2013. jún. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

ara nem gondóltál hoyg nem fóglalkoznak it netten hogy hogyan irnak? me rt szerntem sokkan vanak igy vele.


Am komolyan van olyan osztálytársam aki full jó helyesírásból meg minden, de neten meg úgy ír mint aki fogyatékos. Nincs ebbe semmi, valaki lehet okos ha nem tud írni, vagy brutálisan ocsmány a külalakja az írásának.

2013. jún. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
44%

Második:

Aki ennyire magasról szarik rá, hogy hogyan ír, az igénytelen.

Pl. azt a pár sort is kín volt végigolvasni, amit írtál. Egyszerűen bántó.

Az ilyen embereket nem lehet komolyan venni.

2013. jún. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"ara nem gondóltál hoyg nem fóglalkoznak it netten hogy hogyan irnak? me rt szerntem sokkan vanak igy vele. "


Látom nem esik le hogy direkt írtam így de mindegy :) Nézd meg a második sort van benne hiba? ötös voltam világ életembe helyesírásból.

2013. jún. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem, arra azért nem gondoltam, mert vagy tudok helyesen írni, vagy nem. Azért nem fogom az utána szót hosszú n-nel írni, mert interneten írok. Elhagyok vesszőket, rövidítek, nem használok írásjeleket, vagy kis-és nagybetűket, illetve felcserélek betűket gépelési hibából adódóan. De attól még nem írom le a gólya szót pontos j-vel, mert sietek vagy trehány vagyok.

Olyan nincs.


Amúgy én 7 éve érettségiztem, akkor biztos, hogy buktattak a rossz helyesírásért. Nem tudom, hogy ez változott-e, de akkor a 30 éveseknek hogy van érettségije?

2013. jún. 4. 23:28
 6/23 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ötös voltál, de te meg a ba-be,ban-ben közti különbséget nem ismered.
2013. jún. 4. 23:29
 7/23 anonim ***** válasza:
Akkor életembeN Bocsánat!
2013. jún. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
És vesszőhibád is van rengeteg, szóval az ötöst maximum biztatásnak adták :)
2013. jún. 4. 23:30
 9/23 anonim ***** válasza:
jaj istenem most itt minek írjak vesszőket? :D
2013. jún. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Istenem********* még mielőtt.. :D
2013. jún. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!