Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van ennyi embernek...

Hogy van ennyi embernek érettségije?

Figyelt kérdés

Az irodalom érettségin emlékszem, nézték a nyelvtant is (helyesírást). Volt egy bizonyos számú helyesírási hibapont, amit ha elért az ember, automatikusan megbukott. Elnézve az emberek helyesírását itt és a többi fórumon is, állíthatom, hogy legalább a próbálkozók 80%-át meg kellett volna, illetve meg kéne buktatni.


Két verzió van:

Vagy csalnak a tanárok, és valamilyen módon belejavítanak a helyesírásba.

Vagy mindenki fel van mentve nyelvtan alól, mert diszlexiás, esetleg más betegsége van.


Hiszen a fórumozók döntő többsége még egyetlen mondatot sem tud leírni hiba nélkül. Illetve olyan szavakban követnek el hibát, melyek sűrűn előfordulnak, így el kéne érniük azt a hibamennyiséget, hogy bukjanak.


2013. jún. 4. 23:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Am komolyan van olyan osztálytársam aki full jó helyesírásból meg minden, de neten meg úgy ír mint aki fogyatékos. Nincs ebbe semmi, valaki lehet okos ha nem tud írni, vagy brutálisan ocsmány a külalakja az írásának."


Amúgy komolyan, (vessző) van olyan osztálytársam, (vessző), aki full jó helyesírásból, de neten úgy ír, (vessző) mint aki fogyatékos.

Nincs ebbeN semmi.

"valaki lehet okos ha nem tud írni" = rossz a mondat szerkezete


"Látom nem esik le hogy direkt írtam így de mindegy :) Nézd meg a második sort van benne hiba? ötös voltam világ életembe helyesírásból."

Hogy elé vessző. De elé vessző.

Nézd meg a második sort! Van benne hiba?

ÉletembeN.

2013. jún. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Mert itt nálunk semmit nem követelnek szinte. 20%-tól már megadják az érettségit, máshol meg 50% kell hozzá. Ha már megvan valakinek a 10% már szóbelizhet, és ott is ha megvan a 10% már átment az illető.

Nekem sincs túl jó érettségim nem büszkélkedek vele de én direkt olyan pályát választottam magamnak amibe jó vagyok legalább. Nem mentem egyetemre meg fősulira mert ha az érettségim nem lett túl jó akkor még ha fel is vettek volna valami nagyon gyenge szakra akkor is mit kezdenék vele az életben. Inkább kitanultam egy szakmát és azzal mentem dolgozni, abba jó vagyok. Igaz hogy nem keresem betegre magam, de legalább van munkám amiben jó vagyok és később még mindig feljebb léphetek. És nekem inkább nem azokkal van bajom akik megkapják az érettségit és semmit nem tudnak, hanem azzal aki még egyetemre, fősulira megy hogy villogjon hogy van diplomája amit éppen hogy megkapott de hogy utána hogyan boldogul majd az életben az már lényegtelen nekik. Sok ember inkább azt gondolja át hogy mihez kezd magával, mert ameddig tanul nincs sok dolga, eltartják bulizik meg minden, de az sem tart örökké mert előbb utóbb dolgozni is kell, és itt ez a baj a hozzáállás.

Sok ismerősöm csak poénból ment fősulira hogy addig se kelljen dolgozni, de már nekik is kezd leketyegni az a 4-5 év tanulás ott ha csak nem húzzák a dolgokat és már a többsége dolgozna de nem talál semmit mert olyan diplomával amivel semmit nem tud itt kezdeni azt nem értem mit vár, és ahhoz meg túl büszke hogy gyárba vagy pénztárosi munkára menjen inkább. Aki meg komolyan gondolja a diplomát, az megint más, mert ő kitanulja a belét és mindent megtesz hogy jó állása és élete legyen anyagilag legalább is a jövőben.

Én direkt úgy csináltam a dolgot mivel nem vagyok jó tanuló így megkerestem azt a pályát ami érdekelt, leraktam az asztalos szakmát és egy asztalos mesternél dolgozok ami mellett maszekolok, élvezem is, és megélek vele és nem tanulok 4-5 évet hanem 2 év alatt letudtam a dolgot és már tervezem a nagyim házának a rendberakását plusz a barátnőmmel is már azon vagyunk hogyan tovább az életben, család, gyerek, házasság stb... És már rég túl vagyunk azon hogy na akkor kell valami munka.

2013. jún. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

És azért írjál vesszőket, mert szar olvasni vesszők nélkül.

Tudod a normális ember olvasás közben magában hangsúlyoz. Ha cseszed kitenni a vesszőket, akkor az egész szöveg összefolyik.

Nyilván ki lehet bogarászni, de rossz olvasni és kész.

2013. jún. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor ezúttal így fogok írni, hogy az olyanok, mint TE ne kössenek belém. Így jó lesz remélem, és javíts ki, ha hibáztam. Köszi!
2013. jún. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Na látod, megy ez! Így már sokkal kellemesebb olvasni.

Tartsd meg ezt a jó szokást!

2013. jún. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Valóban elég szomorú, hogy a legtöbb ember még egy nyelvet, az anyanyelvét sem képes normális szinten megtanulni. Az még a jobbik eset, amikor lustaságból ír valaki hanyagul, de sajnos az esetek többségében tényleg hiányzik a tudás. Én törekszem rá, hogy helyesen írjak, és amikor nem tudok valamit, inkább megnézem, vagy nem írom le, mint hogy rosszul írjam. Sajnos ez az igény nem mindenkiben van meg. Egyetemet végzett embereket ismerek, akik nem tudnak vesszővel mondatot tagolni, hogy nagyobb hibákat ne is említsek.

Az érettségi nem mérvadó, valóban csak 15 pontot lehet a helyesírás miatt levonni. Szerintem a gyerekkori olvasás és a helyesírási készségek, szókincs, nyelvhasználat között elég nagy összefüggés van.

2013. jún. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Az még a jobbik eset, amikor lustaságból ír valaki hanyagul"


Ide tartozom én is, csak annyi. :D

2013. jún. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ne azért figyelj a vesszőkre, mert azok nélkül nehéz olvasni a szöveget, hanem azért, mert azok nélkül többször annyi esetben nem lesz egyértelmű, amit írsz. Még úgy is lehet többértelmű szöveget írni, hogy odafigyelünk a vesszőkre. A nyelvünk nem tökéletes, ne tegyük még tökéletlenebbé.


Pusztán az olvashatóságot például a mondatot kezdő nagybetűk segítik.

2013. jún. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"ne tegyük még tökéletlenebbé"


Ez jó is lenne, ha nem lenne ennyi "flegmahhh nicki vok oszt csőőő". Az ilyen idiótáknak kellene ezt megtanulnia, de ez lehetetlen küldetés. Az ilyen gyökereknél látom a legtöbb helyesírási hibát, és most nem a vesszőkre gondolok, hanem az alap szavakra, mint pl.: ilyen, olyan, muszáj, lesz, akkor stb. Ezeket mind úgy írják le, hogy sírva fakadok.

2013. jún. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Készült felmérés. Az interneten való szleng, helyesírás nem befolyásolja az órai munkán folytatott tevékenységet (fogalmazások, dolgozatok). Tudják a diákok mikor, hogy kell. Elég lesz már egyébként is ebből a helyesírás témából.
2013. jún. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!