Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik az esélyeim? Ilyen igazság...

Mik az esélyeim? Ilyen igazságtalan lenne a világ? HELP!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hosszú lesz a szövegem, de nagy segítségre lenne szükségem.

Kitűnő tanuló voltam elsőtől kezdve végig nyolcadikig. Hozott pontjaim maxon vannak.

A felvételimet rosszul írtam meg, magyar 40 (amire végül is büszke vagyok, mert ahová szerettem volna menni, ott átlagon felüli 7 ponttal).

Matekomat viszont durván elrontottam, 21 pont. Ráizgultam és félreszámoltam mindent.


Ami első helyen van jelenleg megjelölve, ott 114. vagyok (28 a férőhely) (itt kerületi lakos vagyok, de más előnyt nem élvezek), ami másodiknak, ott 80 (17 a férőhely). (Ez egy zuglói iskola, anyum oda járt, de a zuglóiak is előnyben vannak...)


A harmadikba végképp nem szeretnék menni, de ott 90. vagyok...

És az utolsó kettő...a 4. egy elég gyenge suli, kerületi, de a szóbelin borzasztó sokan voltak, szóval attól is félek nagyon...meg a szóbelimen is jól megszívattak, elszúrtam.

És a legutolsó meg a budapesti gimik egyik legrosszabbja. 3as tanulók járnak oda.



Ezek szerint ezért tanultam 8 évig, ezért voltam kitűnő, hogy utána legjobb eséllyel bekerülhessek egy közepesen rossz suliba? De igazából a legutolsóra gondolok csak...azt viszont legalulra írtam be.


Aki meg 3as tanuló, és ügyes volt 80 pontos felvételivel, örül?


Mit tudok csinálni? Egy matekkal elszúrtam az egész életemet, hiába tanultam...


Melyiket javítsam be elsőnek, hová van esélyem?


Segítsetek kérlek!

( az utolsó kettőnél még nincs rangsor)



2013. márc. 8. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Így jártál: vizsgázni is tudni kell az életben, nem csak otthon magolni.

Egyébként én nem hiszek abban, hogy annyira meghatározza az ember sorsát, milyen minőségű gimnáziumba jár. Sokkal többet számít, milyen a közösség. Ha pl. elit gimnáziumba kerülnél, ahol mindenki szívatja egymást, be sem szeretsz járni, akkor megette a fene. Az osztályközösség sokkal fontosabb.

2013. márc. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok,bár nekem 60 pontos lett és szobelin jó voltam.Én is nagyon elizgultam és túlbonyolítottam,azoknak jobb,akik lazán vették :\

És név szerint melyek ezek a gimik?

2013. márc. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szeretném ide kiírni...priviben leírom. :)
2013. márc. 8. 19:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól hogy abba a "rossz" gimibe hármasok járnak, attól nehogy azt hidd, hogy csak rossz tanulók vannak ott.

De egyetértek az elsővel, én sosem voltam ilyen meg olyan kitűnő tanuló, de vizsgahelyzetben 2x jobban teljesítek, mint az, aki végig színötös volt. Van ez így.

2013. márc. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

próbálj meg protekcióval bekerülni oda ahová szeretnél. Én is igy jutottam be egy "elit gimibe".



Még 10 évvel ezelőtt :D

2013. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Semmiképp ne változtass a sorrenden! Azt írd előre, ahova legjobban szeretnél menni, és hagyd utolsónak, ahova legkevésbe!


Nézd meg az oktatas.hu-n, hogy ahova jelentkeztél, ott tavaly hányadikat vették fel az ideiglenes listáról, ez adhat némi támpontot, hogy van-e esélyed a 114. és a 80. hellyel.


Az Óbudai Gimnáziumba tavaly az egyik 32 fős osztályba a 188. helyről is be lehetett jutni, a másikba a 94. helyről.

2013. márc. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se változtass a sorrenden. Mindenképpen az maradjon legelső, ahová a legjobban szeretnél bejutni. Az iskola nem látja, hogy Te hanyadiknak jelölted meg, a központban pedig a szerzett pontok szerint rangsorolják a jelentkezőket, úgyhogy eléd már senki nem serülhet, csak kieshetnek előled.
2013. márc. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

" Egy matekkal elszúrtam az egész életemet, hiába tanultam... "


Jaj dehogy szúrtad el, ez csak egy gimnázium, nem az egyetemi felvételid (de ha az lenne, sem volna világ vége). Ott kezdődik, hogy semmi sem biztos. Minek fested falra az ördögöt? Másrészről meg semmi nem zárja ki, hogy ha mégis a rosszabbik gimibe kerülsz akkor sulit válts. Biztos lesznek jobb gimik ahova bevesznek, ha ez annyira fontos. Egyébként az, hogy milyen gimibe jártál hót mind1, nem az adja meg azt a bizonyos pluszt, amire egyetemen majd szükséged lesz. Sok mindent úgy is magadtól kell majd megtanulnod, ahogy sokunk is tette (annak ellenére, hogy én is egy nagyon jó giminek kikiáltott intézményben tanultam). Egyébként meg van olyan, hogy központi kerettanterv, a rosszabbik gimiben is le fogják adni ugyanazt, amit a legjobbban. Különben meg az érettségi, az egyetemi felvételi nagyrészt tőled függ és nem attól, hogy milyen gimiben tanultál...

2013. márc. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el

Én meg mai fejjel szakközépbe mennék

(Annak sokkal több az értelme)

2013. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valamelyik suliba (amit megadtál)

meg biztos be fogsz kerülni

2013. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!