Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gimnáziumok miért hiszik...

A gimnáziumok miért hiszik magukról, hogy ők a világ közepe?

Figyelt kérdés

Pl. a gyerekek magázása, sok vaskalapos szabály az öltözködésre, késésre, vagy a kötelező rendezvényekről való hiányzásra (évnyitó, évzáró, sőt március 15-i sorfal). Meg az "ide nem kötelező járni" és a "mi készítünk fel a nagybetűs életre" ideológiák.


(Az öltözködéssel kapcsolatban nem a smink, vagy a nagyon mini szoknya tiltására gondolok, hanem van, ahol pl. kötelező a zárt cipő és a hosszú nadrág.)



2012. szept. 27. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem minden gimi ilyen. Nálunk pl az öltözködés tökmindegy volt. A magázásról: szerintem jó ötlet, legalább megtanítanak a tisztelettudó magatartásra. Másrészt a gimik adják a magasabb szintű képzést.
2012. szept. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én nem a gimnázium-szakközép összehasonlításra gondoltam, hanem a gimnázium-egyetem összehasonlításra. Egyetemen minden sokkal lazább.
2012. szept. 27. 10:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez egyetemtől is függ.
2012. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindenben nem értek egyet a kérdésedben, de ha már egyetem-gimi lazaságot nem érted, akkor az azért van, mert gimnáziumba 14-18-19 éves korodig jársz, ebben az időszakban ragad rád a legtöbb dolog, lsd. etikett, tisztelet is. Egyetemre járhatnak 40 évesen is, ott milyen megkötések lennének..
2012. szept. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én szakközépiskolába jártam és minket is magáztak, késni nem lehetett, mert a portás bezárta az ajtót, ünnepekre is kötelező vol menni egyenruhába stb.... Ez így van rendjén.

És nem tudom hogy éted, hogy az egyetem az lazább, mert egyáltalán nem az. Lehet hogy ninsenek ünnepségek, de a késést ott komolyabban veszik, megvan hogy mennyit lehet, ha többet hiányoztál akkor megbuktál. Itt is sok tanár zárja az ajtót nálunk

2012. szept. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nálunk semmi ilyesmi nem volt. Kivéve egykét katalógusos órát.
2012. szept. 27. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor a ti sulitok túl laza, azzal, amiket írtál, a legtöbb középiskolát jellemezted, nem csak a gimnáziumokat.
2012. szept. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugye, most nem azt akarod mondani, hogy bekerültél egyetemre, aztán nézel nagyokat magad körül, hogy most mi van, nem ehhez vagy szokva?

Ha már mindenképpen össze akarod hasonlítani a gimnáziumot az egyetemmel, akkor vedd figyelembe, hogy középiskolába kiskorúként kötelezően jártál (max. annyi választásod volt, hogy mégis melyikbe mentél), egyetemre viszont nem kötelező járni, nagykorú vagy, nagykorúként kezelnek, aki már birtokában van alapvető ismereteknek és van felelősségtudata.

Plusz: a középiskoláknak előírás, hogy neveljenek is (társas együttélés szabályai, miegyéb), az egyetemeken meg ezt már elsajátítottnak veszik, ott a szakmádra képeznek ki.

2012. szept. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!