Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a debreceni Református...

Milyen a debreceni Református Gimnázium?

Figyelt kérdés

Mennyire erős stb..

Olyanok írjanak, akik ismerik is ne halandzsál össze-vissza!


2013. márc. 6. 14:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
52%

A közösség nagyon jó, minden osztály nagyon összetartó akit ismerek, de igazából még a volt Refisek is összetartanak egymással. Az itteni elsősavatástól nem kell félni, nincsen a koliban sem, annyi van, hogy decemberig kell hordani a fikakártyát(az elsős neve fika, de nem bántásból hívják így, nincs benne semmi megalázó, pedig én is voltam elsős, szóval nem fog odamenni hozzád senki h: hé te fika!

Előkeresem neked mi volt az ismerkedős táborunkban programnak:

beiratkozás,beköltözés,ebéd,szabadidő,tájékoztató az internátusi életről, ünnepélyes megnyitó az oszt.főnökökkel,ismerkedés az osztálytársakkal,vacsora, esti áhítat, esti séta a városban, lefekvés

2.nap ébresztő,reggeli,reggeli áhítat,ismerkedés a várossal(debrecenieknek is kell menni, de olyan helyekre is el fogtok menni, amit te se biztos h ismersz, kaptok hozzá egy kérdőívet, meg kell látogatni bizonyos helyeket, és az alapján kell kitölteni. 5-10 fős csoportokban történik, és mindencsoporthoz tartozik egy tanár/végzős diák) ebéd, ismerkedés a várossal II.,vacsora,zenés áhítat. kántuscsalogató(kántus énekel, akinek tetszik, az majd beléphet szeptembertől), táncház, lefekvés

3. nap ébresztő,reggeli,reggeli áhítat, ismerkedés a várossal III., ebéd, ki mit tud? vetélkedő, vacsora, esti áhítat, búcsúest, lefekvés

4. nap: hazamenetel 10 től

Azért írtam le neked, hogy tudd, kb mire számíts. A koliban fogtok lakni arra a pár napra (nagyon szép a koli épülete, vagy 5 éves maximum) a nagyerdőn van az Andaházy utcán.A gólyatábort nagyon ajánlom, mert megismerkedsz a leendő osztálytársaiddal, szeptemberben már nem lesz olyan idegen az egész.

Egyébként szokott lenni év elején és év végén csendesnapok. egy téma köré épülnek, párválasztás, család ilyesmi, ez négy napos, mindennap van egy egy előadás, max 1 óráig tart. Lelkészek tartják, a negyedik nap meg Istentisztelet van. Van még a gimi nap ez tavasszal szokott lenni, filmnézésből, focimeccsből ilyenekből állnak.

Szokott lenni karácsonyi Kántus koncert, meg a Nemzeti ünnepeken műsor, istentisztelet, minden reggel van lehetőségetek reggeli áhítatra járni, de ez nem kötelező, havonta egyzser tették nekünk kötelezővé, másnak nem tudok hogy van. 10-15 perces kb.

Egyébként az iskola honlapján is fel van tüntetve minden program, csak jól el van dugva a honlapon. Belinkelem neked. [link]

Egyébként a humán tagozat nagyon jó, barátnőm is arra jár. Amíg el nem felejtem: 2.ban avatnak diákpolgárrá, és abban az évben van a kolitöri vizsga. Ez az egyetlen vizsga amit az érettségin kívül csinálnak, abból áll, hogy a Kollégium történetéről van egy könyv, és abból kijelölnek részeket, és abból írjátok meg. Ez szerintem hasznos, mert legalább tudjuk, milyen iskolába járunk :) (ettől legkevésbé sem kell félned, én úgy írtam ötöst, hogy összesen 6 órát készültem rá, és 3-as vagyok töriből :) )

A szóbelin rendesek szoktak lenni, nézd át azokat a témaköröket amiket ajánlottak a humán tagozathoz :) Nekem annyi volt, hogy megkértek, meséljek a kedvenc történelmi koromról.

Egyébként megkérdezhetem, hogy melyik általános iskolából jössz ide? Bejelöltél más iskolát is? Ha igen, melyik áll közelebb hozzád? :)

2013. márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
82%

Ne izgulj, alig jelentkeztek, tehát jóformán mindenkit fel fognak venni.

Ez is azt mutatja, mekkora rakás szar iskola.

2013. márc. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Húú, köszi a válaszod ez jó hosszú lett, így legalább valamelyest tudok tájékozódni. Több sulit is megjelöltem.Amelyik szimpib oda megyek, na meg persze ahol értéke lesz a tanulásnak.

Ja, igen és a refibe milyen beállítottságú gyerekek járnak ?

2013. márc. 21. 09:00
 24/33 A kérdező kommentje:
22/ Igazad van, hogy alig jelentkeznek mivel évről évre kevesebb a gyerek !! :) És ide ha jól tudom nem 3-as tanulók jelentkeznek.!!
2013. márc. 21. 09:02
 25/33 anonim ***** válasza:
82%

Nem?:)

Vannak akiken egyszerűen nem lehet segíteni. Majd megtanulod a saját károdon.

2013. márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Huhh mindenféle... Járnak ide olyanok, akik lelkészek, vallástanárok akarnak lenni, de olyan is aki inkább humán beállítottságú és pszichológiára vagy jogra akar menni, vagy orvosira, vagy természettudományos pályára. A Refit nem igazán lehet belőni, hogy mi van többségben.

És tényleg nem hármas tanulók jelentkeznek ide. Olyan négyes-ötösök, vagy kitűnők voltak általánosban. Hármast még nem igazán láttam itt, de! aki nagyon leront gimiben, 2-es 3-as szintre, az gimi után szakmát megy tanulni általában. (vagy még idő közben otthagyja a Refit)

Olyan mint egy bármilyen másik gimnázium: tanulni kell rendesen, és akkor jó eredménnyel fogsz érettségizni.

2013. márc. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Én is így tudtam, hogy jó tanulókat vesznek föl ide.

Nyilván itt hozzá jön a hittan rész, de az nem vall kárt.

Ezt még nem kérdeztem, a szigor mennyire "nagy" ? öltözék, smink stb.. , :)

2013. márc. 22. 08:50
 28/33 anonim ***** válasza:
88%
A stílusotok jobban hasonlít egy refis tanárok közti beszélgetésre, mint 13 éves lányokéra. Jó kis kamupárbeszéd, ugye most se nyúltam mellé? :)
2013. márc. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

:) Te belőled csak a negatívum árad !

Oké, érthető volt, hogy neked nem szimpi ! zárd le- ennyi !!

leírtad véleményed és kész.

2013. márc. 23. 12:29
 30/33 anonim ***** válasza:
73%

Még ilyet se mondtak nekem, hogy Refis tanár vagyok, mert én írok vissza a lánynak, szóval gondolom rám utaltál ezzel és a kérdezőre. Korábbi kommentjeimben meg is említettem, hogy végzős vagyok, lassan 19 éves diák. Szerinted melyik Refis tanár fog ide írogatni? Főleg hogy még a számítógépet is alig tudják bekapcsolni.

Egyébként az öltözködés viszonylag szigorú, de szerintem érthető. Nem lehet úgy kinézni mint egy útszéli, de szerintem a mostani divathoz nem is tartozik hozzá ez a fajta öltözködés (pl ballonkabát, leggings, jeggings, magassarkú mindegyik megengedett, most több nem jut eszembe, de a mai divat annyira nem bájvillantós, hogy tényleg akármit felvehetsz ami most divat). Azt említettem, hogy magassarkút lehet, olyanokat nem lehet inkább, mint rockereknek rockerlánc, a nyári ruházat(strandra való kendő szoknyának és társai)színes körömlakk(púderrúzsaszín pl ok, meg nude színű, de a lila, kék fekete piros nem), nagyon durva smink(pl egy diszkrét normális smink ok, de egy bohócszerű nem, tehát piros rúzs, vastag fekete vonal a szemkörül nem igazán elfogadott, de az osztályfőnöködtől függ, mit enged meg, van olyan, akit abszolút nem érdekel, lehet akár platinaszőke hajad is, még ha az eredeti hajad barna/fekete, de van olyan is, aki egy mély dekoltázsú pólóra berág, és felveteti veled a pulcsit. De beírások nem szoktak emiatt lenni, max lemosatják veled a körömlakkot, vagy órákon pulcsidat fel kell venned, ha a felsőd nem megfelelő.

Piercing, tetoválás is tiltott, de mondjuk úgyse látják a piercinget, normális ember nem az arcára teteti, a többi helyen nem szoktak a tanárok meglesni, meg egy normális munkahelyre se vesznek fel arcpiercinges embert. Nekem volt két évig a köldökömben, aztán elhagytam a tesiteremben, de nem cseszegettek érte) tetoválást meg 18 évig tetováló sem csinál, szóval érthető a házirend. Bár korábban említettem, de a hajat se lehet festeni, csak kevésbé látható dolgokkal, pl ha barna a hajad, akkor átfestheted vörösre, vagy ha szőke vagy, világosíthatod, melíroztathatod, az a lényeg, hogy ne üssön el nagyon az eredetitől.

Most ez lehet sok szabálynak tűnik, de szerintem ez egyáltalán nem nagy kérés. Tulajdonképpen annyi az egész, hogy nem lehet ízléstelenül kivágott ruhákba valaki(mondjuk a hajfestés nem tartozik ebbe a kategóriába, de hát ha ez a szabály..)Ha gondolod privátban megadhatom a facebookom, és mutathatok más Refis lányokat is, divatosan öltöznek, nem "imádkozósáskaként" és ne úgy képzelj el minket, hogy minden nap kiteszünk egy igét állapotfrissítésnek vagy ilyesmi :)

Nem, a hittan rész nem lesz nehéz, kb elölről kezditek eleinte Bibliai történetekkel, később egyháztörivel (az azért hasznos, mert alapszinten az északi népek történelméről is tanultok, ami történelem órán szinte soha nem jön elő, meg hát persze alapműveltség) még én is 4-es 5-ös voltam belőle, pedig nem készültem erre se valami sokat. Ez a legkönnyebb tantárgyunk kb. Meg ha nem egyházi iskolából jöttél, nem tudod az alapokat sem, akkor türelmesebbek veled, nem dobják az elsősöket amúgy sem a mélyvízbe elsőre.

Ha még van kérdésed, szólj, írj itt, vagy privátban.

2013. márc. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!