Pszichológus hallgatók! Milyen pszichológiát tanulni? Megérte jelentkezni?
Alapszakon négy fő terület képezi az órarendet: általános pszichológia, fejlődéspszichológia, szociálpszichológia és személyiséglélektan. Persze vannak mellette szabadon választható tárgyak is, intézményenként eltérő, melyek ezek. Az általános lélektan kísérleti jellegű, elméleti és gyakorlati része is van. Olyan jelenségekkel foglalkozik, mint pl. az észlelés, motiváció, intelligencia. Vannak benne könnyebben és nehezebben tanulható részek is. A személyiséglélektan főként elméletalkotókról szól, a személyiség építőköveiről egy-egy gondolkodó nézetrendszerében. A szociálpszichológia a társas jelenségekkel, számomra ez volt a legérdekesebb terület pl. tömeglélektan, befolyásolás, meggyőzés. A fejlődéslélektan csecsemőkortól időskorig végigvezeti a fejlődést különböző aspektusokban pl. hogyan fejlődik a memória, a mozgáskoordináció.
Az elméleti órákon a szakirodalmak áttekintése folyik, egyébként nagyon érdekes szerintem, nem olyan tömény, száraz anyag, mint a középiskolai lecke. Sok kísérletről tanultunk, mellette működnek különböző kutatócsoportok, ahol gyakorlatban is kipróbálhatod, mit tanultál. :-) Én nagyon örülök, hogy erre a szakra jelentkeztem, most MA-s hallgató vagyok.
Köszönöm szépen a válaszod. :) Ugyanis én is erősen gondolkodom, hogy erre a szakra jelentkezzek. Az ELTE jó suli?
Amúgy mit kell ehhez választani érettségire? :D
Úúú nekem lenne számtalan! :)
Úgy is lehet jelentkezni, hogyha én informatikát választok, vagy biológiával kell? Mert hallottam olyat, hogy bioszt KELL választani, ha pszichológiára szeretnék menni. Ez az egyik ami nagyon érdekelne. A másik meg, jól tudom, hogy úgy van ez, hogy 3 év után viselkedés elemzőit kapunk, utána kell még 2 évet járni, hogy pszichológusok legyünk? És egyébként nagyon sokat kell tanulni? Első évben mennyi kötelező olvasmány van? És vizsgák hogy vannak, fél évente??? Jújj, előre is köszönöm, a sok fárasztó kérdésre a választ!!!! :))
Úgy látom, van segítséged, de azért ha gondolod, én is tudok mesélni. SZTE-n vagyok hallgató, és imádom. Az első év nagyon az alapozásról szól ( valójában az egész Ba, azaz az első három évnek ez a fő feladata), de megismerkedhetsz a fő pszichológiai iskolákkal, elméletekkel, nézetekkel és rálátást nyersz a különböző pszichológiai ágazatokra, arra, h merre szakosodhatsz. Itt Szegeden nagyon jók a tanárok, sokkal családiasabb a hangulat mint a nagyobb egyetemeken, minden szaktársunkat ismerjük, a tanárok java is névről tud minket, bármikor odamehetünk hozzájuk beszélgetni, kérdezni, szívesen segítenek, mesélnek a saját tapasztalataikról. Ez szerintem pszichológián nagyon fontos, jó, hogy nem olyan személytelen a képzésünk.
Amúgy, ha komolyan fontolgatod, h pszichológiár jössz, akkor azt ajánlom, hogy kezdj el alaposan utánanézni, hogy mik a követelmények, milyenek az egyetemek, gyere el nyíltnapokra. Használd ki a lehetőségeidet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!