Milyen a közösség, diákélet a BGF-en? Hallottam olyat, hogy a BGF-en gyakorlatiasabban tanítanak, mint a Corvinuson, ez mennyire igaz? Megérné az alapképzést BGF-en, a mestert pedig a Corvinuson végezni?
Sziasztok! Idén fogok felvételizni, a nemzetközi gazdálkodás szakot fogom választani, ezt fogom több iskolában bejelölni, pontosan 3-ban. Eddig úgy gondoltam, hogy ez lesz a sorrendem: Corvinus, BME, BGF. Mostanában azonban újra elgondolkodtam a dolgon. Sokmindent mondanak mindegyik suliról, nem tudom ezekből mi igaz és mi nem. Egész eddig azért akartam a Corvinusra menni elsősorban, mert ez a legerősebb, legtekintélyesebb intézmény gazdasági képzésben, azonban idejárnak a leggazdagabbak is? Mennyire fontos ebben a suliban a pénz? Mennyire nagyképűek az emeberk? Én szeretnék jó közösségbe bekerülni, olyanba, ahol megtalálom a helyem és jól érzem magam. Ráadásul csak diákhitellel tudom végig csinálni az egyetemet, nem lesz pénzem extra dolgokra sem. Tudom, hogy nem ez a legmérvadóbb, de nálam ez is feltétel. +Mekkora zsenik járnak oda?
Kérlek írjatok egy kicsit nekem az említett iskolák diákjairól és hogy szerintetek mennyi lesz a pont a 2013/2014-es tanévre az említett iskolákban? Melyik suliban mekkora a kiemelkedés lehetősége számomra (úgyszámoltam, hogy a legrosszabb estben kb. 445 pontom lesz)? Valamint, ha tudtok érveket miért jelöljem meg ezt és ezt az első, második, harmadik helyen, kérlek írjátok meg!
Köszönöm
Elsőéves hallgató vagyok a Corvinuson,tavaly én is sokat gondolkodtam,hogy elsősorban BME-t v. BCE-t jelöljem meg első helyen.
Végül felsős illetve végzett ismerősöm döntő többsége a Corvinust javasolta,miszerint a legkiválobb,gazdasági szférában tapasztalt oktatók tanítanak az egyetemen.
Míg BME elsősorban műszaki egyetem,illetve a bgf inkább a pénzügy-számvitel szak miatt emelkedik ki a hazai felsőoktatásból, nem pedig a nemzetközi gazdálkodás szak miatt.
Biztos sok a gazdag diák a BCE-n,de ez téged miért zavar,más iskolákban is biztos vannak gazdagabbak.
Azt viszont biztosra veszem,h megtalálod majd a számodra szimpatikus embereket a suliban.
Mit értesz azon,h beképzeltek?Biztos vannak azok is,mint bármely iskolában.
Nem muszáj költekezned,te döntöd el,h mire költöd a pénzedet,senki sem fog kényszeriteni semmire.
Mivel az NG-re kell országosan a legtöbb pont,így elég sok "zseni" van szakon,sulin belül.453 pont kellett fizetősre,míg finanszírozottra 482.
Sok sikert az éretségihez,remélem tudtam segíteni!
Nos, köszönöm a választ. Abban reménykedem, hogy, mivel 2013-tól csak önköltséges formában indul be ez a szak, a corvinusra is be lehet majd kerülni kevesebb ponttal.
Nézd, azt egyből gondoltam, hogy nem fognak rákényszeríteni extra, általam nem támogatott kiadásokra. Csupán az iskola felépítésére voltam kívácsi pénzügyi szempontból, valamint az - sokak számára- ezzel járó kiváltságokra: pl. hatalmas, már-már a nagyképűségbe torkolló önbizalom gyakoriságára.
Szia!
Corvinuson nemzetközi gazdálkodáson vagyok első éves. Én tavaly (nem untatnálak a részletekkel, hogy miért) az esélytelenek nyugalmával jelöltem be ezt a szakot, de a lehető legjobb döntés volt :) Mindenképp a Corvinust jelöld elsőnek, csak ajánlani tudom!
Na és hogy a kérdéseidre is válaszoljak... Valóban itt van az országban a legerősebb gazdasági képzés, és igen, viszonylag gazdag emberek járnak ide, persze nem mindenki az. A pénz annyiban fontos, hogyha bulizni mész a barátaiddal, na abból nem jössz ki olcsón. (gólyatábor, belépők, ital, esetleg taxi...)Egyébként szerintem a kaján, bulikon meg a tandíjon kívül másra nem nagyon kell költeni az egyetemen. Nagyképűek meg mindenhol vannak, nem vészes amúgy, csak annyi, hogy itt mindenki tisztában van vele, hogy az ország (egyik) legjobb egyetemére jár :) Hogy mekkora zsenik járnak ide? Ha legrosszabb esetben 445 pontod lesz, akkor ne aggódj emiatt ;)
A Corvinuson amúgy rengeteg lehetőséged van, sok a diákszervezet, lehetőség külföldi utazásra (bár ehhez nem árt a sok pénz), minden héten vannak szakmai előadások, van lehetőség kettős diploma szerzésére meg egy csomó más dolog, ami később jól jöhet az életben, de menj el a nyílt napra, ott mindezt elmondják. :)
Azt, hogy 2. helyre mit jelölj, nem tudom megmondani. Javaslom, hogy nézd meg a tandíjakat, tavaly a BME-n 86 ezer forinttal került többe egy félév, mint a BGF-en, gondolom nálad ez is az egyik fő szempont.
Ha bármi más kérdésed van, kérdezz nyugodtan :)
Én is a BME-t jelöltem másodiknak, de csakis azért, mert a BGF nagyon messze van tőlem.
Avval kezdtem, hogy nemzetközi gazdálkodást tanulok ;) A ponthatárokhoz képest szerintem elég könnyű, eddig nem kellett sokat tanulni, de 2 hét múlva vizsgaidőszak, utána talán reálisabban tudok nyilatkozni :D
ja tényleg!! xD egyébként én is arra a szakra szeretnék menni
hát akkor sok szerencsét a vizsgákhoz! ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!