Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csinálhat ilyet a tanár az...

Csinálhat ilyet a tanár az igazolással?

Figyelt kérdés
A múlthét csütörtökre volt időpontom a kórházba ultrahangra (pajzsmirigy vizsgálatra) Igy is 1,5 hónapot kellett várni hogy fogadjanak. Az nap nem mentem iskolába. 1-re volt időpontom, de előtte el kellett mennem a háziorvosomhoz beutalóé. Ott is sokat kellett várni, mert sokan voltak. Utána felültem a buszra, és elindultam a kórházba. Maradt egy kis időm, és előtte beszaladtam a suliba az osztályfőnökhöz leadni az igazolást arra a napra! Magyarázott hogy ő nem fogadja el az igazolást stb... Miért nem mentem el iskolába, és onnan kéretszkedtem el az orvoshoz. Ebben igaza van, DE akkor ki a jó édes k*rva anyja ment volna el még vissza a faluba a háziorvoshoz a beutalóé, és aztán meging vissza a városba, onnan meg a suliba, és onnan meg az orvoshoz???? A szüleim dolgoznak mindennap, az nap is dolgoztak, és anyám is csak akkor tudott eljönni a munkahelyéről, amikor épp a kórházba kellett menni, előtte kb 15 perccel, így nekem kellett bemennem a háziorvoshoz! A lényeg hogy azt hittük h csak úgy mondja h nem fogadja el az igazolást! ÉS lám, tényleg nem fogadta el, küldte az értesítést!! Csinálhat ilyet, hogy leadjuk a kezébe a papírt, és elmondjuk az indokot, erre fel nem fogadja el, beírta igazolatlannak és küldte az értesítést!!!! Azon gondolkodom hogy bevisszük a papírt, és szépen felmegyünk az igazgatóhoz!!
2012. okt. 29. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem értem, 1.5 hónapja tudtad, és nem szóltál előre az ofődnek? Amúgy el kéne fogadnia az igazolást, de először a szüleidnek kéne beszélnie a tanárral, s nem rögtön az igazgatóhoz rohanni. Ezzel elásod magad örökre az ofőnél.
2012. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De tudta! Tudja hogy orvoshoz kell járnom, (9.-én kell utoljára menni). Ahogy írtam a anyám a munkahelyéről eltudott szabadulni az időpont előtt 15 perccel.

Azt kihagytam, hogy ő is bejött az iskolába, és ő előtte mondta hogy nem fogadja el az orvosi igazolást!

2012. okt. 29. 10:26
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Igazából nincs igazad, hiszen az ultrahangos időpontot nem aznap tudtad meg, orvos pedig gondolom rendel legalább egy héten egyszer délután is, tudtál volna korábban is kérni beutalót. Az is igaz viszont, hogy az ofőd is lehetett volna rugalmasabb is. Édesanyád írásban kérje az igazgatótól, hogy tekintsék igazoltnak a napodat. Amúgy édesanyád nem igazolhatta volna? A szülőnek is van erre lehetősége, ha még nem merítetted ki.
2012. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, a szülő is igazolhatja, egy évben 3x, eddig még egyszer sem igazolta, úgy hogy még meg van mind 3 . De az igazolást nem mi kértük az orvostól, ő adta automatikusan, mert tudta hogy mennem kell a kórházba.
2012. okt. 29. 10:54
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Amúgy szerintem, ha orvosi igazolásod van az adott napra, azt az iskola nem bírálhatja fölül. Mondom, írjon édesanyád az igazgatónak kérelmet, csatoljátok hozzá az orvosit is. Azért írásban, mert azt iktatni kell, és válaszolni rá szintén írásban. Szerintem meg fog változni a hozzáállása.
2012. okt. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az is érdekes, hogy az értesítésre nem írta rá az igazolatlan napot vagy napokat.

"Igazolatlan mulasztásainak száma : " nincs oda semmi írva.


Most olvasom az értesítés sarkában lévő számot, az van odaírva, hogy 2. értesítés a hiányzásról a tanulónak.


Ezek meg van huzatva?? Nekünk nem küldött eddig egyet sem, és miez hogy a 2.?? Miért irta azt oda. Jövőhéten szépen bemegyünk az igazgatóhoz. Valami nagyon nincs rendben így.

2012. okt. 29. 11:38
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja és még azt ki is hagytam, hogy szét tépte az igazolást az ofő!
2012. okt. 29. 11:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem igazából van egy olyan érzésem, hogy te szeretsz ellógni a suliból és az ofő már berágott rád emiatt.

Igazából arra nem válaszoltál, hogy ha másfél hónappal korábban meg kellett kérni az időpontot, akkor miért aznap kell iskolaidőben beutalóért szaladgálni. Minden háziorvos szokott délután is rendelni, tehát simán megoldhattad volna valamelyik nap tanítás után is a beutaló kérését.


Persze, ha van igazolásod, akkor azt el kell fogadni a tanárnak, de ha ilyen pökhendi stílusban kommunikálsz vele, mint ahogyan itt teszed, akkor megértem őt is. Egyébként nem túl kifizetődő az osztályfőnököddel összebalhézni.

2012. okt. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretek el lógni a suliból, indokolatlanul még egyszer sem hiányoztam, kiújult a gyermekkori betegségem, és emiatt kell orvosokhoz járnom, eddig összesen 1 hetet hiányoztam a suliból.


Ebben igazad van, kiment a fejemből hogy előtte intézzem el, így is az nap reggel jutott eszembe hogy mennem kell, a telefonom emlékeztetőjéből, és úgy gondoltam, hogy akkor elintézem az nap délelőtt. Mentségemre annyi, hogy iskola után dolgozom mindennap. 2-ig vagyok suliban, fél 3-tól este 22:00-ig. Utána reggel suli. Hétvégenként pedig éjszakás vagyok, 22:00 - 6:30-ig dolgozom.

Amúgy meg egyáltalán nem vagyok pökhendi, sőt inkább visszahúzódó vagyok. De ez már nálam is kiverte a biztosítékot.

Az ofőről meg csak annyit hogy mindenkinek elege van belőle, pofára megy. Aki szimpatikus neki, azzal normális, aki nem, azzal meg ott b*sz ki ahol akar. Sőt, még üti is a gyerekeket, nem is egyszer fejen csapkodta az osztálytársaim, nem csak úgy meg legyintette, hanem erősen izomból. Volt olyan alkalom is, amikor egy feladatot oldottunk meg, és az egyik gyerek nem értette, és elmagyarázta hogy ő miért számolt ennyit az eredménynek. Erre a tanár oda ment és ököllel fejen vágta. A többiek nem mernek szólni az ilyenekről még a szüleinek sem. De egyszer volt olyan az előző osztályában hogy az egyik gyerek nem hagyta szó nélkül és elmondta a szüleinek, azok meg be menetek és szépen elbeszélgettek, és meg mondták neki a magukét. Azóta leszállt a gyerekről, és nem piszkálta , mert ő is tudta hogy indokolatlan az ilyen viselkedés, és szabálytalan hogy a gyerekeket megüsse, és alázza!

2012. okt. 29. 12:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy ha már van az adott napra orvosi igazolásod, akkor miért mentél be azon a napon a suliba csak hogy leadd az igazolást?


NEM lógásra akarlak buzdítani, de nem értem a logikát.


Egyébként hány éves vagy és hogy készülsz suliba ennyi munka mellett? Hogy bírod ezt? (NEM cikizlek, hanem érdekel, hogy oldod meg...egyébként minden elismerésem.)

2012. okt. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!