Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem foglalkoznak ezzel...

Miért nem foglalkoznak ezzel a tanárok?

Figyelt kérdés

Kaptam papírt. Lásd: [link]


A matekot megértették, azzal nincs gond. Viszont a kevesebb feladatot dolgozat alatt címszót csak egy tanár teljesítette. Már unok a tanárok után járkálni ezek miatt.


Nagyon lassan írok, nem tudom tartani a tempót, nehezen tudok írni diktálás után. Tegnap pont ezért szólt be a fizika tanárom, mert szóvá tettem, hogy diktáljon lassabban, mert kész káosz volt a vázlatom. Annyit mondott, hogy 'azt várod, hogy 31 ember hozzád igazodjon?' mire csak annyit mondtam, hogy nem, csak diktáljon kicsit lassabban. Már ráuntam arra is, hogy elkérjem az osztálytársam füzetét, rohangáljak suli után lefénymásolni, menjek vissza a koliba a füzet miatt... Viszont muszáj vagyok ezt tenni. Már annyira unom, hogy ez megy, hogy alig jegyzetelek, vagy ha mégis, össze vissza irkálok egy mindenes füzetbe, mert ha látja a tanár, hogy nem írok, beír órai munkára egy elégtelent.


A kettes, hármas 'bekezdést' alapból nem nagyon értem... A negyediket sem, mert matekból felmentettek, és e miatt fizikán nem kell számolnom. Több tantárgyam nem nagyon van, amin számolni kell. Mégis milyen segédeszközt használhatnék még?


Más suliban is így van, vagy csak itt?



2012. okt. 27. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem lehetne egy diktafont használni, hogy felvedd amit diktál, és te egyéni ütemben leírod otthon?
2012. okt. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt ilyen haverom hogy katarzis volt az az írás amit csinált, ha kérte mindig odaadtam a füzetet neki hogy írja le magának, sose tanultam itthon, szóval nem foglalkoztatott ha nála maradt másnap is, csak hogy hozza vissza a következő órára.

Ezt javaslom neked is, valóban nem célravezető 31ből 21gyerektől elkérni a füzetet, mert meg skalpolnak előbb utóbb

De mindenféleképp tégy szert valaki barátságára, aki segítene ebben.

Egyébként a srác diszlexiás volt

20/F

2012. okt. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem muszáj vagy (ilyen kifejezés nincs), hanem ha jól látom diszlexiás és diszkalkuliás. Ha megnézed a szakvéleményedet, amit a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottság adott ki, akkor látni fogod, hogy ezeket javasolták, az igazgató ezért ezeket engedélyezte. Amúgy számolni kémián, biológián, földrajzon, sőt akár történelmen is kell. A tanárnak abban tényleg igaza van, hogy bár szépen hangzanak ezek a könnyítések, nem megoldhatók, hisz nem küzd ilyen problémákkal az egész osztály. Szerezz be egy diktafont, használd az órán, és akkor nem kell jegyzetelned sem. Neked is tenned kell azért, hogy a helyzeteden javítsál, és meg kell tanulnod azokat a technikákat, amikre az életben is szükséged lesz. (egy egyetemi előadáson sem szólíthatod fel a profot, hogy diktáljon lassabban).
2012. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy fősulin / egyetemen diktafont fogok használni. Földrajzom, kémiám már nincs. Nem vagyok diszlexiás, azt is vizsgálták. 5-ös a helyesírásom, csak lassan írok!
2012. okt. 27. 18:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak megrémíteni de főiskolán/egyetemen 10.-ből 8. biztos nem járul, hozzá, hogy diktafont használj az óráján.

Nálunk volt olyan tanár akinek ez volt az első mondata.

Használj sok rövidítést.

2012. okt. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
még az egyik középsulis tanárom mondta hogy a személyiségi jogait sérti az embernek ha hangrögzítőt használ valaki az órán.ha a tanár megengedi akkor semmi probléma,de ha nem és lebuksz vele nagyon megütheted a bokádat.nálunk nem volt senkivel ilyen probléma,csak úgy felkerült a téma.ő speciel megengedte volna.
2012. okt. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha "csak" diszkalkuliás vagy, akkor a könnyités csak a matekra vonatkozik. Azt mondod, abból megkapod. A lassú irás - ha nem vagy diszkalkuliás - egyéni probléma, nincs mire tekintettel lennie a tanárnak. A kevesebb feladat, vagy hosszabb idő a dolgozatban szintén a matekra vonatkozik. Akkor nem értem a problémádat.
2012. okt. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Matekból ha fel vagyok mentve, miért kellene kevesebb feladatot megoldanom dolgozatokkor?


A felsorolás a többi tantárgyra érvényes!

2012. okt. 28. 10:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!