Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek a "paprikajancsi"...

Melyek a "paprikajancsi" főiskolák, egyetemek Mo-n? Úgy értem, melyek azok a helyek, melyekre nem érdemes jelentkezni, mert az ott szerzett diploma nem ér semmit?

Figyelt kérdés
És melyek azok a helyek, amik elismert, használható diplomát adnak?
2009. júl. 27. 23:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%

Kodolányi János Főiskola

Gábor Dénes Főiskola


így konkrétan ezekről tudok

+ szakoknál, a kommunikáció és médiatudomány, valamint a jogász

2009. júl. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%

Károly Róbert, Tessedik, BKF, Gábor Dénes, Kodolányi

Amit elismernek: BME, ELTE, DE, SZTE, SOTE, Szegeden a Juhász Gyula tanárképző, Egerben szintén az Eszterházy fősuli

2009. júl. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Ja igen, szakfüggő is: a kommunikáció szakosokat kiröhögik mindenhol.
2009. júl. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
53%
Jah, büfé ruhatár szakosok :)
2009. júl. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
52%

Még a ruhatárhoz hozzáfűzném úgy általában a népszerűbb bölcsész-szakokat (főként magyar, töri, angol). Bölcsészből max valami nagyon ritka nyelvszakot érdemes elvégezni.

És a kombinált szakokat, pl műszaki menedzser (ami jól hangzik, olyan mintha két király szak lenne egyben, csak igazából tapétát kapsz a 4 évedért)

2009. júl. 28. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
én spec SZTE-JGYPK-ra járok,nem tudom mi a baj vele...
2009. júl. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

már megint kezdődik a "le a bölcsészekkel kampány"..hagyjátok már abba!


egyrészt tiszta sor,h.nem az intézményeken van a hangsúly,(persze van egy rangsor,elismerem,de nem is hasonlíthattok pl.egy vidéki főiskolát az ELTE-hez).ti szakok ellen vagytok.mert csak az az ember, aki mérnök,informatikus,esetleg orvosi diplomával rendelkezik.ezek hasznosságát én is 100%ig elismerem,de a kizárólagosságot elutasítom.


most hagyjuk azt h.piacképes szakképzettség is van a világon,az másik kérdés..(am.ez is igaz)


túlképzés van.igen.és?én spec.mindig hülye voltam a műszaki,matekos dolgokhoz,orvos se akartam lenni soha.választottam egy bölcsész szakot.elismerem nem ez a legkeresettebb a mai világban,de tetszik,érdekel,folytatni is kívánom a MASTER képzésben is.

igenis megvan a joga mindenkinek,h.tanuljon.(ha nem szakmát akar,akkor ne azt csinálja).

onnantól egyéni szoc.probléma h.ki hogy alakítja az életét.pl.két barátnőm is komm.szakra jár.az egyik ERASMUS-sal elment Prágába ott szerez tapasztalatokat,ismereteket az ottani fősulin.a másik több tv-nél,újságnál dolgozik.azt tanulják,ami közel áll hozzájuk,amit szeretnek.keresik a lehetőségeket.


másik ismerősöm jogra jár(amit ma szintén lenéznek),most megy Párizsba francia jogot tanulni,ezzel specializálja a diplomáját.tesz érte,h.érjen valamit.


aki ezt nem teszi,csak ül a babérjain,az meg fogja érdemelni,h.ne legyen munkája.de általánosságban NINCS olyan h.hülye semmirekelő bölcsészek semmire se jók.van kivétel,de láttam én már hülye begyöpösödött informatikust is.


miért kell minden szakot lenézni,ami az EMBERREL foglalkozik.merthogy erről van szó.ami nem műszaki-mérnöki,gazdaság-pénzközpontú szak,informatika,esetleg orvosi, az nem is ér semmit.


ráadásul van aki direkt sértegeti a bölcsészeket,mint valami alacsony rendű fajt.ezek az emberek taszítóak.



lehet h.csökkenteni kéne a felvehetők létszámát,és növelni a ponthatárokat.akkor talán tényleg csak az menne ilyen szakra,aki elköteleett,és nem hígulna fel a bölcsészképzés,+megoldódna az "állam pénzén élő büfészakosok" problémája is.de gyanítom nektek akkor is menne a kötekedés.



kérdezőnek:bocsi h.eltértem a témától,de naponta kb. 20 ilyen kérdés érkezik,és állatira bosszant:O



-egy büszke bölcsész-

2009. júl. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
30%
#elkötelezett
2009. júl. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
6%

egyik ismerősöm GDF-en végzett br.200.000-et keres.

biztos van kivétel,ahol lenézik,(mégse BME,de hülyeség h.semmit se ér.

2009. júl. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%

Minden diploma használható. A kérdés, hogy TE tudod e használni!


És ha már az előttem szóló védi a mundér becsületét, így én sem maradnék ki.Amikor azt írja valaki, hogy a jogász szak a paprikajancsi szakok közé tartozik, azt az emebert én szívesen megnézném, hogy képes lenne -e megtanulni egy 800 oldalas Büntetőjogot minimális szinten, vagy bele merne e kósoltni egy polgári jogba , ahol kivágnak már akkor a vizsgáról, hogy egy szóval v. mondattal többet mondasz, mint a kérdés! Sorlhatnám.....

Lehet, hogy sok tanuló bekerül a főiskolákra, egyetemekre, de egy jogász szakon benn maradni és elvégezni a nagyobb szám.

Nem véletlenül biggyesztik oda azt a dr-t! Azért vért kell izzadni. Paprikajancsi az aki a kemény munkával megszerzett képesítést nem tudja mire használni.

2009. júl. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!