Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondja azt mindenki,...

Miért mondja azt mindenki, hogy ma csak mérnöknek menj?

Figyelt kérdés
Én például pont fordítva látom. Szerintem egy jogász, orvos, közgazdász sokkal nagyobb elismerést kap társadalmilag, mint egy villamosmérnök például. Szerintem sokan azt sem tudják ezek a mérnök szakok mikre jók, mint energetikai mérnök, vadgazda mérnök, állattenyésztő mérnök. Ha fizetést is megnézem messze nem a mérnökök a ranglista vezetői, hanem jogászok, közgazdászok. Egyébként azért unom ezt a "mérnöknek lehet csak menni" dolgot, mert itt szinte minden válasz alatt, ahol megemlítették: jogász, nemzetközi gazdálkodás, pénzügy-számvitel csak azt írják büfészak...
2012. aug. 15. 21:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

GDF amúgy nem képez mérnököket, hanem informatikusokat, és magyar szóhasználat szerint az informatikusok nem mérnökök, még ha egyik szak nevében benne is van. Abban egyetértünk, hogy a béka hátsója alatt van a színvonala, ugyanakkor messze nem minden a suli, még onnan is kerültek ki jó szakemberek, vannak ott végzett kollégáim is.


A pénzügyet meg nem gagyi főiskolán tanulom, és levelezőn, mert dolgozok, de nem is fogok vele elhelyezkedni, mert informatikusként jól fizető állásom van, meg találok is ha épp kellene, viszont érdekel ez a terület is, meg a megszerzett tudást is hasznosítani tudom.

2013. szept. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Személyes kompetenciák mindenhol számítanak, ne viccelj már. Ha te elvégzed a MIT-et de azon kívül, hogy éjjel nappal magolsz csak arra vagy képes, hogy bambulsz ki a fejedből akkor se lesz munkád.
2013. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Nyilván, ez is ugyanúgy evidencia, mint hogy jobb egyetemet végezni jobb esélyeket jelent.
2013. szept. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!