Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondja azt mindenki,...

Miért mondja azt mindenki, hogy ma csak mérnöknek menj?

Figyelt kérdés
Én például pont fordítva látom. Szerintem egy jogász, orvos, közgazdász sokkal nagyobb elismerést kap társadalmilag, mint egy villamosmérnök például. Szerintem sokan azt sem tudják ezek a mérnök szakok mikre jók, mint energetikai mérnök, vadgazda mérnök, állattenyésztő mérnök. Ha fizetést is megnézem messze nem a mérnökök a ranglista vezetői, hanem jogászok, közgazdászok. Egyébként azért unom ezt a "mérnöknek lehet csak menni" dolgot, mert itt szinte minden válasz alatt, ahol megemlítették: jogász, nemzetközi gazdálkodás, pénzügy-számvitel csak azt írják büfészak...
2012. aug. 15. 21:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ja, és az informatikusokat is a mérnökökhöz szokták keverni, holott más a kettő, főleg munkaerő piaci szempontból. Egy informatikusnak ugyanis sokkal többet kell tudnia, mint amit az egyetem ad, ritka az az állás, ahol majd betanítják, plusz a szakmai gyakorlat még egyetem alatt sokkal fontosabb, mint egy mérnöknek. A legjobban kereső informatikusok pedig tudnak valami mást is az informatikán kívül, vagy mérnöki vagy gazdasági ismeretekkel rendelkeznek valamely területen.
2012. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

9:

Pedig pont építőmérnökre nincsen túl nagy kereslet, amióta az építőipar sz.arban van. Legalábbis mostanában egy ideig nem lesz. Egy építőmérnök ismerősömet a válság elején építették le, majd több mint 3 év kellett neki, hogy újra munkát találjon. Ettől még ha ez érdekel, nyilván ezt csináld.

2012. aug. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
(9-es vagyok) Igen, tisztában vagyok vele. Nyilván a gépészek, villamosmérnökök jobban kellenek, csak az engem annyira nem fogott meg. De szerencsére már nem akkora a gáz, most leszek 1. éves MSc-n, és már két állásajánlatot kaptam Hollandiából, ill. egyet Franciaországból. Szóval a mi szakunkon is megy az agyelszívás, szerintem az orvosok után a mérnököknél lehet a legmagasabb. Itthon sokkal nehezebb lenne érvényesülni, hidasoknak/műemlékeseknek pl. lehetetlen, én mélyépítős vagyok, már dolgoztam gyakornokként pl. a 4-es metrónál, elég elkeserítő volt. :D
2012. aug. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Sok a jogász meg a közgazdász is. Kevés a mérnök. Ha most mindenki mérnökire megy majd jogászból lesz kevés és akkor azt fogják a magaslatokba emelni.
2012. aug. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, szerintem ez a "csak a mérnök" meg a "minden más büfészak" unatkozó/frusztrált/kompenzáló mérnökhallgatóktól származik mind. Vicces lenne belátni a komment mögé, hogy pontosan ki, milyen háttérrel írja az adott fikázó kommentet. Lennének nagy meglepődések úgy hiszem. Ezért sem releváns forrás néhány elmebeteg troll ámokfutása gyk-n. Vannak értelmes, objektivitásra törekvő, érvelő kommentek, ahogyan itt is, de ritka.
2012. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

08-15 22:12: Azért ez nem feltétlen igaz...

Attól még, hogy egy túlképzéses szakra sikerült mennem, még tudom, hogy miről szól, mi a lényege és hogy kerültem ide. Valószínűleg nem is véletlen jöttem ide attól függetlenül, hogy tudom, hogy baromi nehéz lesz elhelyezkednem.

2012. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

# 10 . Itt az ékes példa a szájról szájra terjedő óriási marhaságról amit a közgazdászokról terjesztenek. Olyan szak hogy közgazdász nincs, vannak olyan szakok amivel egyből elhelyezkedsz és van amivel nem igazán pl. kereskedelem és marketing de szakirányfüggő, ja és igen, ott a rengeteg szakirány amit még nem is említettem(rengeteg felkapott is van pl. logisztika, kontrolling stb...), látod fogalmad sincs, hogy menyire szerteágazó szakma ez csak beböfögöd ide a hülye sztereotípiádat. Van olyan suli aminek nagy a presztízse pl. BCE és van aminek semmi (erre nem írok inkább példát). De pont az ilyenek miatt mint te akik csak fröcsögik egyfolytában, hogy csak a mérnökök a fa$zák ilyenek miatt nem mernek annak tanulni aminek szeretnének/érdekli őket hanem elmennek olyan szakra ami egyáltalán nem érdekli őket, na ezért van nagy kiszóródás mérnökin, amúgy meg nem mindenkit érdekel napi 8 órában az autocad előtti görnyedés. Menj végez el egy Gazdaságelemző, Pénzügy és Számvitelt vagy egy alkalmazott közgazdaságtant és utána nézd meg, hogy menyire nehéz elhelyezkedni és utána írj ilyen hülyeségeket. De segítek neked, nézzük pl. a pénzügy és számvitelből menyi álláskínálat van a professionon belőle és mennyi a jogból meg a te áhított mérnökeidből:

Pénzügy / Számvitel / Menedzsment (575)

Mérnök (660)

Jog / Közigazgatás (41)

És ez csak egy közgáz szak, és csak egy álláskereső portál...

2013. szept. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

17:

Én tapasztalatból írok, jelenleg pénzügy mesterszakon tanulok, másrészt a családban mindenkinek van gazdasági diplomája, de egyedül én nem dolgozok gazdasági területen. Sehol nem írtam olyat, hogy nincs különbség a gazdasági szakok között.


De persze zsigerből lehurrogni mindig egyszerűbb, mint előbb gondolkodni.

2013. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
52%
Maradjunk annyiban, hogy én is közgén tanultam, és már államvizsga előtt volt munkám. Nem egy tizedrangú fősuli levelezőképzését vagy távoktatását kel végezni ;) Mérnök se ér semmit a rosszabb sulikból.(PL: Gábor Dénes) És nem lehurrogás volt, mint ahogy azt te tetted a közgázosakra, csak az igazság.
2013. szept. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ha figyelmesen olvastál volna, egyáltalán nem hurrogtam le a közgázosokat. Arról írtam, hogy nem mindenkinek érdemes gazdasági szakra mennie, csak annak, akinek jó a kommunikációja, valamint arról, hogy ezen szakokon még más szakterületekhez képest is fontosabb a képzés alatt a szakmai gyakorlat.


Az meg hogy ki mennyi idő alatt kap állást, az sokminden függvénye.


Az meg nem lehurrogás, hogy csípőből hülyeségnek és közhelyesnek minősítetted a véleményem, holott jól láthatóan meg sem értetted?

2013. szept. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!