Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre/szakra...

Melyik egyetemre/szakra járnak a legokosabbak? Azok, akiknek a legjobban vág az eszük, legnagyobb az intelligenciájuk?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy Corvinus, BME, Semmelweis, ELTE? Mérnök, orvos, kutató?

2012. júl. 6. 11:48
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
87%
Az marhára nem úgy van, hogy ott vannak okosak, ahol sok pont kell... egyes bölcsészakokon is magad a ponthatár, pedig oda aztán ész nem kell, csak segg, h bemagolhasson mindent. Nekónk TTIK-soknak emg könnyű bejutni, de ezerszer nehezebb bentmaradni
2012. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
79%
@DDD97: Egyrészt nem a bölcsészeket kéne kérdezni, másrészt olvass kicsit a videó alatt. Elég csak a 2 kiemeltet.
2012. júl. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 DDD97 ***** válasza:
2%
Miről? ilyen alapkérdésekről? Már bocs, hogy 14 vagyok és az összesre tudok válaszolni helyesen....és ezek járnak egyetemre!
2012. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
82%

Hülyék mindenhol vannak, ha megkérdeznek 60-70 embert, abból simán találnak pár olyat, aki erre vagy arra a kérdésre nem tud válaszolni.

Ebből levonni viszont azt, hogy "senki" nem tud rá válaszolni orbitális nagy baromság.



Lefogadom van rengeteg olyan "alap" dolog, amire te sem tudsz válaszolni.

(Az meg külön vicces, hogy egy 14 éves nyilatkozik az egyetemekről.)

2012. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
96%

Erre a kérdésre nem lehet válaszolni. Mindenhol vannak okosak és hülyék is.


14 évesen tudsz 1-2 embert, hogy ki volt, de nálad ennyi a tudás. Majd 10 év múlva megkérdezik melyik évszázadban született Petőfi azt sem fogod tudni meg mondani, hogy te melyikben élsz.


Azok a videók pedig 1-2 kiragadott pillanat, amiből nem lehet következtetést levonni. Csak provokatív jellegű.

2012. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 reptoid ***** válasza:
83%

DDD97


Te könnyen beszélsz, kb 1 éve tanultad ezeket a dolgokat, vagy épp most tanulod. Én bevallom, nem tudom megmondani, hogy mikor volt a II. Vh, de még az elsőt se biztos. Valahogy 40-44 környékén? Fogalmam sincs, de nem is érdekel, cserébe csukott szemmel betömöm a lyukas fogad, de még újat is tudok készíteni a régi helyett. Na ki a király?

2012. júl. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
97%

"Fogalmam sincs, de nem is érdekel, cserébe csukott szemmel betömöm a lyukas fogad, de még újat is tudok készíteni a régi helyett. Na ki a király?"


Ott a pont, még hozzátennék annyit, hogy az ember folyamatosan szelektál.

Persze, lehet jönni azzal, hogy alapműveltség, de ugyan kérlek...

Például az idézett felszólalásból is látszik, egy fogorvos gondolom nem történelmet fog tanítani, neki más a fontos, lényegi információ.

Ugyan ez más-más szakmákra is igaz.


A töris kérdésekkel engem is kicsit meg lehet vezetni, de cserébe bármilyen informatikai problémát megoldok.

Programozástól kezdve weboldalakon át a hálózat építésig.

2012. júl. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 DDD97 ***** válasza:
12%
Most mindenkinek nagy lett a pofája és elkezdtek arról beszélni, hogy ti mihez értetek...Én viszont úgy szeretném leélni az életem, hogy mindenről tudjak... történész leszek... és?! attólmég ugyanúgy szükségesnek tartom, hogy a többi tudományágban is képviselhessem magam, vagy csak egyszerű baráti körben fel tudjak róla szólalni...És nem azért tudom ezekre a kérdésekre a választ mert most tanuljuk.. vagy nem is nevezhetném úgy, a mai tanítási színvonal 0... tudom, én szoktam olvasni utánanézni dolgoknak.... és így érzem magam teljesnek, de lehet hogy én vagyok a hülye..az meg azért tényleg a legalsó szint, hogy azzal jöttök, hogy nem hasznos, vagy nem hasznosítod... azért szerintem egy második világháború egy nagy dolog volt jó, persze nyilván nem kell hónap nap pontossággal tudni de azért akkoris... nem azért kell tudni mert tudni kell, hanem azért kell tudnod mert ember vagy. Le vagytok zárva... oké, értessz a fogakhoz..(nagy tudományág, sok műveltség kell hozzá... de most nem ezen van a lényeg, hanem azt gondolod hogy ezzel te teljes vagy és nincs szükséged több tudásra mert értessz egy valamihez...) Oké, most úgyis lepontoztok és csúnya válaszokat kapok..de ezeket nem tudtam szó nélkül hagyni!
2012. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
35%
DDD97 Pedig jobb lesz, ha mielöbb belátod, h nekik van igazuk. A történelemnek nincs haszna, nem fogsz megélni belőle, felesleges dolog.
2012. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó:

Az egy összevágott videó. Lehet, hogy megkérdeztek 100 embert, abból 10 nem tudta, összevágták egy videóba, és ráhúzták az összes egyetemistára, hogy idióta.

Elhiheted, tudnánk olyan dolgokat kérdezni, ami szerintünk fontos, és az alap műveltség része, mégse lenne róla halvány fingod se.

Az ember azt tudja, amivel rendszeresen foglalkozik. Amivel nem foglalkozik, azt elfelejti.

Én is megtanultam anno a történelmet, leérettségiztem belőle 93%-ra, de már nem emlékszem belőle sok mindenre, mert nem használom sehol. Persze, egy műveltségi vetélkedőn nyilván elég gáz lenne, ha nem tudnám mikor volt ez meg az, de amúgy mégis hol lenne rá szükségem?


Szerintem pl. az alap műveltséghez tartozna az is, hogy tudd, melyik szerved hol van és mire jó. Egy dolgozatommal kapcsolatban csináltam egy kis tesztet egyetemistákkal (olyanokkal, akik nem eü vonalon tanulnak).

Hát sírtam a röhögéstől. Volt, aki szerint kettő darab májunk van a kismedencénkben két oldalon.

A lépet senki nem tudta elhelyezni, a funkcióját még annyira se.

Prosztatára csak néztek, páran beírták, hogy a vizelést szabályozza...


Nézd meg az eü. vagy szex-szerelem kategóriát. A nők nagy része azt sem tudja, honnan számolják a ciklust.

Azt sem tudják, hogy mi történik a ciklus során, fingjuk sincs mi az a peteérés.


Nyilván nekem ez tűnik fel, mert orvosnak tanulok. Aki másnak tanul, annak meg más tűnik fel.

Nem lehet mindenben jártasnak lenni.

2012. júl. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!