ELTE vagy PPKE jogi kar? A Felvi rangsorokon a PPKE egy csomó fontos szempontból megelőzi az ELTE-t, lehet, hogy sorrendet kéne módosítanom?
450-460 ponttal mindenhová felvesznek! finanszírozott eltére is! hidd el!
és elte
Írtad, hogy érdekel a környezetvédelem. A Pázmányon van Környezetjogi és Versenyjogi tanszék, az Eltén nincs.
Az ELTE nehezebb, ez igaz, méghozzá azért, mert feleslegesen szanaszét szopatják az embert. Szigorlatozni kell minden tárgyból, ami nem záróvizsgatárgy. Mire jó egy jogtörténeti szigorlat? Semmire, felesleges.
A mellkidobós vizsgához annyit fűznék hozzá, hogy konkrétan az a tanár, az eltén főállású oktató, tehát ha ez a pázmányon mínuszpont, akkor az eltén is.
A 'nagy öregek' azért végeztek az eltén, mert nem volt más pesten, vidékre meg nem mentek.
Továbbá az sem mindegy, hogy miylen hangulatban szeretnéd eltölteni a következő 5 évet. Az eltén ember embernek farkasa, a közösségi élet elég gyenge, ezt az eltések is aláírják. Járj utána nyugodtan.
Végül: ha most, de főleg 5 év múlva azért nem vesznek fel egy munkahelyre mert nem az eltén végeztél, akkor az a munkaadót minősíti, gondolkodásmódban 50 évvel le vannak maradva.
Nyílt napokon voltál? A személyes benyomás ugyanolyan fontos, ha nem fontosabb, mint ezek az anonim válaszok.
Azért azon tényleg érdemes elgondolkodni, hogy miért olyan nehéz elvégezni az ELTÉ-t. Két barátom jár oda, és én is azt látom, hogy feleslegesen halálra sz.patják őket.
Nem azért nehéz teljesíteni, mert nagy a követelmény, hanem mert a tanár direkt kib.szik az emberrel.
ELTE-n nem , de a Pázmányon voltam nyílt napon. A tutorok, segítők szimpatikusak voltak, a tanárok sok hasznos információt szolgáltattak. Igazából, csak az épület volt elég lepukkant, oké van egy szép kis kertje meg egy cifra díszterme, de az ablaknélküli folyosók, és hasonló érdekes építészeti megoldások nem nagyon tetszettek. A közösség nagyon fontos, de nem akarok 5 évet eltölteni egy lepusztult suliban. (Nem tudom az ELTE milyen)
Egy kérdés: Oké, hogy a PPKE-nek van környezetjogi tanszéke, de van továbbképző intézete is, ahol szintén lehet környezetjogra szakosodni. Miért jó nekem ha van környezetjogi tanszék, ha utánna úgyis szakosodnom kell?
Egyébként környezetvédelmi jogra, adójogra, és ingatlanjogra szeretnék szakosodni. Szerintetek ezeken kívül melyik a legjobb "szak"?
Bocsi, ha h.....e kérdéseket teszek fel, de nem nagyon ismerem ki magam a "jogász világban".
Az épület folyamatosan szépül, jönnek a zsíros támogatások! :D
A tanszék meg azért jó hogy van, mert már az alapképzés alatt is vehetsz fel ahhoz kapcsolódó tárgyakat, és nem kell teljesen kukán elkezdened a szakképzést.
egy jó tanács.. :D
SENNNNNKIT SEM ÉRDEKEL HOGY MELYIK EGYETEMEN VÉGEZTED EL A SZAKMÁDAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!
bemész egy munkáltatóhoz, ő már felnőtt ahhoz eléggé hogy ne azt nézze hogy "júúj ez a pázmányon/eltén/szte-n végzett, akkor kérem csukja is be maga után az ajtót"
ugyan már :s
Doktori megvan? igne.. TDK-k, tanulmányi átlagot nézi néha és ENNYI. kutyát nem érdekli honnan van a diploma. :s aki rátermett és ÉRT ahhoz amit csinál, akkor jöhet egy legeldugottabb salgótarjáni jogi egyetemről, akkor is fog találni munkát..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!