Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs igazság? Irigy...

Miért nincs igazság? Irigy vagyok?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem le. Összességében jó eredményekkel, panaszra nincs okom. Egyházi iskola lévén, mindig az erkölcs, a becsületesség fontos szerepet játszott a középiskolai éveim alatt. Előnyömre vált az iskola, attól függetlenül, hogy nem készülök apácának, és meg vannak a saját magam hülyeségei. :)

Egy valami mégis iszonyatosan bosszant. Miért van az hogy, nekem meg kellett tanulnom az összes tételt (mármint magam miatt, és tudom ezt a tudást senki nem veheti el tőlem) más iskolában a tanárok elmondták melyik tétel hol található. Ez miért van így??? Mert ez egy ilyen világ. Tudom. De van valaki aki emiatt dühös? Nekem miért kellett például a magyar 90%-omért becsülettel tanulnom mind a 40 tételt (nyelvtan+irodalom), a másik miért kapta meg a lehetőséget hogy egy ill 2 tételt tudjon, és azt húzza???

Az engem nem vigasztal, hogy majd az ilyenek kihullanak az egyetemen ez első félévben...attól függetlenül, őt fogják felvenni mert nekem 90% lett, neki pedig 97%...és engem nem! senki nem fogja megkérdezni tőle: "na fiam neked hogy lett ilyen jó?" neki lesz több pontja, nem becsületes módon...

van valaki aki ilyen cipőben jár, mint én?


2009. jún. 23. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Nem irigy vagy, csak igazságosságot vársz el. A gond csak az, hogy sok helyen és helyzetben nem tudjuk érvényesíteni ez iránti vágyunkat. Én felnőtt nőként sokszor "harcoltam" ilyen helyzetek ellen, és a mai napig is úgy tartom, hogy a végeredménytől függetlenül a becsületes utat választom mindenben amiben tudom. Persze kis taktikákat az embernek alkalmaznia kell, de én elsősorban magam előtt számolok el esténként.

Ahol kell, ott el kell fogadni, hogy a világ tényleg nem ilyen becsületes, és sajnos azok akik kevesebbet tesznek, dolgoznak meg valamiért, van, hogy sokszor előttünk járnak mégis iskolában, munkában, pénzben, szerencsében. Ezt el kell fogadni, és megtanulni, hogy ne hagyjuk, hogy ilyenek bántsanak. Csak azt nézd, hogy mit érsz el, és hogy megérdemled azt amit elérsz. Én úgy találtam az évek alatt, hogy azért a becsületes úton is be lehet jutni bárhová ahová szeretnénk, ahová tartozunk.

2009. jún. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen megértem, amit érzel, mert pár éve ugyanebben a cipőben jártam, mint te. Igen, igazságtalanság, ami most történt veled, de két dolgot tudok mondani: egyrészt neked valós tudásod van, amit senki nem vehet el tőled, és a későbbiekben bőven lesz még alkalmad kamatoztatni. Akármekkora közhely, ha tudsz, előbb-utóbb valaki elismeri a tudásodat. Lehet, hogy egy munkahely fogja, lehet, hogy egyszer sok pénzt fogsz keresni ezzel. Még az is lehet, hogy az iskolád méltán lesz rád büszke évek, évtizedek múlva. Ez egy leírhatatlan érzés, hidd el... :)


A másik közhely: fognak még érni nagyobb bajok is a életben, amelyek mellett el fog törpülni ez az egész mostani százalékos ügy. A világ, bármennyire is szeretnénk, nem igazságos, DE: előbb-utóbb mindenki megkapja, amit érdemel. Ez egy olyan törvény, amit nem lehet felülírni. Lehet, hogy akit most helyetted vesznek fel egyetemre, az elvégez egy olyan szakot, ami tíz év múlva nem lesz piacképes, te viszont, mivel most nem vettek fel, elkezdesz majd más lehetőségek után keresgélni, és végül megtalálod a számításod, ha nem is úgy, ahogy eddig eltervezted.

Ne aggódj: nincs veszve semmi akkor sem, ha most nem sikerül az egyetem!


Egy saját példa: annak idején nekem is rosszul esett, hogy a mi időnkben 120 pontos felvételi rendszerben 104 pontot kaptam. Akkoriban még az ÖSSZES érettségi jegyet beleszámították a hozott pontokba, és bizony a matek, mivel kettes lett, lehúzta az egész átlagomat. Ezen kívül nem kaptunk pontot szociális helyzetre, és a középfokú nyelvvizsgát összesen 3 (!) pont értékben számolták el. Egy éve kiszámoltam a felvi.hu kalkulátorával, hogy ha most felvételiznék egyetemre, hány pontot kapnék a régi eredményeimmel az új szisztémában, és kiderült, hogy maximumot, azaz 480-at. Erre mondhatnám én is, hogy "jajj, milyen igazságtalan az élet, hogy a mostaniaknak sokkal egyszerűbb jó eredményt elérni", de nem mondom. Végülis felvettek egyetemre, azóta már megvan a diplomám, és senkit nem érdekel, hogy hány pontom lett a felvételin. :)

2009. jún. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem, hohógy ez melyik iskola, én is egyháziba járok, hasonló tapasztalatokkal
2009. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!