Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van igazság ezen a világon,...

Van igazság ezen a világon, ha még a körülöttünk lévők is csalnak?

Figyelt kérdés
Nincs nyelvvizsgám, de megtettem a két emelt szintűt+ mégy egy középszintűt (emelt: földrajz és biológia. Az egyik 4-es a másik 5-ös, közép az kémia, de az csak 3-as lett). Átlagban 3-as lett az érettségi vizsgám, de nem lehet majd diplomám sőt fel se vesznek fősulira. Ha felvesznek és végig csinálom nyelvvizsga nélkül adnak valami képesítést. Jelenleg technikusira járok nagy élettapasztalattal a hátam mögött. Van több ismerősöm, aki úgy bukott ki a gimiből, mert sötétek voltak odabenn és már ők is főiskolára járnak és egyetemre nekem viszont érettségi előtt kb 2 héttel annyit mondtak, hogy a te átlagod 3-nál jobb nem lesz (a saját tanárom mondta) és így is lett. Összesítve kereken 3-as lett, de ahogyan elszabadultam érettségi után rá fél évre tettem le a két emelt szintűt... ez nagyon hosszú és nehéz történet, de nem kíváncsi rá senki csak a nyelvvizsga kell.
2011. nov. 10. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

biztos hülye vagyok, de ezt most nem értem. mi is pontosan a problémád? Kellene egy nyelvvizsga?

Sajnos ez alap a diploma megszerzéséhez:S Nekem is kell orvosira emelt biosz meg kémia, de mindenképp jobban járok, ha azt a nyamvadt nyelvvizsgát is most leteszem, mert később úgyis kell még egy.

2011. nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az, hogy egy ilyen hülye dologhoz kötik a tudást. Most ott van nem egy értelmiség a világirodalomban kérem, megbukott érettségin nyelvből és mégis világhírű lett (talán Vas Albert lehetett úgy rémlik) és egy 0 volt nyelvből. Én meg értek a tudományokhoz inkább fizikára kellett volna mennem nő létemre, mert mindig az érdekelt és megy is nyelvtudás nélkül. Kosztolányi szavaival élve "minden nemzet a saját nyelvén lett tudós"
2011. nov. 10. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:

öhm... Wass Albert:)

Amúgy megértelek. Ezen már én is sokszor gondolkodtam. De figyelj, még ha nincs is jó érzéked a nyelvhez, szerintem kitartással, egy jó tanárral 1-2 év alatt biztos sikerül szerezned egy középfokút szerezned valamelyik nyelvből. Ha totál nincs nyelvérzéked, akkor próbálkozz a némettel. Ott elég szabályos minden, ún. "magolható" nyelv. Sok sikert:)

Hidd el, nekem sincs valami nagy nyelvérzékem, de sokat gyakorlok.

Amúgy az utolsó két sorra reagálva: ilyen az élet. Ez most kicsit durván fog hangzani, de valóban, senki le se sz*rja, hogy tulajdonképpen mi van veled. hogy hogy jutottál el oda, ahova, és mi történt veled. Az embereket csak a MOST érdekli, és azt, hogy mit csinálsz. Senkit nem érdekel, hogy neked MIÉRT nincs nyelvvizsgád, még ha igazából nyomós okod is van rá, például annyira nincs nyelvérzéked. A lényeg, hogy a nyelvvizsga KELL a diplomához. Szerezd meg, vagy húzz a francba:(

Tapasztalatból beszélek, én is rengetegszer voltam hasonló helyzetben. Aztán megtanultam keménynek lenni, nem a sebeimet nyalogatni, hanem megpróbálni mindent kihozni magamból, ami lehetséges. Sajnos nehéz az élet:S De azért próbáld meg azt a nyelvvizsgát, én hiszek benned, menni fog:) Ha ez vigasztal, nekem vannak hihetetlenül nehézfejű, buta évfolyamtársaim, akiknek valahogy sikerült bemagolni a nyelvet is, és épphogy összehoztak egy 60% körüli nyelvvizsgát németből/angolból. Te pedig ráadásul azért okos lehetsz, ha két emelt szintűt is sikerült ilyen szépre összehozni:)

Azt megkérdezhetném, milyen szakra jelentkeznél?

2011. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*első voltam:)
2011. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!