Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a könnyebb? Egy átlagos...

Melyik a könnyebb? Egy átlagos gimi, vagy az a suli ahol csak 3napot kell bejárni délután (nem tudom ennek mi a neve)?

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Az az esti tagozat. Pl TIT ilyen. Oda azok mennek, akik dolgoznak, v gyereket nevelnek, vagy hülyék és nem akarnak tanulni:)

Szóval gimibe v szakközépbe menj, ha akarsz még magaddal kezdeni vmit

2009. jún. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
gimibe járok, csak anyum mondta h átirat ha gondolom, csak nem tudtam mi az..
2009. jún. 18. 16:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Kicsit azért pontosítanám az első hozzászólót: ezt a délutáni sulit tényleg esti iskolának hívják általában, kevesebb idő alatt adják le az anyagot (sokszor csak kevesebb anyag fér bele, mint a nappali középiskolában) de az érettségi követelményei ugyanazok, ugyanazt a szintű érettségi bizonyítványt adja. Szóval nehezebb, olyasmi, mint a levelező főiskola.

Főleg: semmivel sem kevesebb az, aki ezt a fajta sulit végzi el, mint aki a normál gimit. Van egy haverom, aki estin érettségizett, azóta a második diplomáját szerzi éppen. A főiskolán a kutya se kérdezte tőle, hogy milyen gimiben tanult.

2009. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Az első válaszolótól kérdezném,hogy miért hülyék?????

Ott is az a követelmény,és nem könyebb az érettségi,sőt nehezebb is mivel nem veszik annyira részletesen az anyagot. Gondolkozz mielőtt ilyet írsz!!!

2009. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én megvédem az elsőt, még ha engem is lepontoztok.. :)

Annyiban igaza van, hogy valóban járnak oda 'hülyék'. Nekem is volt egy osztálytársam, akit kirúgtak, mert voltak vele gondok, tanulni sem akart.. átment esti suliba. Szóval ilyen kaliberű "hülyék" tanulnak ilyen formában.

Másik réteg pedig az, amit már említettek, gyereket nevelnek, régen nem volt lehetőségük érettségizni, akár családi, akár mert dolozniuk kellett.. régen másképp működött a világ..

Szóval járnak oda okos emberkék is, akik elszántak és érettségit akarnak, de nem tudnak nap mint nap az iskolapadba ülni, hanem csak délutánonként, hetente 2-3 alkalommal. És vannak olan link emberek, akik egyik iskolából mennek a másikba, milliót elkezdenek és egyet sem fejeznek be.

Persze, ugyanannyit ér az érettségi, ugyanúgy jogosult az illető továbbtanulni.

Van, akinek így könnyebb a tanulás: eljár napközben különtanárhoz, nyelvtanfolyamra, dolgozni, akár külföldre, délután beül az oktatásra, megírja a dolgozatokat. És mire érettségizik, lehet hogy összeszed 1-2 nyelvvizsgát, mert több ideje volt, és persze lehetősége. Nem törvényszerű. Ebből azt akartam kihozni, hogy ha előre tudod mi érdekel, mivel szeretnél foglalkozni (nyelvek, infó) akkor szabadidődben eljársz nyelvsuliba, más szakkörökre.. Az érettségi tárgyakra ráhasalsz, amire nincs szükságed, abból megelékszel egy kevésbé jó jeggyel, ami érdekel, azt meg tanulod. Neten is könnyen lehet tanulni, tételeket letölteni..

Ha az osztályközösség sem a legjobb, akkor próbáld meg estin.

:)

2009. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

az osztályom rémes, szinte midnenből kettes vagyok, kivéve nyelvtan és irodalom, matekból meghúztak.

anyum az osztály miatt mondta hogy átvisz egy olyanba, meg szerinte nekem könnyebb lenne ott, csak fogalmam se volt hogy az milyen suli, ezért kérdeztem itt rá, köszi mindenkinek a választ, ha valaki tud még valamit írjon:)

2009. jún. 18. 23:36
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok...

én hallottam olyanról is, hogy az érettségizőket 2 csoportba osztják: fiatalok és felnőttek. Fiatalok csoportjába járnak a 16-22 évesek, a felnőttek csoportba a 22-nél idősebbek. Ugyanazt tanulják, csak az egyik délelőtt, a másik csoport délután, vagy más napokon vagy mástanárokkal.Ezt gondolom iskola válogatja..

a fiatal csoportba járnak azok, akik otthagyták a sulit, de mégis le akarnak érettségizni, vagy azok, akik szakmunkást végeztek, de érettségit akarnak mellé. Meg ilyesmik.. :)

Próbáld meg, sokkal több időd lesz mindenre, talán itt jobban magyaráznak és könnyebben tanulsz majd. De szorgalom és kitartás szükséges, anélkül el se kezd, mert el fogod hanyagolni a sulit, és akkor nem lesz érettségid.. Van már 4 és 2 éves suli is, ahol akár a korosztályoddal egyszerre végezhetsz.

sok sikert neked!

2009. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért pontoztatok le??????????? Szerintem nem írtam hazugságot!
2009. jún. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!