Miért tanulunk annyi értelmetlen dolgot?
Miért nem lehet már gimiben kiválasztani azt az irányt amerre haladni akarunk? Nem kellene pl. angol szakos létemre történelmet tanulnom a sok idióta évszámmal. Semmi értelme, hog y én most megtanulom mikor volt a peleponnészoszi béke meg mikor vezették be a cserépszavazást. Elég lenne ha az előző évszázadot megtanítanák rendesen nem az időszámítás előtti dolgokat amiknek a fele lehet nem is igaz. Meg ott van még az irodalom ahol beszívott költők és 20000 éve élt emberek írásait kell elemezgetni. Ezeket a dolgokat 4-5 év múlva elfelejtem de szerintem nem csak én. AKkor mi a jó francos értelme van neki? Az élet így is rövid és ilyenekre b{*#{sszuk el. Ja és a matekot majdnem kifelejtettem. Biztos létfontosságú tudnom, hogy mi mekkora szöget zár be és a függvények összes tulajdonságát kitéve betéve a 2.fokú egyenletmegoldással együtt.
Nektek mi a véleményetek erről?
Látom, unod már a középiskolát. Nyugodj meg, 2-3 év múlva majd megnyugszol és ezek nem fognak zavarni. Akkor majd azon elszel kiakadva, hogy egyetemen angol szakon miért tanulsz szociológiát és gazdaságtant.
Sok hülyeséggel, haszontalan dologgal fogsz még foglalkozni, hozzá kell szoknod. Most hiába is győzne meg bárki arról, hogy ez hasznos (alapműveltség meg ilyenek) és nem is különösebben megterhelő (na, majd egyetemen), úgysem fogod elfogadni, mert ennyi idősen teljesen természetes módon fel vagy háborodva mindenért és úgy gondolod, hogy igazad van.
Röviden: az az oka, hogy ne maradj hüje.
Nem mellesleg ezért jársz gimibe, nem csak azért, hogy a végén kapj egy okiratot.
Most vagyok végzős gimiben és értem miért írod ezt,de szerintem nem azzal van a baj hogy ezeket a tantárgyakat tanulni kell,hanem azzal hogy így.Hozzátartoznak az alapműveltséghez.Leginkább azzal van a baj hogy sok tanár nem kelti fel az érdeklődést a tantárgya iránt és csak magolás meg utálat lesz belőle :D
Én mondjuk matekos vagyok és egyáltalán nem érdekel az irodalom de sokkal értelmetlenebbnek tartom azt hogy végzősöknek kötelező biológia rajz stb. óra.Ilyenkor már senkit nem érdekel,csak azt akinek kell a továbbtanulásához de az úgyis jár faktra.Felsőoktatásban majd kiválaszthatod mit akarsz tanulni,de ott is lesznek töltelék tantárgyak meg olyanok amik nem érdekelnek,ez van..:)
Az a véleményem, hogy k.va unalmasak már az ehhez hasonló kérdések, mert már legalább 10-szer leírtuk, hogy mi értelme van.
Másrészt az a véleményem, hogy éretlen vagy, ezért nem tudod felfogni, hogy miért is tanulsz ennyi mindent.
1. Sokan még 18 évesen, pályaválasztás előtt sem tudják, hogy mivel szeretnének foglalkozni. Mégis hogy a p.csába várnád el ezt egy 14 éves gyerektől? Attól, hogy te tudod, hogy mondjuk anglisztikára akarsz menni, attól másnak még nem tudja.
2. Az ember változik. Hiába tudja vki 14 évesen, hogy mi akar lenni, 18 éves koráig míg háromszor megváltozik a véleménye. Én akartam már divattervező és tanár is lenni, mégis orvosin kötöttem ki.
3. A sok, szerinted felesleges anyag megtanulása, a LÁTÓKÖRÖDET szélesíti.
4. MINDENKINEK alapot kell adni. Oké, hogy te magasról teszel a matekra, de vki szeretne ám mérnök lenni. Az egyetemen már nincs idő arra, hogy az ált. sulis meg gimis matekot tanulgassa az ember.
5. A matematikával a LOGIKÁDAT fejleszted. Azzal, hogy végiggondolod, hogy hogyan is lehet megoldani egy feladatot, a problémamegoldó képességedet fejleszted.
Plusz ha nem visítana állandóan mindenki a matek miatt, hanem fogná magát és megtanulná, akkor nem lenne ennyi szerencsétlen barom, akit azért lakoltatnak ki, mert nem gondolta, hogy a 10 milliós hitele után nem 10 milliót, hanem sokkal többet kell fizetnie.
6. Megtanulsz TANULNI.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!