Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez megváltoztatná a jövőre...

Ez megváltoztatná a jövőre vonatkozó terveiteket?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy Hoffmann Rózsa fizetőssé tenné a teljes jogász és -közgazdászképzést például? /origo oldalon olvasható/. Már az is eszembe jutott, hogy majd a diák úgy fogja böngészni a továbbtanulási lehetőségeit, hogy mi lesz az olcsóbb? Akkor oda megyek..azért arra kíváncsi lennék, hogy a szülői oldal akik bérből és fizetésből élnek /és nem budai villában/ miből fogják ezt kitermelni?
2011. szept. 20. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Sokan már most is azt böngészik,hogy mi az olcsó.

Semmi gond egyébként az ötlettel én (ahogy nyugaton is van) bevezetném a tandíjat mindenkinek. Nem kell kifizetni,csak ha majd dolgozol.

2011. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És ha nem kap állást a szakmában, akkor miért fizessen?
2011. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igen ebben igazad van első hozzászóló! Csakhogy van itt egy kis probléma...pont most van itt egy USA-ban élő ismerősünk. Ő itt járt fősulira /nem magyar / és később letelepedett az államokban. Az ő fia egy neves amerikai magán egyetemre jár. Tehát fizetős a dolog. Vannak hitelek és egyéb segítség amíg végez. a különbség csupán annyi.. és ez az ami óriási különbség, hogy ott vissza is tudja fizetni majd. Mert ki fogja tudni fizetni! Mégpedig azért mert ezt a fizetése fedezni fogja. mert lesz munkája. A HELYZET ITT A KÖVETKEZŐ LESZ.. Se munka, se fizetés. Ez egy óriási feladat kitalálni, hogy mi lesz a mai fiatalokkal? De a másik oldal még nem jutott eszébe senkinek? Előfordulhat , hogy akinek a szülei ki tudják fizetni a leendő tandíjat, azoknak a szülei azt is finanszírozni tudják, hogy a gyerek ténylegesen külföldön folytassa az életét? Vagy esetleg nagy nehezen kinyögi a család a tandíjat, de a fiatal ennek ellenére is el akar menni, éppen azért, hogy fedezze az évek alatt kialakuló adósságot?
2011. szept. 20. 13:39
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Ideje lenne, hogy aki egyetemre megy, az meggondolja,hogy milyen szakot választ. Tele van az ország semmire nem jó bölcsészdiplomákkal,főiskolai közgazdászdiplomákkal.Nincs ennyire szükség. Mi értelme van,ha valaki elmegy egy egyetemre,elvégzi,de már előre lehet tudni,hogy nem fog tudni állást kapni?

Ma is azok,akik ezt átgondolják és okosan választanak szakot semmi gondjuk az elhelyezkedéssel. A gyerekeimnek is már az utolsó évben megvolt a helyük,mert a cégek már az egyetemen toboroznak.

Aki nem alkalmas,hogy olyan szakra menjen,amire szükség is van, az tanuljon egy jó szakmát.azzal is lehet annyit keresni, amennyire szüksége van. Én hónapokig várok, hogy az asztalosom elvállaljon egy új asztal restaurálást, és többhavi átlagbért fizetek érte.

Tehát csak felelősségteljesebb választásra van szükség.

2011. szept. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Félreérthető volt , hogy jogász és-közgazdászokat említettem. Írhattam volna bármit, mivel radikálisan le fog csökenni az államilag finanszírozott helyek száma. Lesz valamennyi.. és a többieknek csak a fizetős fog jutni. Bármilyen szakon csak a fizetős! Egyébként meg egy most gimibe járó diák, esetleg azok szülei honnan is tudják, hogy 10 év múlva kire lesz szükség? Ezt be kell látnod senki sem tudja még.
2011. szept. 20. 13:52
 6/10 anonim ***** válasza:
De ezt lehet most is tudni.Nagy hiány van mindenhol reál szakmákban. És az a jövő. Programozóra, mérnökre, genetikusra,biológusra egyre többre van szükség.A büfészakokra nincs.
2011. szept. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az általad felvázolt módszer nem jó, mert a munkaerőpiac mozgásban van, és ami jó választásnak tűnik akkor, teljesen máshogy fog kinézni 3-4-5 év múlva, mire megvan a diploma. És ha meg is van az állás, akkor sem biztos, hogy a fizetés magas lesz, pláne kezdőként. Márpedig az életbe frissen kikerült fiatal felnőtt nem azzal kezdené, hogy elkezd ki tudja mekkora összegeket törleszteni az iskoláért, hanem abból a pénzből inkább egy lakás törlesztőrészleteit fizetné. Vagy plusz 4-5 évig ne legyen esélye senkinek egy lakásra, csak hogy kifizethesse az egyetemet? Mert most se nagyon lehet lakást venni fiatalon, ez még plusz évekkel vetné vissza az embereket.

A tervezet szerint fizetős lesz a két említett szak, ami azt eredményezi, hogy nem a tehetséges emberek kerülnek be elsősorban, hanem azok, akiknek van rá pénzük, akinek meg nincs, az menjen ahova akar. Most ezek fizetősek, holnap minden más is, és aki nem tudja megfizetni, azok biztosan amúgy is buták.

Nem látszik világosan, hogy mi ezzel a gond? Akinek keveset keresnek a szülei, annak mi esélye van bekerülni bárhová is? Persze, kell a munkaerő a közmunkaprogramhoz, a meghirdetett egymillió munkahelyhez, de nem ez az álomhivatás.

És nem ott kezdődik a hiba, hogy az ember rossz szakot vagy szakmát választ, hanem ott, hogy bármit választ, nincs garantálva a helye, csak azoknak, akik protekciósok. Viszont ők sem érezhetik magukat biztonságban, mert a politikai széljárás változásának köszönhetően mindig cserélődnek a dolgozók, cégeknél még úgy, mint közalkalmazottaknál.

2011. szept. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Orvoskent mondom, hogy en se tudok itthon elhelyezkedni,hiaba van hiany, a rezidenskepzesben pl. az en HIANYszakomnal 0 allamilag meghirdetett kepzesi forma jelent meg. Es itt bizony nem felevente kell 1milliot fizetni,mint altalanos orvosinal,hanem sokszorosat. A ferjem villamosmernok, o se tud elhelyezkedni,most mindenkit rugdosnak kifele, aki frissdiplomas, mert omlik ossze minden,mivel a cegektol is megvonjak az allami tamogatast. Szerintem se kell annyi bolcsesz,de ha mindenki mernoknek megy,azzal nem leszunk beljebb,marpedig ha nehezebb is elvegezni egy ilyen kepzest,de sokan most is csak azert jelentkeztek bolcsesznek,mert oda konnyu bekerulni, fizetni se kell erte sokat,elvegezni is konnyu. Mibol gondoljatok,hogy ok ha ralennenek kenyszeritve a tanulasra-csak mernoki szakokra mehetnenek,mert azok lesznek ingyenesek-nem tudnak azokat elvegezni? Lehet sokan nem, de sokan itt is megszereznek a diplomat,amivel igencsak semmire nem mennenek. Egyebkent meg a tanarokat kellene lecserelni,nem veletlen,hogy annyi gyerek nem beszel nyelveket es annyi gyerek nem szereti a matematikat. Tizenevesen az o hibaja,ha nem tanul, 6evesen nem az o hibaja,hogy nem tanitottak meg rendesen osztani se,es 12.-ben meg mindig problema ez.
2011. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kovetkezteteskent meg annyit, hogyha most megvonjak a human szakoktol atamogatast, igaz jol az fog jarni, aki most 9.eskent mar tudja,hogy bolcsesz lesz, az elotte levo evfolyamokbol csak a gazdagok mennek majd annak, akik kozul sok butacska,eletkeptelen is lesz. Gyujtogeti a gyermek es a szulei a penzt, mire oda jut,tuti lesz allasa,hisz alig lesznek talpraesett bolcseszek. Igaz nem sok bolcseszre, de valamennyire mindenkepp szukseg van,ezt is be kell latni.
2011. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem értek egyet azzal, hogy lehet tudni, hogy mire lesz szükség X év múlva. Egy példa:a férjem mérnök. Pont egy olyan szakirányt választott és pluszban már a legelején vállalkozást indított amire a barátok is azt mondják, hogy szerencséje volt. A szülők nulla segítséget tudtak adni mindkettőnk részéről. Tudta, hogy a fizetésből soha nem lesz lakásunk. Embert azóta sem láttam ennyit dolgozni mint őt. Tudatosan takarékoskodik a gyereknek. Viszont másik két barátunk is mérnök. Egyik sem dolgozik a szakmában. Épphogy megélnek. TV szerelő barátja viszont jól keres. Utazik, szórakozik de egy fillért sem rak félre a gyerekeinek. inkább feléli. De meg kell mondjam a párom mégis azt mondta, hogy ő be sem jutna a mostani rendszerbe a felsőoktatásba. Jó ha megütötte átlag a négyes szintet. Viszont mivel műszaki jellegü szakközépből ment főiskolára ez hatalmas előnyt jelentett neki. Állítom a legjobb a szakmájában. Akik meg jelessel végeztek a fősuliban gyakorlatilag sehol sincsenek. Minden esetre én a mostani rendszert nagyon rossznak tartom. A saját kamasz gyerekemen látom, hogy rengeteget tanul és nagyon le van terhelve. Ijesztőnek tartom, hogy plusz tárgyakkal nehezítik az érettségi rendszert. Ismerőseinkkel beszélgetve mindenkinek ez a véleménye sajnos. A férjem múltkor azt mondta," hogy nem csodálja, hogy sok fiatal drogozik és iszik, bulizik mert idő előtt bekattannak."
2011. szept. 21. 08:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!