Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A bencés diákoknak milyen a...

A bencés diákoknak milyen a tanulási módszere?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy nagyon eltérő és hatékony a módszerük!
2011. aug. 9. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Pontosan! Ugyanis ők nem csak mereven nézik a tankönyveket, hanem elolvassák a betűket, értelmezik a jelentésüket és ennek megfelelően feldolgozzák az anyagot, így az megmarad a memóriájukban. Így feleletnél lényegesebben jobban szerepelnek, és ha még hozzácsapnak egy 'miatyánkot' is, az 30%-al növeli az esélyeiket az ötöshöz.
2011. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
alapból okosokat vesznek csak fel.
2011. aug. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
szerintem meg annyi, hogy ide kockák mennek akiknek a tanuláson meg istenen kívül nincs is más dolguk/érdeklődési körük, szóval ennyi. nem hinném hogy lenne valami varázsmódszerük..
2011. aug. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán oda olyanok mennek, akiket tényleg érdekel a tanulás is. Konkrétan Pannonhalmán elég elzárt helyen van az iskola, így esélyük se nagyon van "hülyeségekre" pazarolni az idejüket. Ez nem hátrány. Én is egyházi gimibe jártam és egyszer volt a suliba egy bencés pap/tanár, aki láthatóan megrökönyödött, hogy milyen "laza" a fegyelem nálunk. Látszott rajta, hogy ő a kőkemény szigorhoz szokott és furcsa neki, ha esetleg valaki poénkodik...
2011. aug. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én a győribe járok és még az első nap beavattak minket a csodatanulás titkába... na jó nem csak sok a tanulószoba, de vasszigor nincs ha nem feltűnően csinálod akár aludhatsz is. Aztán felsőbb évfolyamokon még ez is megszűnik. A második válaszoló pedig szerintem nem nagyon ismer bencés diákokat. Amikor idejöttem én is azt hittem, hogy stréberekkel leszek körülvéve, de csak egy-kettő van és rohadt jó a közösség.
2012. márc. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Kifejezett módszerről nem tudok, viszont nem csak Isten van nekik és nem is kockák :D ilyet a hülye és féltékeny emberek mondanak akik nem tudtak bekerülni. ;)
2014. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
én a győribe jártam ott is végeztem,napi 3 tanulószoba és kész,nincs ilyen hogy tanulási módszer.különösebben nem erőltettem meg magam, az órákon figyeltem nekem annyi elég volt.egyébként sztem baromi jó suli évente találkozunk az osztállyal.szóval erős közösséget kovácsol.
2014. jún. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
én most járok a győribe és szerintem hihetetlenül laza iskola. a bencés atyákról meg csak annyit, hogy például Kelemen atya lazább bármely tanárnál a suliban. Plusz remek a humora. Romuáld atya egyszer-kétszer hajlamos elküldeni a francba, engem már elküldött párszor. :D szerintem a czuczor bitang jó suli, bár én mint lány mondom ezt, a studiumról sajna nem tudok semmi. De ha figyelsz órákon, tényleg nem kell vért izzadni a tanuláshoz.
2014. jún. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Bár régi kérdés, de én most járok a győri bencésbe. Sztem semmi különleges módszerünk nincs, legalábbis nekem. Van szigorú stúdiumunk ami alatt végig tanulunk és otthagyjuk a wifit, meg az olyan jellegű dolgokat, amelyek elvonják a figyelmünket. Órán figyelünk (szerintem nagyon jól tanítanak). A tanárok nagyon jó fejek, mindig segítenek ha nem értesz valamit. Előző kommentelőnek teljesen igaza van, Kelemen atya hihetetlenül laza. Amit én szoktam még csinálni, hogy halkan komolyzenét hallgatok, így kitudom zárni azt a minimális alapzajt is. Nem bemagolni, hanem megérteni próbáljuk a dolgokat és kapcsolni valamihez. Illetve kollégista vagyok (Orsolyita koli), ahol nagyon szigorú napi rendünk van.
2021. jan. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!