Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nappali tagozatos diákoknak...

Nappali tagozatos diákoknak muszáj bejárni az egyetemre?

Figyelt kérdés
Elég kevés időm van, de a vizsgáimat jól megírnám. Ha nem járok be akkor kirúgnak?
2011. júl. 16. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

gyakorlatokra muszáj, de hiányozhatsz ott is áltában néhány órát.

Előadásokra nem muszáj.

De ha ennyire nincs időd, miért nem levelezőire mentél?

2011. júl. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatokra kötelező bejárni. Szaktól függ, hogy ebből mennyi van, tudok olyan szakot, ahol az első évben egyáltalán nincs szeminárium.
2011. júl. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg kötelező bejárni az órák 70%-ra. Gyakorlatilag az előadásokon nem nagyon van katalógus, bár ez egyetem függő. Ellenben gyakorlatokon/laborokon szinte mindig van. Mondjuk az is megérne egy misét, hogy ha nincs időd bejárni és ott megérteni az anyagot, akkor honnan a fenéből lesz dupla annyi időd, hogy magadtól megértsd az anyagot ahhoz otthon, hogy jó vizsgákat írj.
2011. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért, mert élsportoló vagyok és minden nap 2-3 edzésem van. Ha levelezőre akarok menni, akkor félévenként ki kell fizetnem 200 ezer forintot, mert nincs államilag támogatott forma. Majd 2012-től lépek felsőoktatási intézménybe, addig van idő gondolkodni. De sajnos nagyon korlátozottak a lehetőségek.
2011. júl. 16. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Kérdezd meg, hogy a leendő főiskoládon, egyetemeden mit jelent az egyéni tanrend, milyen feltételekkel lehet egyéni tanrendesnek lenni.

Élsportolóként a feltételeknek valószínűleg megfelelsz, de nagyon szerteágazóak az intézmények követelményei. Többnyire az egyéni tanrend azt jelenti, hogy nem feltétlen kell bejárnod órákra, anélkül is vizsgázhatsz, de intézményenként változó.

2011. júl. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
Hát én is csak azt tudom alátámasztani, amit az előttem szólók mondtak. Az előadásokat általában nem nézik (persze nem árt benn lenni), de gyakorlaton meg van szabva, hogy mennyit lehet hiányozni. Bár tényleg függ a szaktól, amit kinéztél magadnak, lehet alig lesz gyakorlatod. Én mondjuk azt mondom, hogy összeegyeztethető a kettő, úgy hogy bejárj egyetemre, de az edzéseid száma se csökkenjen :) Nekem is van ilyen ismerősöm, akinek hasonlóan sok edzésen van per nap, de meg tudta oldani, és nem is hiányzik sokat.
2011. júl. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ava87 ***** válasza:
Nem mindenre kötelező bejárni (bár a tvsz szerint az előadások 70%-ára igen), viszont akkor próbálj egyéni tanrendet kérni. Nem mindenhol ugyan úgy van, de ha úgy, ahogy nálunk, akkor nappalis státuszban maradsz, viszont nem kötelező bejárnod. De van, ahol ezt az első félévben nem lehet, csak miután már fel tudsz mutatni jó tanulmányi eredményt.
2011. júl. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni tanrenddel megoldható, meg a suli is segíteni fog, jól mutat a nevük mellett egy élsportoló neve.
2011. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sokat segítettetek, köszi! Remélem valahogy összetudom hozni én is! :)
2011. júl. 16. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!