Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy Svájcban...

Hogy lehet az, hogy Svájcban a diákoknak csak a 19%-a érettségizik le, mégis sokkal fejlettebbek? Lehetséges, hogy szín tiszta pazarlás ennyi diplomást képezni? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Mert itthon nincs annyi munka és főleg nem annyi fizetésért, mint azt a diplomások elvárnák; abból viszont a magyar állam semmit nem profitál, hogy aki csak tud külföldre megy.


Azért nem éri meg egy forinttal sem hozzájárulni bárkinek a tanulmányaihoz, hogy utána egy másik országnak termeljen, nem? Persze, ha individualista szemszögből nézzük, akkor az lenne a legjobb, ha mások adójából, mások hátán megszerezhetnénk minden tudást, aztán elmennénk a fenébe egy olyan országba, ahol baromira kényelmesen érezzük magunkat és miután kihasználtuk ezt a porfészket - és benne azokat az embereket, akiknek ilyen-olyan okból nem adatott meg annak a lehetősége, hogy hozzánk hasonlóan járjon el -, szépen el is felejtenénk, hogy valaha is létezett, hiszen már nincsen szükségünk rá.


Meg ugye aki minden héten legalább 5-ször partizza szénné az agyát, illetve rendszerint már szerdánként másnapos, helyesbítek: aki annyit tanult és küzdött, mint a jelen kor átlag egyetemistája, az joggal várhatja el és persze sokkal inkább megérdemli a magasabb státuszt és egzisztenciát, mint azok, akik ugyanezt az időt mondjuk végigdolgozták napi 10-12 órában, mert azok lúzerek, nem?:)


2011. febr. 25. 03:14
1 2
 1/20 anonim válasza:
akkor most mi a kerdes?
2011. febr. 25. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Milyen forrasbol szarmazik, hogy csak 19%-uk erettsegizik le?


En mast talaltam, de ha ez nem is pontos, meg akkor sem lehet helytallo adat a 19%.


[link]

2011. febr. 25. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A diplomások számától nem lesz fejlettebb egy ország. A minőségétől annál inkább.
2011. febr. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%
Nézd, Svájcban totál el vannak tájolva. Azt se hiszik, hogy a mazőgazdaság fejlesztésétől, vagy a lakosság növekedésétől eljön a Kánaán, holott nálunk mindenki tudja, hogy ez az igazság... :S
2011. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó egyetemen a party arcok nem húzzák sokáig ne aggódj. Lehet felvesznek egyszerre 200 embert, de ebből jó ha 10-15 ember lediplomázik időben. (műszaki karról tudok beszélni, mert én ott fordulok meg mindennap) Én csak akkor járok bulizni, ha az nem megy a suli rovására, ez kb félévente jelent egy bulit, nem hiszem hogy ez ne férne bele, ettől függetlenül, mivel rengeteget tanulok, úgyérzem joggal várhatom el, hogy utána megfizessenek azért, amiért ennyit tanultam. Tanulhattam volna valami két éves szakmát, de nekem az az álmom hogy mérnök legyen belőlem, és amíg az is lehetek, és ezt itthon is megfizetik úgy hogy legalább egy átlag életem lehessen, addig nem megyek sehova. Abban a pillanatban azonban, ahogy úgyérzem alulfizetnek, vagy nem éri meg maradni, elmegyek innen, mert tudom hogy pl Németországban minimum a négyszeresét kapnám annak amit itthon a legjobb esetben is... Nem vagyok pénzéhes, ismétlem, amíg nem muszáj nem mennék külföldre, de nem azért tanulok/tanulunk 4-6 éveket az egyetemen keményen, hogy utána kiszúrják 90 ezer forinttal a szememet! Nálunk ezzel legtöbben így vannak...

Én inkább azokat az embereket nem értem, akik már x éve külföldön élnek, hazajönnek tanulni, majd újra kimennek, hogy ott hasznosíthassák a megszerzett tudást. Persze mindezt az állam támogatja. Miért? Azt még megértem, hogy ha diploma után valaki nem lát más esélyt csak külföldön, akkor menjen, nem az ő hibája, hogy itt nem talál munkát, itt az államnak kéne lépnie, de aki évek óta külföldön él, annak a tanulmányait miért támogatják itthon?

2011. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

azért van ez, mert nem értesz te a néphez.


egy római mondás is van erre: "Kenyeret, cirkuszt!"

(ha nem fognád fel, mit akarok ezzel mondani, hát tessék: amíg az aljaréteg hasa tele van, nem politizálnak, addig a felső réteg azt csinál, amit akar)

2011. febr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért van ez, mert logikusan élnek. Nézd meg Magyarországot, már tehenet sem fejhetsz diploma nélkül! Lassan már a sarki avarsöprögetőnek is Bsc-je van! Mire föl? Minek? A svájciak tisztában vannak vele, hogy egy kőművesnek minek diploma vagy érettségi? Ja, mondjuk ott a kőműves nem nézik le és nem filléreket keres. De nézd meg Magyarországot, mindenki lenéz mindenkit, mindenki csak gyűlölködik, önmagát különbnek hiszi, megy a kihaénnemkedés (az értelmiségi lenézi a kétkezi munkást, a kétkezi munkás lenézi a földművest, stb.)...Egy normális társadalom nem működik úgy, ha minden társadalmi osztály valamiért mindig fikázza a másik társadalmi osztályt. Na ez az, ami Svájcban nem így van.

Másrészt meg azért, mert ott talán nem a lopásról szól minden. Magyarországon az egész felsőoktatás nem szól másról, csak arról, hogy minél jobban meggazdagodjanak belőle egyesek, az oktatás színvonala többnyire nulla, egy-két nívósabb egyetem kivételével, hú-gyra-fin-gra átegnedenk szigorlaton.

Svájc sem fenékig tejfel, van ami ott is marha drága és nem jó, de szintbeli különbségek vannak.

Tudom mit beszélek, nemrég diplomáztam idehaza, több rokonom is Svájcban él, mint kétkezi munkás, és 4-szer annyit keresnek, mint én. Egy autót már fél havi fizetésedből tudsz venni. A rezsi sosem viszi el a háztartás 40%-nál többet, és úgy, hogy ebben sokszor az albi is benne van. Én meg itt állok diplomával a kezemben és idehaza nincs jövőm.

Ne értsetek félre, szeretem Magyarországot, a kultúrát és mindent ami csak egy magyar embert ideköthet. Csak nem értem miért tesszük ilyenné ezt az országot, és miért hagyjuk, hogy bárki is ilyenné tegye. Itt mindent meg lehet tenni az emberekkel, soha nem mondja a nép azt, hogy "elég" - és ezt ki is használják a felső vezetők mindig.

2011. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Dymo ***** válasza:
51%
csak azt felejtitek el,hogy svájc egy kib*szott bankállam,szinte magától jön a pénze
2011. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%

" Nézd meg Magyarországot, már tehenet sem fejhetsz diploma nélkül!"


Minek jelentkeznek annyian egyetemre ami szükségtelen és nincs is tehetségük a legtöbbjének semmire. Szakmunkások meg nincsenek, óriási hiány van!

2011. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Minek jelentkeznek annyian egyetemre ami szükségtelen és nincs is tehetségük a legtöbbjének semmire. Szakmunkások meg nincsenek, óriási hiány van!"


Ha tudsz szöveget értelmezni, akkor észreveszed, hogy én pont ugyanazt akartam kifejezni, mint te.

2011. febr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!