Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakot javasolnátok?...

Milyen szakot javasolnátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most fogok majd érettségizni 2012ben de még nem igazán tudom hogy hova menjek tovább és hogy melyik lenne a legjobb választás nekem. Szeretek nyelveket tanulni és utazni,inkább humán beállítottságú (lány) vagyok. Szívesen tanulnék jogot vagy esetleg ilyen nemzetközi dolgokat is vagy még pszichológiát és informatikát de nem tudom hogy manapság mi lenne a legjobb választás. Légyszi segítsetek! Köszönöm előre is! :)
2011. aug. 3. 15:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

1. "A jogtól az tart vissza hogy külföldön semmit nem kezdek vele." - bocs, lehet, hogy ezt a mondatot félreértettem és a kérdezőnek nem áll szándékába külföldre menni. Amúgy vannak amerikai iskolák is, meg angol iskolák is, ahol magyarul tanulnak és a tanárok, akiket ismerek jól élnek...


2. a nemzetközi tanulmányok csak felmerült bennem, de le is írtam, hogy ha ez megfordult volna az ő fejében, miért nem jó: felkapott és telített szakma


3. [link] - Kedves kérdező! Egyéb gazdasági (üzleti szakokról) itt tájékozódhatsz.

2011. aug. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
(Bocs. Gazdasági szakról nekem nem az üzleti szakok jutnak eszembe elsőre...)
2011. aug. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy nem akar külföldre menni, hanem azt, hogy nem azt mondta, hogy Németországba akar menni és azt sem, hogy tud németül. Az, hogy valaki külföldre akar menni nem jelenti, hogy pont Németországba akar menni.


És a gazdasági szakok az üzleti szakok, hogy mi más jut róla eszedbe azt nem tudom, de tévesek az információid, mivel gazdasági szakok = közgazdasági szakok, üzleti szakok

2011. aug. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem gazd. szakok = gazd. menedzsment, nemz. gazd., gazd. mérnöki stb. Üzleti szakok: pénzügy-számvitel, ker. marketing stb. Nekem. És ahogy én tudom (osztálytársaktól), ezekhez azért elég komoly matek tudás szükséges (legalábbis az első félévben/évben biztos).
2011. aug. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Fuhh,hát köszönöm a sok tanácsot! :) Hát 4. éve fogom most tanulni a németet de nem nagyon szeretem és nem szeretnék Németországban lakni,inkább Anglia vagy Amerika ami vonz. Nem tudom hogy mi lenne a legjobb nekem,szeretnék jogot tanulni de ha kiakarnék költözni külföldre akkor kint a magyar joggal nem tudok mit kezdeni. Pszichológia is érdekel annyira mint a jog de azzal meg szerintem itthon nem tudnék mit kezdeni. :S
2011. aug. 5. 21:40
 16/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy valamilyen benne van, hogy 'gazdálkodás' nem jelenti, hogy csak az a gazdálkodási szak, a többi meg nem..


Közgazdasági/gazdasági szakok szakok: alkalmazott közgazdaságtan, gazdelemzés, közszolgálati

Gazdasági/üzleti szakok: gazdálkodási és menedzsment, pénzügy és számvitel, humán erőforrás, kereskedelem és marketing, nemzetközi gazdálkodás


Ez hivatalosan is így van, szóval nem én találtam ki, csak te tudod rosszul mivel semmi értelme pl a kermarkot meg a gazdmen másik kategóriába tenni.

2011. aug. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

ha pszichológus szeretnél lenni, azzal tisztában kell lenned, nagyon nagyon sokat kell tanulnod, ami rengeteg energia és pénz. És nem tuti, hogy megtérül... sőt. Ha Magyarországon maradsz, vagy kórházban dolgozol vagy nevelési tanácsadókban - többnyire. Egyik jobb, mint a másik... Egyik helyen sem kamatoztathatod a rengeteg elsajátítottat. A fizetés pedig a szakképzést követően is csupán 110ezer kézbe... Külföldön nem fogadják el az itthon megszerzett szakképzést, csak amit ott csinálsz - oda nagyon nehéz bejutni!!! Az alap pszicho papír pedig ott kb semmit nem ér. Azt persze tudd, bmit is akarnál külföldön pszichológusként, az adott nyelvet perfekt kell beszélned és akulturát ismerd!A képzés: öt év egyetem, majd ráépülően négy év szakképzés( a klinikusi képzésen kívül semmi nem ér semmit...)Ehhez 150óra önismeretet kell teljesítened és mindemellett kell hogy válassz egy módszert és abban is képződj - kb négy öt év ez is, mindenestől.Persze ezeket lehet csinálni párhuzamosan, de az rengeteg pénz és idő - ja, és a klinikusi szakképzésben van egy bib, hogy csak a nevtanos és kórházas melót fogadja el-tehát a kereseted nem teljesen finanszírozza a kiadást....

Ja és sztem érdemes azon elgondolkoznod 18 évesen, mivel is foglalkozik egy pszichológus és valóban azt akarod e.

Ja és a Phd nem sok mindent ér...többnyire azok maradnak doktorálni, akik nem szeretnének elszakadni az egyetemtől...

A többi általad említett szakról nem tudok mit mondani, arról meséljen az abban kompetens....

2011. aug. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!