Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakot javasolnátok?...

Milyen szakot javasolnátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most fogok majd érettségizni 2012ben de még nem igazán tudom hogy hova menjek tovább és hogy melyik lenne a legjobb választás nekem. Szeretek nyelveket tanulni és utazni,inkább humán beállítottságú (lány) vagyok. Szívesen tanulnék jogot vagy esetleg ilyen nemzetközi dolgokat is vagy még pszichológiát és informatikát de nem tudom hogy manapság mi lenne a legjobb választás. Légyszi segítsetek! Köszönöm előre is! :)
2011. aug. 3. 15:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyedben pszihológiát vállasztanák, ovónőnek is mehetnél.. A jog lenne amúgy a legjobb, mert az igazán pénzes dolog
2011. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az bizonyos, hogy büfészakra ne menj, mert felesleges időpazarlás.

Csak olyat válassz, ami egy munkában szükséges.


Én pl. rendezvényszervezőnek tanulok, pedig ez egy olyan dolog, amihez nem kéne papír, hogy csináljam...

2011. aug. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
menj el gyermekpszichológusnak, mert abból hiány van.
2011. aug. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A jogtól az tart vissza hogy külföldön semmit nem kezdek vele. :S Fuhh..hát óvónőnek semmi pénzért nem mennék,nem bírom sokáig sok gyerek társaságában. Ha pszichológiára mennék szeretnék doktorit is csinálni úgy szerintem sokkal többet érne mint ha csak simán elvégezném és még külföldre is elmehetnék vele. :) Köszönöm a tanácsokat! :)
2011. aug. 3. 15:48
 5/17 A kérdező kommentje:
Gyermekpszichológia az érdekes lehet,jobban tetszik mint az óvónő. :))
2011. aug. 3. 15:49
 6/17 anonim ***** válasza:

figyi, amiből hiány van, az orvos, mérnök (nem építő), közgazdász (nem a büfé marketing, meg nemzetközi tanulmányok szak hanem pl az alkalmazott közgazdtan, pénzügy-számvitel), meg a kétkezi munkásember.


A pszichomókus is biztos jó, ha a képzés doktori részét külföldi egyetemen tudod elvégezni, akkor biztosan jól jársz. Jó eséllyel kint is ragadsz... de ez kb midnegyik PhD képzésről elmondható.

2011. aug. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

ha szereted a nyelveket meg utazni, hogy szerintem valami gazdasági diplomát válassz.


Pszichológusok nagyon keveset keresnek, phd-vel is. Volt egyszer egy félmérés, hogy a phd-s szakmák közül melyik szakemberek keresnek a legjobban, és a pszichológusok a legalján jöttek ki.

pszichológus nem keres többet 200ezernél [és akkor NAGYON sokat mondtam..] és szerintem ez nem ér meg 7 év tanulást, mikor egy sima 3 éves gazdasági diplomával ennél többet is tudsz keresni. meg a pszichológus szakmához nem kell nyelv meg utazás sem és nem is nemzetközi :D


Informatika az keresett szakma, jól megfizetik de az nagyon matekos és eléggé ülőmunka..


A jog meg NAGYON telített soha nem lesz munkád, max ha már most meg van a helyed, szóval azt mindenképp kerüld.

2011. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Gazdaságra ne menj! Informatikára se! Én is mindig nagyon jó voltam infóból de egy infó szakon meghalnék. Az előző válaszoló kicsit ellent mondott önmagának: csomó osztálytársam tanul gazdasági szakon. Oda is kell elég komolyan a matek.


Ami neked feküdne:

- pszichológia (ha külföldi céljaid vannak, semmi gáz)

- hungarológia (magyar alapképzés kell hozzá - Németországban pl. vannak magyar intézetek, ahova örömmel várnak majd :))


A jog nagyon magolós szak. Lakótársam jogot tanul. Vizsgaidőszak többnyire úgy néz ki, hogy vizsga előtt két-három nappal leül és bemagolja az aktuális törvényeket, odavonatkozó dolgokat (szó szerint szó szerint :))... Meg van olyan része is persze, amit érteni kell (mint ha töri szakos lennél). Nagyon kemény, én biztos nem lennék rá képes. :)

2011. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nemzetközi tanulmányok meg nagyon felkapott. Tantervet elnézve leginkább jog és politológia keverve...


[link] -> információk fül -> tantervek -> kiválasztod az első kart (Állam- és Jogtudományi) és ott megkeresed ezt a szakot.

2011. aug. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

nem mondtam ellent magamnak, ne vicceljünk már, gazdasági szakra nem kell matekzseninek lenni. nyilván 50%os érettségivel se kell odamenni, de ne hasonlítsuk az infóhoz vagy a mérnöki szakokhoz.. elvégezhető a matek főleg ha nem gazdelemzésre megy vagy pénzügy és számvitelre. az üzleti szakok nem a matekról szólnak és nem is az a céljük, hogy matematikusokat képezzenek.


és a nemzetközi tanulmányok? szerinted azzal mit fog kezdeni? azzal soha az életben nem fog munkát kapni max a mcdonaldsba vagy a tescoba lehet eladó.

ilyen meg hogy hungarológia.. nem hiszem, hogy éhen akar halni, és nem mondta a kérdező, hogy Németországba akar menni meg azt se, hogy tud németül..

2011. aug. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!