Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lánynak mérnöki főiskolai...

Lánynak mérnöki főiskolai oktatás?

Figyelt kérdés

Úgy tudom a mérnökre mindig van kereslet...Legfőképpen környezetmérnök...Egy lány milyen mérnök lehet, és milyen főiskola van mérnöki szakkal lányok részére?

ha van más jó ötletetek is azt is szívesen várom!

Köszönöm!


2011. júl. 25. 22:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Több ismerősöm végzett nőként informatikát. Van számukra egy minimális kedvezmény és többségük egész jól keres. Aki nem keres jól, az is "csak" átlagos keresettel bír, ami nagyobb, mint amit a keresők többsége kap.

Tehát érdemes elmenni, ha tudsz olyat választani, ami érdekel.

2011. júl. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nekem válaszoltál az előbb. Azonban még mindig nem értem, hogy szelektálsz, ugyanis a mérnöki szakok többségében semmilyen kemény fizikai munkáról nincs szó. (Sőt, még fizikai munkáról sem.) Most, ha azt mondom, hogy menj villamosmérnöknek, attól neked nem lesz jobb, ha nem szereted az elektromosságtant. Egyszerűbb lenne, ha leírnád, hogy mikből vagy jó, miből érettségizel, mihez van érzéked, és az alapján választani. (Ez szerintem logikusabb.)

A környezetmérnököt abból a szempontból nem javaslom, hogy nehéz elhelyezkedni vele. Mindenki mondja, hogy a vállalatok számára egyre fontosabb lesz a környezetvédelem, azonban ez még messze van.

2011. aug. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!